Haber Cyberpunk 2077'ye Gelen 10 GB'lik Gizli Güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Cyberpunk-2077-Patch-15-PS5-ve-Xbox-Series-SX-surumleri.jpg

Güncelleme yayınlanalı aslında birkaç gün oluyor fakat CDPR her nedense bu güncelleme hakkında öncesinde bir şeyler paylaşmadığı için ben de bu konuyu açma gereği duydum. Çünkü çoğu kişi bu yamadan bile haberdar değildir muhtemelen. Güncellemenin yaptığı değişiklikler hakkında resmi bir liste yayınlanmadı ama kurup kullandıktan sonra bazı kullanıcılar gözlemledikleri değişiklikleri paylaşmışlar. Oyunda gözlemlenen değişiklikler:

1.Yeni RTX Yerel Gölgeler grafik ayarı. İyileştirilmiş genel ışın izleme performansı raporları.
2.Varsayılan tuş atamaları biraz değişmiş gibi görünüyor. Örneğin 'ana menüyü aç' klavyede "I" yerine "H" olarak değiştirilmiş. 'Envanter a. Öa' artık "O" yerine artık "I" olarak değişirilmiş.
3. Photomode minimum FOV görünüşte 1'den 15'e değiştirilmiş.

Ve işte hepsi bu kadar. Bunlara ek olarak güncellemeden sonra oyuna girmekte sorun yaşayanlar olduğunu ayrıca okudum ama pek fazla bilgi bulunmuyor. Sanırım tam olarak neleri değiştirdiğini asla bilemeyeceğiz.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
siberbug 2021 hocam oyunun adı yanlış olmuş.

Ayrıca en az oyunun kendisi kadar kitlesini de aşırı kanser buluyorum. Arkadaş oyunu hiç kötületmiyorlar şaka gibi. Yapımcıları zaten kabul etmişler ona rağmen sanki oyunun sahipleriymiş gibi savunanlar falan çıkıyor hala gerçekten ister istemez hıncımı oyundan çıkarasım geliyor çok sinir bozucular.

Oyuncu kitlesinin çoğunluğu daha oyunun güncellemelere rağmen bozuk ve yetersiz olduğunu kabul etmiyorken CDPR'nin bu oyunu düzeltmesini beklemek imkansız. Çünkü sorgusuz sualsiz oyunu oynayan böyle bir çoğunluk varken niye daha çok para harcasınlar düzeltmek için. Yazık gerçekten son yıllarda gördüğüm en çöp kitle bu oyunun olabilir.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ayrıca en az oyunun kendisi kadar kitlesini de aşırı kanser buluyorum. Arkadaş oyunu hiç kötületmiyorlar şaka gibi. Yapımcıları zaten kabul etmişler ona rağmen sanki oyunun sahipleriymiş gibi savunanlar falan çıkıyor hala gerçekten ister istemez hıncımı oyundan çıkarasım geliyor çok sinir bozucular.

Oyuncu kitlesinin çoğunluğu daha oyunun güncellemelere rağmen bozuk ve yetersiz olduğunu kabul etmiyorken CDPR'nin bu oyunu düzeltmesini beklemek imkansız. Çünkü sorgusuz sualsiz oyunu oynayan böyle bir çoğunluk varken niye daha çok para harcasınlar düzeltmek için. Yazık gerçekten son yıllarda gördüğüm en çöp kitle bu oyunun olabilir.
Bu oyunu çok erken çıkarttılar ve hatalı çıktı vaat ettiği şeyleri vermedi
Bu oyunu düzeltirler
Ha birde LoL kitlesini unutmuşsunuz

