Donanım Darboğaz Var Mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

rsullkya

Asistan
RTX 2070 ile i7 7700K kullanıyorum fpsim benchdeki değerlerin altında overclock ya da sorunu çözecek olan nedir darboğaz var mıdır bu işten anlasam da her kafadan bir ses çıktığı için insanin kafası karışıyor. Ram ise Corsair 2×8 3200 MHZ

met 35

Dekan
Bence darboğaz vardır. o işlemci ve e.kartı ile.
Anlamanın en kolay yolu, güncel oyunlarda ,msı afterburner veya playclaw ile GPU kullanımına bi bak. Ortalaması , Yüzde 90 ların altına düşerse,darboğaz vardır.

aimnil

Doçent
RTX 2070 ile i7 7700K kullanıyorum fpsim benchdeki değerlerin altında overclock ya da sorunu çözecek olan nedir darboğaz var mıdır bu işten anlasam da her kafadan bir ses çıktığı için insanin kafası karışıyor. Ram ise Corsair 2×8 3200 MHZ
Gayet uyumlu bir çift darboğaz olmaz. O darboğaz olur dersek piyasada işlemci kalmıyor çünkü :) Kafanı takma ufak tefek şeyler bunlar bench ile gerçek farkedebilir o sorun değil. Ram frekansını 2400 mhz yap bi dene olumlu bir değişim var mı diye farketmiyorsa yine 3200mhz de kullan.

rsullkya

Asistan
Birazdan bakacağım cevap yazarım fakat yeni sistem topladığım için pek bir bütçem yok anakartım MSİ Z270 GAMING M7 VE I7 7700K verip amd geçmek istiyorum darboğaz olmayacak şekilde 2070 ile verim alacağım anakart işlemci önerisi var mı

aimnil

Doçent
Birazdan bakacağım cevap yazarım fakat yeni sistem topladığım için pek bir bütçem yok anakartım MSİ Z270 GAMING M7 VE I7 7700K verip amd geçmek istiyorum darboğaz olmayacak şekilde 2070 ile verim alacağım anakart işlemci önerisi var mı
Kanka o işlemciden oyun olarak çok daha iyi olan bir işlemci yok piyasada. 1080P monitör kullanıyorsan ekran kartı çok güçlü olduğu için her işlemci bir miktar darboğaza girer bu zorunluluk. Verim alamadığın anlamına gelmez ;)

rsullkya

Asistan
Kanka o işlemciden oyun olarak çok daha iyi olan bir işlemci yok piyasada. 1080P monitör kullanıyorsan ekran kartı çok güçlü olduğu için her işlemci bir miktar darboğaza girer bu zorunluluk. Verim alamadığın anlamına gelmez ;)
LG 144hz 2K 1 MS 32inç kullanıyorum monitör olarak. Bende toplamadan baya araştırdım sizin gibi düşündüm ama yorumlar hep olumsuz yönde oldu ister istemez kafam karıştı

aimnil

Doçent
LG 144hz 2K 1 MS 32inç kullanıyorum monitör olarak. Bende toplamadan baya araştırdım sizin gibi düşündüm ama yorumlar hep olumsuz yönde oldu ister istemez kafam karıştı
O zaman hiç kafana takma çok iyi sistemin var 2k da zaten darboğaz yapmaz ;) yorumlara bakma şimdi amd inteli yakalayınca fiyatlarda düşük ortalıkta bir Amd seferberliği var yorumlar biraz öznel. Boş yere paranı harcama :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

, bunlara bak mesela fark yok bazen o iyi bazen seninki çokçok düşük miktarda. Bunun dışında çekirdeği çok 9900k falan amd 3950 falan var ama mesela bu
Gördüğün gibi hemen hemen hiçbir fark yok.

Son düzenleme:

rsullkya

Asistan
Böyle ufak iniş artış oluyor saniyelik aldığım değerler hızlı bir test yaptım. Ayarlar ultra sayılır ve 2K 144 HZ şuan

Ekli dosyalar

• 76.1 KB Görüntüleme: 18
  • 83.9 KB Görüntüleme: 22

rsullkya

Asistan
anlık mı yoksa bir kaç saniye ya da daha uzun devam ediyor mu?
Yanı aldığım ssler sabitken tabi bunun oyun akıcılığı ile değişimi fazladır illaki. Gpu kullanımı en düşük 78 civarına düşüp sonraları 1 2 saniyede artıyor genelde 85 90 üstü seyrediyor

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
MSI Afterburner ile işlemci sıcaklığı kaç dereceye ulaşıyor bakabilir misiniz?

aimnil

Doçent
Her oyunda fps iniş çıkış yapar bu gayet normal bi durum. Fps drop girip ikide bir de takılıyorsa bu problemdir. Ramleri 2400 mhz olarak bir dene performansı kıyasla tavsiye ederim. Eğer aynıysa 3200 de kullanmaya devam et normal bir durum yani sıkıntı yok bence. 2400 de daha iyiyse 2400 de kulanırsın Ramlerin tam modeli nedir? İşlemci Teknolojisi oyunların gerisinde yapacak birşey 144 hz moniörler var piyasadaki her oyunu 144 fps ile oynatacak işlemci yok. Bu senin işlemine özel bir durum değil :)

rsullkya

Asistan
Hocam ben daha önce ayar değişikliği yaptığım için xmp kapalı 2133te kullanılıyormuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

5dk bakayım dönüş yapicam size

stat counter