Daha Sessiz ve Dertsiz Fanlar

Kasanızdaki Fanlar Sizi Rahatsız Ediyor mu?

  • Duymuyorum bile!

    Kullanılan: 0 0.0%
  • En iyi yatırımı yaparım, sussunlar yeter ki!

    Kullanılan: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    5
Alman Nanoxia firmasının geliştirdiği sessiz ve dayanıklı kasa fanlarıyla artık iyi soğutmanın karşılığını baş ağrısı olarak ödemeyeceksiniz. Buyrun, yakından bakın.

Büyük ve çok ısı üreten bir sisteminiz varsa, özellikle de bileşenlerinizin hızlarını olağan değerler üzerine çıkartmayı seviyorsanız kasa içindeki havayı sürekli olarak yenilemeniz gerekecek, sıcak havayı atıp tazesini içeri çekmek isteyeceksiniz. Bunun için de yeterince verimli çalışan fanlara ihtiyacınız var. Mümkünse kasa üzerindeki her deliği doldurmak istemeniz abartılı bir talep değil, velâkin fanların da kafanızı şişirmesini istemezsiniz.

Nanoxia markası altında sunulan ürünler bu kafa rahatsızlığını ortadan kaldırmaya aday. Öncelikle devir hızları oldukça düşük (1250-2200 d/d); hava basıncı aşırı olmadığı için daha az uğultu oluşuyor. Bunun yanında fanların rulman kısımlarında kullanılan sistem nano parçacıklara dayanıyor ve bu şekilde, her elektrikli ve elektronik nesnenin belası olan tozun etkilerini kısa vadede görmüyorsunuz.


Bir diğer güzel taraf da ürünlerin kasaya montajı için içinden silikon vidalar gelmesi. Bu da dönen fan tarafından oluşturulan sarsıntıyı kısmen bertaraf ediyor. Açıkçası daha az titreşim, daha sağlıklı sistem, kuralını da unutmamak gerekiyor. Ürünler 80 mm, 90 mm ve 120 mm çaplarda geliyor ve fiyatları KDV hariç 15, 17 ve 19 dolar.

Bilgi İçin:
Akortek
SDN - http://shiftdelete.net
 

RoMaNTiiZMa

Asistan
nano parçacıklara dayanıyor

Herşeyde " NANO " Y.Y Bulusu Bu " NANO " Ben ilk boyada duydum nano teknolojı :D
sonra gomlek sonrada seramık (Tahtada olabılır :D )
Güzel Fan. ama once kasa yenılemek lazım :)
 

RaC

Üyecik
lb.bingol dedi ki:
RaC dedi ki:
İnternet mağazası değil.Gerçek mağaza...

Merkez (Bayi Satış ve E-Ticaret) : Bulgurlu Caddesi No:32 Çamlıca – İSTANBUL
TEL: +90 216 545 91 00 FAX: +90 216 545 91 30 e-mail:bilgi@eksa.com.tr

Magaza: Osmanağa Mah. Başcavuş Sokak No:12 Kadıköy - İSTANBUL
TEL: +90 216 418 92 00 - 418 92 32 FAX: +90 216 449 16 20 e-mail:bilgi@eksa.com.trGerçek Mağaza ;)
 

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
Benim kasadan hiç ses gelmiyo çok şükür.4 tane fan var ama yetmiyo kasayı sogutmak için.Yeni fan almam gerekli.İlk önce Zalman işlemci fanı sonra kasanın önüne ve arkasına roket gibi fanlar almam lazım.Kasanın içinde kasırga çıkması gerekli.Tabi kasayıda yenileyip yan kapagında 30 cm lık vantilatör olan bi kasa almak lazım.FEEL Mio harika mesela
 

emelden

Dekan
Aslına bakılırsa fanımım sesini duymuyorum pek yada alışıyorum sese.
Şimdi fark ettim sanırım haberi okuyunca psikolojikman etkilendim ofisteki bulunan
pclerin fanları ne böyle :S kafam şişti dinleyince.
 

ahmetweli

Asistan
Alında bilgisayarı kapatınca ortamda bir sessizlik olunca sesin varlığını farkediyorum,bilgisayar başında o kadar ilgimi çekiyor.
Artık sistem yenileyince alırım.
 

m1903

Profesör
Valla inteli tebrik ediyorum sonunda fan yapmayı öğrenmiş.Core2Duo'nun kendi fanından hiç ses gelmiyor.Kasadan bir tek ekran kartının fanını duyuyorum oda çok az.Yoldan geçen arabaların sesi onu çok güzel bastırıyor :D
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
ankette neden fanlarım motor gibi ses çıkarıyor parçalamamak için kendimi zor tutuyorum seçeneği yok :O
kasa fanlarımdan memununum da şimdilik işlemci fanı gerekiyor Asus Slient Square göz kamaştırıcı bir gün benim de sessiz fanım olacak (K)
 

Son mesajlar

Üst