Darbe girişimleri araştırırlarsa iş iyice karışır

Bu konuyu okuyanlar

RadoN

Dekan
Katılım
30 Eki 2007
Mesajlar
5,813
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
Sarıkız, Ayışığı ve Eldiven isimli darbe girişimi iddialarının açıklığa kavuşması için meclis araştırma komisyonu kurulmasını isteyen ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras’a destek vermeyen AKP’liler, Uras’ın girişimini ‘iyi niyetli’ buluyor; ancak çoğunluk oldukları Meclis’e güvenmiyor.

• İYİCE KARIŞTIRIR
Önergeyle ilgili Taraf’ın sorularını yanıtlayan AKP Grup Başkanvekili Nihat Ergün, Ufuk Uras’ın yaklaşımını “iyi niyetli” olarak değerlendirerek “TBMM’de araştırma komisyonları, bu gibi tartışmalı konuları araştırırken aydınlığa kavuşturmak yerine daha karmaşık hale getirebiliyor. Şemdinli Komisyonu hatta Susurluk Komisyonu’nda bunları nispeten gördük” diye konuştu.

• ÜSKÜL AÇIK KAPI BIRAKTI
AKP Milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ise “Ergenekon soruşturması sürüyor. Henüz açıklanmadı. Darbe girişimlerine ilişkin konular iddianamede yer alıyor mu bilmiyoruz. Eğer iddianamede bunlara yer veriliyorsa araştırma komisyonunun kurulması yargıya müdahale anlamına geliyor. İddianameyi görmeden hareket etmek sakıncalı olabilir” dedi.
Üskül, önergeye destek verip vermeyeceğine iddianameyi gördükten sonra karar vereceğini kaydetti.

Kaynak
 

Son mesajlar

Üst