DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI

Bu konuyu okuyanlar

Napoleonfd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler arkadaşlar. Hepinizin de bildiği gibi yapılmış en iyi RPG oyunlarından biri olan Dark Souls gerek karanlık evreniyle, gerek kendine has zorluğuyla geniş kitlelerce oynanmasa da az ama öz bir oyuncu topluluğuna sahip. Ancak ne yazık ki geniş kitlelerce oynanmaması böylesi değerli bir oyunun oyun çeviri ekiplerinin ilgisini çekememesine, çekenlerinse umursamamasına sebep oldu. Şahsen çok severek oynadığım böylesi bir oyundan İngilizcesi yetersiz olan oyuncuların mahrum kalması içime sinmedi ve kendimce çeviri yapmaya karar verdim. Elimden geldiğince hızlı çevirerek beklediğimden oldukça uzun çıkan ve 23.000 satıra yakın tutan bu çeviriyi 5 ay gibi kısa bir sürede bitirmeye çalıştım. Doğaldır ki bu oyunun hak ettiği çeviri daha üst düzeylerde olmalıydı. Ancak Japoncadan İngilizceye oradan da Türkçeye çevirilmiş bir oyunda ister istemez hatalar olabilir. Ben elimden geldiğince oyunu aslına bağlı kalarak çevirmeye çalıştım. Hepimize hayırlı olsun :)

Türkçe font için Anıl Ağanoğlu'na teşekkürler

TEST EKİBİ

Batuhan, JackTim, yasin350​

Yamada gördüğünüz hatalar ve sorunlarla ilgili bana steamden ulaşabilirsiniz. Bu forumda yeniyim ve genelde orada takıldığımdan buradan yazılan mesajları görememe ihtimalim söz konusu
-> Oyuna bu yamayla başlayan, geri dönen pek çok kişi olacak. Oyunun co-op özelliği sayesinde beraber oynayabilir ve birbirimize yardımcı olabiliriz. Bunun için bir steam grubu oluşturdum, katılırsanız işbirliği yapmamız daha kolay olur.
Dark Souls Türk Grubu: Steam Community :: Group :: DARK SOULS TÜRK

->Dark Souls II'yi de çevirmeyi düşünüyorum. Dün bir arkadaş dosyaları açtığını ve çevirmeyi düşündüğünü söyledi. Onunla beraber çevirmeyi düşünüyoruz ama ekibimizin biraz büyük olması daha iyi olur. O yüzden ingilizcesine ve oyun bilgisine güvenen arkadaşlar ulaşabilirlerse güzel olur.

->Önceden oynayanlar bazı terimlerin İngilizcedeki aslından farklı olduğunu ya da çevirilmediğini göreceklerdir. Bunların bazıları Japonca aslına uygun olsun diye yapılan farklı çeviriler(Pinwheel - San'ninbaori), çevrilmeyenlerse aslında İngilizce olmadığından uygun bir karşılığı olmayan ya da benim çevirmeyi uygun bulmadığım kısımlar.(Estoc, Estus, Vereor Nox vs.) Bunlarda bir eksiklik ya da yanlışlık olduğunu düşünmeyin.

-->Oyunda işinize yarayabilecek bazı kullanışlı modlar için:
*Wulf's connectivity mod'u oyunun kendi multiplayer kanalına alternatif kanalları açarak istediğiniz kanalda diğer kişilere bulaşmadan hızlı bir şekilde bağlanmayı sağlayan bir mod: Wulf's Dark Souls Connectivity Mod at Dark Souls Nexus - mods and community

*Pvp watchdog hileci oyuncuları tespit etmenizi sağlayacak bir mod: Dark Souls PVP Watchdog at Dark Souls Nexus - mods and community

*Connectivity fix arkadaşlarınızla daha kolay coop yapabilmenizi sağlayan bir mod: Dark Souls Connectivity Fix - DSCfix at Dark Souls Nexus - mods and community

*Keyboard buttons ps kontrol tuşları resimlerini klavye tuşlarıyla değiştirerek kontrolleri tanımanızı kolaylaştırıyor: Black keyboard buttons icons at Dark Souls Nexus - mods and community

*HD Textures grafikleri iyileştiren bir mod: Dark Souls HD Texture Pack at Dark Souls Nexus - mods and community

Son düzenleyen moderatör:

ULUTÜRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sağ olasın, yıl başı indirimlerini bekliyorum Ayın 22'sinde başlar herhalde, 6 gün sonra işime yarayacak, Dark Souls TÜRK Topluluğuna da katıldım.

Son mesajlar