Dambılla Gözle Görülür Değişimin Devamı

Bu konuyu okuyanlar

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Abilerim ben dambılla evde kol çalışıyorum 2 kilo ile başladım şuan 5kg ile devam ediyorum yaşım 14 1.77 boyum 50 den 53 oldum sağ kol 24 ten 26.5 oldu 3 ay olcak sizce ne kadar daha büyütürüm gym ile fitnees ararsındaki fark nedir? Fitnessa yazılcam ama devletin ücretsizine sizce ilgelenirler mi haftada 2 gün.?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bence devlete yazılma, boyuna göre baya zayıfsın. Diyetisyene git ilk önce ve spor yapacağını söyle, ona göre program yazsın. Mümkünse devlet hastanesine gitme.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Tebrikler bir gram kas yapmadığın gibi sadece kollarını şişirdin. Ben bunu profesörden dinlemiştim. Adam dambıl indirip kaldırarak kas yaptığını sananlar boşa çabalıyor, dambılla daha doğrusu ağırlık kaldırıp indirerek kas yapılmaz sadece şişersiniz bıraktığınızda da o kas sandığınız şişlikler gider ve sarkıklık oluşur. Bu da iğrenç bir görüntüye sebep olur demişti. Ayda yılda bir kafasına esince spor yapan biri olarak bir abi tavsiyesi sana yol yakınken bırak o dambılı şınav-barfiks vs çek. Çok daha faydasını görürsün.

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Tebrikler bir gram kas yapmadığın gibi sadece kollarını şişirdin. Ben bunu profesörden dinlemiştim. Adam dambıl indirip kaldırarak kas yaptığını sananlar boşa çabalıyor, dambılla daha doğrusu ağırlık kaldırıp indirerek kas yapılmaz sadece şişersiniz bıraktığınızda da o kas sandığınız şişlikler gider ve sarkıklık oluşur. Bu da iğrenç bir görüntüye sebep olur demişti. Ayda yılda bir kafasına esince spor yapan biri olarak bir abi tavsiyesi sana yol yakınken bırak o dambılı şınav-barfiks vs çek. Çok daha faydasını görürsün.
abi şınav mekik zaten temelimiz :) barfiks te yapıyorum ama spor esnasında yapamıyorum ve söze katılmıyorum

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
abi şınav mekik zaten temelimiz :) barfiks te yapıyorum ama spor esnasında yapamıyorum ve söze katılmıyorum
Senin katılıp katılmaman ağır çalışarak kas yapılamayacağını değiştirmez. Bi de ben profesörlere güvenen biri değilimdir. Bu ülkede Almanyada Japonyada İngilterede vs olsa araştırma görevlisi olamayacak bir sürü prof var. O yüzden araştırdım, bi arkadaşımın abisi bordo bereliydi (subay). O arkadaşımın aracılığıyla profesörün dediklerini sorduk. Adam da aynısını söyledi. Bizzat tanıdığım adam var. Elinden dambıl düşmüyo ama sağa sola bakmak için tüm vücudunu döndürmesi gerekiyor. Kafası dönmüyo çünkü tek başına. Öyle olma diye diyorum. Yoksa banane.

Son düzenleme:

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Senin katılıp katılmaman ağır çalışarak kas yapılamayacağını değiştirmez. Bi de ben profesörlere güvenen biri değilimdir. Bu ülkede Almanyada Japonyada İngilterede vs olsa araştırma görevlisi olamayacak bir sürü prof var. O yüzden araştırdım, bi arkadaşımın abisi bordo bereliydi (subay). O arkadaşımın aracılığıyla profesörün dediklerini sorduk. Adam da aynısını söyledi. Bizzat tanıdığım adam var. Elinden dambıl düşmüyo ama sağa sola bakmak için tüm vücudunu döndürmesi gerekiyor. Kafası dönmüyo çünkü tek başına. Öyle olma diye diyorum. Yoksa banane.
abi o kadar olmıycam ağırsağlamdaki Furkan gibi bir vücut hayalim

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kasların hamligini attigindan ilk gunlerde bile kollar kalınlasir. O sislige Pump denir. Kanin o bolgede toplanmasidir. Kaslar antrenmana alistikca pump azalir.
Cok buyuk kas kutlesi olusturmak zaman,para,sabır istiyor.
2 5 kg agirlik suan ideal gibi ancak setleri sayilari asiri artirarak eklemlerine zarar verme. Beslenmenede dikkat etmen gerek. O calistigin hareketler kilo kaybi olarak bile sonuclanabilir.

Bedava veya ucuz yerlerde bekledigin ilgiyi, bilgiyi bulman cok zor.
Diyetisyene danismadan her denileni yapmanda yanlis olur.
Body fitness forumlarindan bilgiler ogrenip doktora veya profesyonelere danismaya calis. O forumlarda bir seyler basarmislar oldugundan verilen bilgi buradakine oranla daha dogru olur.

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Kasların hamligini attigindan ilk gunlerde bile kollar kalınlasir. O sislige Pump denir. Kanin o bolgede toplanmasidir. Kaslar antrenmana alistikca pump azalir.
Cok buyuk kas kutlesi olusturmak zaman,para,sabır istiyor.
2 5 kg agirlik suan ideal gibi ancak setleri sayilari asiri artirarak eklemlerine zarar verme. Beslenmenede dikkat etmen gerek. O calistigin hareketler kilo kaybi olarak bile sonuclanabilir.

Bedava veya ucuz yerlerde bekledigin ilgiyi, bilgiyi bulman cok zor.
Diyetisyene danismadan her denileni yapmanda yanlis olur.
Body fitness forumlarindan bilgiler ogrenip doktora veya profesyonelere danismaya calis. O forumlarda bir seyler basarmislar oldugundan verilen bilgi buradakine oranla daha dogru olur.
anladım abi sağolasın, günlük 2000 kalori alıyorum

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Senin bazal metabolizman bile gunde neredeyse o kadar yakiyordur. Kaloriyi artirmaya calis. Dedikleri gibi imkan varsa diyetisyene git
Demin babama söyledim kilon normal dedi seneye 60 olursun dedi boyumda uzuycak dedim kızdı intten bakıcam artık

Son mesajlar