darboğaz yaparmı bu sisteme rx 570 takarsam

Bu konuyu okuyanlar

Anakart: M5A78L-M LX3

İşlemci: AMD FX 8300 Eight Core Proccesors

Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series

Ram: 4 GB DDR3 1600 mhz (4 GB daha eklemeyi düşünüyorum)

Ne diyorsunuz arkadaşlar? Dar boğaz yaparmı rx 570 takarsam?

berat güven

Doçent
ekran kartına agırlık versen dar bogaz yapacak zaten işlemcin güçsüz kalıyor onu beslemez ama illa alıcam diyorsanız bu ikili hakkında ortalık karışık birisi olmaz diyor birisi olur diyor

Mesaj otomatik birleştirildi:

overclocksuz bu videoda oc yapsak olabilir mi ya

nyse ben rx 550 bakıyım en iyisi :D

Son düzenleme:

RX 550 asla sakın GT 1030 civarında bir kart.
RX 460-RX 470 al.470 en iyisi olur.

darboğaz yapar rx 550 almanız daha dogru olur cou o kadar guclu degıl
Kötü bir öneri,yapmayın etmeyin.

mychar276

Profesör
Anakart: M5A78L-M LX3

İşlemci: AMD FX 8300 Eight Core Proccesors

Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series

Ram: 4 GB DDR3 1600 mhz (4 GB daha eklemeyi düşünüyorum)

Ne diyorsunuz arkadaşlar? Dar boğaz yaparmı rx 570 takarsam?
Ben arkadaşların teknik bilgisine saygı duyuyorum ancak 2 ayrı siteden de kontrol ettiğimde bir darboğaz olmayacağı yönünde sonuç çıkıyor.

Ayrıca yukarıda atılan video da ekran kartı +%95 lerde çalışıyor. Ben bir darboğaz olacağını düşünmüyorum. Kart alınır-alınmaz o ayrı bir tartışma tabi.

Userbenchmark sitesinde rx 570 en iyi fiyat/performans puanına sahip ekran kartı. Arkadaşlar neden tavsiye etmiyorlar anlayamadım.

Son düzenleme:

mychar276

Profesör

Bu videodaki kayıda ben güvenmiyorum çünkü GPU çalıştırma yüzdeleri stabil olarak gösterilmiyor. Bir %99, bir %1 görünüyor. Aklıma işletim sistemi ile ilgili sorun olabilme ihtimali veya kullanımları ölçen programın yanlış ölçüm yapması geliyor. Ayrıca ekran kayıt işini da harici şekilde almıyorsa ki almıyor muhtemelen o da performansa ayrıca etki yapar. Ben bu teste göre yargılanmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü rakamlar doğru gelmiyor.

Başka bir test atıyorum. Burada açıkça görebilirsiniz, testlerde GPU hep %99-%100 çalışıyor yani herhangibir darboğaza uğramıyor. Gayet oynanabilir fps değerleri veriyor. Rdr2 de bile 30 fps ile oynanabilir seviyede kalıyor. Bana hiç te darboğaz yapmış gibi gelmedi...

işlemciyi oc nasıl yaparım

ve şuanlık rx 570 gibi duruyor en mantıklısı tabi yorumlara açığım

mychar276

Profesör
Rx 570 şu an userbenchmark sitesinde yapılan 259 bin ayrı benchmark testine göre fiyat/performans sıralamasında ödenen ücret karşılığında en çok performans veren GPU olarak karşımıza çıkıyor. İşlemci de darboğaz yapmayacaksa bence gayet mantıklı bir tercih.

1606860684655.png

met 35

Rektör
RX 570 ile FX 8300 ü kullanamzsın ,tam hakkıyla.O işlemci serilerini zamanında çok kullandım.
RX 550falnda sakın düşünme. Oyun kartı değil o. En azından RX 560, veya bi tık üzeri,GTX1050 Ti al. Anakrtın ,giriş seviyesi bi kart. Overclock falan asla yapılamaz Sakın deneme bile .Yakabilirsin bi yerleri.

mychar276

Profesör
RX 570 ile FX 8300 ü kullanamzsın ,tam hakkıyla.O işlemci serilerini zamanında çok kullandım.
RX 550falnda sakın düşünme. Oyun kartı değil o. En azından RX 560, veya bi tık üzeri,GTX1050 Ti al. Anakrtın ,giriş seviyesi bi kart. Overclock falan asla yapılamaz Sakın deneme bile .Yakabilirsin bi yerleri.
Merhaba sayın Rektörüm, yukarıdaki attığım videoda adam kartı gayet güzel darboğaz olmadan kullanmış, Hafif bir overlock ile hızını aşırtmış. Örneğimizdeki anakart ta overclock'a müsait mi diye bir arattığımda çok kolaylıkla 4 ghz leri zorladığından bahseden forum konusu var. Bkz
Aynı anakartın müdahil ve yakın modelleriyle yapılan overclock videoları var Bkz2 Bkz3 ....

Neden overclock yapılamayacağını düşünüyorsunuz bizi de aydınlatırsanız yeni birşeyler öğreniriz.

SDN Son Haberler

Son mesajlar