Deepfreeze Sorunu

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3
Bana bir PC geldi.Bende bir süre kullandıktan sonra hiç bir ayarımı kayıt etmediğimi fark ettim sonra Deepfreeze'yi görünce anladım.Ne başlattan ne yerel diskten buldum sahibin bilmiyorum o yüzden şifreyide öğrenemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
30 Ekim 2016
9,401
9,164
293
Eğer programın kurulu olduğu yeri bulmak istiyorsanız Wise Jet Search adlı programı indirin ve o programda aratın deepfreez'i.

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
30 Ekim 2016
9,401
9,164
293
Eğer kaldıracaksanız İObit Uninstaller veya Revo Uninstaller ile deepfreeze'i kaldırmanızı öneririm.

errno

Doçent
17 Temmuz 2016
694
567
93
Merhaba,

1) BIOS'a giriniz
2) Main içerisinden System Date'i (Sistem Tarihi) 1 yıl ya da daha fazla tarih öncesine ayarlayınız.
3) Bilgisayarınızı gelişmiş başlangıç seçenekleri ile Güvenli Mod'da açınız.
4) CTRL+ALT+DELETE ile Görev Yöneticisini başlatınız ve Process ekranına geçiniz.
5) FrzState2k.exe veya herhangi tespit ettiğiniz DeepFreeze programına ait process'leri "End Process" diyerek durdurunuz.
6) C:\ProgramFiles\Faronics adlı klasörü siliniz.
7) Başlat=>Çalıştır'ı açınız ve Regedit yazarak Eter'a basınız. Ardından; HKEY_LOCAL_MACHINE=>Software=>Faronics klasörünü siliniz.
8) Bilgisayarınızı yeniden başlatıp BIOS içerisinden tarihinizi güncel hale getiriniz.

Muhtemelen şifresiz kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Saygılarımla

errno

Doçent
17 Temmuz 2016
694
567
93
Merhaba,

eğer bu şekilde işleminizi başayırla yapabilirseniz etkisi kalmayacaktır. Ayrıca bahsi geçen programın varsa diğer sistemde kalmış dosyalarını temizlemek için, sanırım sistem temizliği yapan programlar var. CClenar (adını bu şekilde hatırşlıyorum yanlış olmsın) adlı programı kurup sisteminizdeki silinmiş programlara ait diğer dosyalarını da kaldırabilirsiniz. Veya sizin uygun gördüğünüz bir program kullanabilirsiniz.

Bir sorun olması halinde yine yazınız, ayrıca sonuçlarınızı da iletiniz lütfen.

Saygılarımla

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3
Merhaba,

eğer bu şekilde işleminizi başayırla yapabilirseniz etkisi kalmayacaktır. Ayrıca bahsi geçen programın varsa diğer sistemde kalmış dosyalarını temizlemek için, sanırım sistem temizliği yapan programlar var. CClenar (adını bu şekilde hatırşlıyorum yanlış olmsın) adlı programı kurup sisteminizdeki silinmiş programlara ait diğer dosyalarını da kaldırabilirsiniz. Veya sizin uygun gördüğünüz bir program kullanabilirsiniz.

Bir sorun olması halinde yine yazınız, ayrıca sonuçlarınızı da iletiniz lütfen.

Saygılarımla
Malasef bıosumda şifreli çok sıkmı güvenlik tek çare forma
t

errno

Doçent
17 Temmuz 2016
694
567
93
Merhaba,

BIOS pilini çıkarıp birkaç dakika bekleyiniz. Ardından yerine takıp tekrar makinanızı çalıştırınız. BIOS sıfırlanacaktır ve şifre istemeyecektir.

Saygılarımla

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3
Merhaba,

BIOS pilini çıkarıp birkaç dakika bekleyiniz. Ardından yerine takıp tekrar makinanızı çalıştırınız. BIOS sıfırlanacaktır ve şifre istemeyecektir.

Saygılarımla
Teşekkürler...Bu akşam işlemlere başlıyorum.Bu arada BIOS pilinin içi boş olacak şekilde değil mi?

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3
UnDeepFreeze,Anti Deep Freeze gibi programları denediniz mi ?
Bu sorun çözülsede BIOS şifersini bilmem lazım PC benim değil aslında tamir için getirildi-format- ama BIOS şifreli ben yeni anakart lazım dedim ücret artar dedim oda kabul etmedi. bende düzeltirsem derim birka gün verin dedim çözülmese bırakçam malesef BIOS şifresi bilinmio

küheylanTR

Doçent
6 Ocak 2017
970
1,067
93
Bu sorun çözülsede BIOS şifersini bilmem lazım PC benim değil aslında tamir için getirildi-format- ama BIOS şifreli ben yeni anakart lazım dedim ücret artar dedim oda kabul etmedi. bende düzeltirsem derim birka gün verin dedim çözülmese bırakçam malesef BIOS şifresi bilinmio
Hocam @errno 'nun söylediği doğru bir deneyin pili çıkarıp 5 dakika falan bekleyin sonra takın Bios sıfırlanacaktır.

TenoComTR

Öğrenci
24 Ocak 2017
25
3
3
Hepinize teşekkürler bugün geri teslim ettim...(Bir keren çıkardım, olmadı aynı kaldı saat 22.30'dan 2.46'ya kadar beklettim.)

errno

Doçent
17 Temmuz 2016
694
567
93
Merhaba,

normalde olması gerekiyor ancak buna rağmen olmadıysa, psu'dan anakarta takılı olan kabloyu da çıkarın ve BIOS pilini çıkarın ardından. Daha sonra yaklaşık 5 dakika sonra BIOS pilini takın, ardından psu ünitesinin anakarta olan bağlantısını takın.

Saygılarımla