Daireye kablo çekmek

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Az önce netspeedle görüştüm 16 mbpsden 35 mbpslik tarifeye geçmek istediğimi söyledim bana binaya kadar 62 mbps ama daireye 20 mbps geldiğini söylediler ve dairenin kablolarını ya onarmamı yada değiştirmemi söylediler. Daha önce böyle bişe yaşayan var mı ve kabloyu kendim mi alayım yoksa herşeyi elektrikciye mi yaptırmalıyım(1.katta oturuyorum) bide tahminen ne kadar tutar. Teşekkür ederim şimdiden

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bir elektrikçiye verin işi bence. Fiyatı hakkında bilgim yok lakin uygun olan kabloyu ve doğru bağlantıyı ve nizami işçiliği elektrikçi yapabilir.

Berkecix

Asistan
Reaksiyon puanı
90
merhaba bende buna benzer bir sorun yaşadım bina girişinde 16 mbps var evin içine girip modemden ölçünce 1,2 mbps çıkıyordu sorun modemle alakalı yada kabloyla alakalı (not:kablo bina içinden değil bina dışından bizim cama geliyordu)dediler elektrikçiye dedik bina içinden hat çektik 20 metre ( bende yüksek giriş yani 1. katta oturuyorum) herşey dahil ben 80 tl verdim tekrar aynı sorun oldu geldi yetkililer baktı modemden dediler oysaki modemim 1 aylıktı gittim akrabanın modemi aldım denedim yine aynı sonra akraba dediki arayın müşteri hizmetlerini intnernet hız testi yaptırın dedi ( turk telekom) yaptırdık uyarı veerdi internetiniz sorunlu sistemden düzeltileecektir diye 5 dk sonra net düzeldi bende bunu niye anlattım bilmiyom hikaye olarak kalsın :D kısaca elektrikçiden 20 metre cat6 kablo çekmek 80 tl ye geldi (herşey dahil tabii bizim elektrikçi tanıdıktı seni bilemem) iyi hadi ben biraz fazla konuştum iyi forumlar :D

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir elektrikçiye verin işi bence. Fiyatı hakkında bilgim yok lakin uygun olan kabloyu ve doğru bağlantıyı ve nizami işçiliği elektrikçi yapabilir.
Anladım teşekkür ederim ama fiyat hakkında bi tahmini olan var mı

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
20 metre cat 6 kablo çekmek herşey dahil bana 80e yaptı sanada max 100 tl ye yapar diye tahmin ediyorum
Bina 8 yıllık aslında sadece kabloların ucu oksitlenmiş olabilir de dedi müşteri hizmetleri umarım öyledir. Teşekkür ederim iyi günler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablonun ucu oksitlenmiş olabilir mi telefon kutusu binanın içinde olmasına rağmen nemden olabilir felan dediler bilgisi olan var mı

Son düzenleme:

Berkecix

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Bina 8 yıllık aslında sadece kabloların ucu oksitlenmiş olabilir de dedi müşteri hizmetleri umarım öyledir. Teşekkür ederim iyi günler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablonun ucu oksitlenmiş olabilir mi telefon kutusu binanın içinde olmasına rağmen nemden olabilir felan dediler bilgisi olan var mı
oturduğun yer denize yakın biyerse nemden oksitlenmiş olabilir

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bi 200 metre kadar yakınız :)
Anladım denize 200 metre var işte uzak mıdır bilemem ölşfmewfmwopwölş
Ee bide şeyi sorucaktım kabloyu ortalıktan mı çekiyorlar yoksa eski telefon kablosunun geçtiği yerden mi eğer öyleyse 3 metre cat6 bile işimi görür çünkü

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Oksitlenme olur bir yerde kırılmıştır belki fare yemiştir hatalı bağlantı olur, eski kablonun yanından yeni kablo çekilir daire ankastre girişine kadar. (=

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Oksitlenme olur bir yerde kırılmıştır belki fare yemiştir hatalı bağlantı olur, eski kablonun yanından yeni kablo çekilir daire ankastre girişine kadar. (=
Ya fare yediğini felan zannetmiyorum çünkü daireye 20 mbps geldiğini söylediler bana kalırsa ya kablo eski yada dediğiniz gibi oksitlenme var

Son mesajlar