Dail Mail Sahibi Google'a Arama Sonuçları'ndan Dolayı Dava Açtı

Bu konuyu okuyanlar

walledia

cybersec#
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,957
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
7,038
Puanları
113
1618995308103.png


Daily Mail gazetesinin ve MailOnline web sitesinin sahibi, arama motorundaki arama sonuçlarının manipüle edildiği iddiası ile Google'a dava açıyor.

Associated Newspapers, Google'ı çevrimiçi reklamcılık üzerinde çok fazla kontrole sahip olmakla ve diğer kanalları tercih edip, kendi bağlantılarını düşürmekle suçluyor.

Eğer bir şirket reklamını fazla almazsa sıralamada onları cezalandırdığını ileri sürüyor.

Google ise bu iddiaları "haksız" buldu.

Daily Mail editörü Wirght ise BBC'nin programına arama motorunun iddia edilen eylemlerin ise "rekabete aykırı" olduğunu söyledi.

Daily Mail'in arama görünürlüğünün reklam trafiğini Google'dan daha iyi fiyatlar ödeyen diğer reklam şirketlerine yönlendirmemizi sağlayan çevrimiçi reklamcılık tekniklerini kullandıktan sonra düştüğünü ve bu olayın Google tarafından cezası olduğunu öne sürdü.

Bir Google sözcüsü ise şunları söyledi:

"Daily mail'in iddiaları tamamen yanlış. Reklam teknolojisi araçlarımızın kullanımının, bir yayıncının web sitesinin Google aramada nasıl sıralandığıyla hiçbir ilgisi yoktur. Daha genel olarak, yayıncıların birden çok seçeneğe sahip olduğu ve uyguladığı kalabalık ve rekabetçi bir reklam teknolojisi alanında rekabet ediyoruz. Daily Mail, Amazon, Verizon ve daha fazlası dahil olmak üzere bir sürü reklam teknolojisi şirketine reklam alanlarını satmaları ve yönetmeleri için yetki veriyor. Bu haksız iddialara karşı kendimizi savunacağız."

 
Üst