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Bu oyunu düzeltirler

Kasten erken çıkarttılar oyunu. Yıllar öncesinden biliyorlardı oyunu biteremeyeceklerini. Sahte yalan yanlış vaatler ile reklamlar yayınlayıp kitleyi yönlendirdiler. Ona rağmen namusu gibi çıkıp savunanlar çıkıyor hala gerçekten bu tiplerin hayatları boyunca başka oyun oynadıklarını falan sanmıyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Oyun iyi bu arada ya. Bu oyuna kötü diyek haksızlık eder. Ben bu oyundaki atmosfer hissinin benzerini başka bir oyunda alamadım. Şehrin içine çok güzel çekiyor. Ancak sorunları var mı var hatta direkt eksik bir oyun. CDPR vaat ettikleri çoğu şeyi yapamadı. No Man Sky gibi sonradan bu oyunun çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ki 1.5 yaması bu konuda beni daha da ümitlendirdi. Her şeye rağmen oyunu bitirdiğimde iyiki oynamışım demiştim. PC'de oynadığım için oyun kıran bug falan yaşamamıştım tabi.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Bu oyunu düzeltirler
1.5 yaması öncesinde kesinlikle oyunda eksiklikler vardı. Kendim 15 saat kadar deneyimlemiştim ancak şu anki hâlini oynayınca "Bu oyun olmuş" dedirtiyor. Bu şekilde çıksaydı muhtemelen yılın oyunu seçilebilirdi. Daha öncesinde muhtemelen yoktu, kendim de rastlamadım, trafik kazaları ve kovalamalar, bunlar yaşanırken NPC'ler arasında geçen diyaloglar gerçekten güzel olmuş. En çok dikkatimi bu çekti.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Oyun iyi bu arada ya. Bu oyuna kötü diyek haksızlık eder. Ben bu oyundaki atmosfer hissinin benzerini başka bir oyunda alamadım. Şehrin içine çok güzel çekiyor. Ancak sorunları var mı var hatta direkt eksik bir oyun. CDPR vaat ettikleri çoğu şeyi yapamadı. No Man Sky gibi sonradan bu oyunun çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ki 1.5 yaması bu konuda beni daha da ümitlendirdi. Her şeye rağmen oyunu bitirdiğimde iyiki oynamışım demiştim. PC'de oynadığım için oyun kıran bug falan yaşamamıştım tabi.

Deus Ex serisine bakmanı öneririm. Bu oyuna karşı benim zaten kötü bir düşüncem yok iyi de yok. Sadece körü körüne savunan insanlara tahammül edemiyorum. Ayrıca sonradan iyi yerlere gelse bile asla geçmişini unutturamaz. No man Sky sonradan güncellemeler ile oturmuş olabilir ama şu an oyunu hatırlayan kim var? Birkaç yıl sonra aynısı Cyberpunk içinde yaşanacak. Yakın zamanda Unreal Engine 5 ile yeni oyunlar çıkmaya başlayacak artık. Devir değişiyor. Cyberpunk şansını kaybetti.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Deus Ex serisine bakmanı öneririm. Bu oyuna karşı benim zaten kötü bir düşüncem yok iyi de yok. Sadece körü körüne savunan insanlara tahammül edemiyorum. Ayrıca sonradan iyi yerlere gelse bile asla geçmişini unutturamaz. No man Sky sonradan güncellemeler ile oturmuş olabilir ama şu an oyunu hatırlayan kim var? Birkaç yıl sonra aynısı Cyberpunk içinde yaşanacak. Yakın zamanda Unreal Engine 5 ile yeni oyunlar çıkmaya başlayacak artık. Devir değişiyor. Cyberpunk şansını kaybetti.
Hocam witcher 3 te çıktığında hataliydi sonra düzeldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

1.5 yaması öncesinde kesinlikle oyunda eksiklikler vardı. Kendim 15 saat kadar deneyimlemiştim ancak şu anki hâlini oynayınca "Bu oyun olmuş" dedirtiyor. Bu şekilde çıksaydı muhtemelen yılın oyunu seçilebilirdi. Daha öncesinde muhtemelen yoktu, kendim de rastlamadım, trafik kazaları ve kovalamalar, bunlar yaşanırken NPC'ler arasında geçen diyaloglar gerçekten güzel olmuş. En çok dikkatimi bu çekti.
Evet zamanla oyunu düzeltiyorlar cp üzerine baya uğraşıyorlar tahminimce 2023 gibi vaatleri karşılar zaten oyun 2023 gibi çıkardı çok erken çıkarttılar oyun güzel ama vaatleri karşılamadı pek bir beklentisi olmayan biri zevk alabilir oyundan ama beklentiler yüksek kişiler kötü olduğunu düşünüyor dediğiniz gibi böyle çıksa yılın oyunu olabilirdi

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Hocam witcher 3 te çıktığında hataliydi sonra düzeldi

Kıyaslamanız çok yanlış. Witcher 2 2011'de çıktı. Witcher 3 ise 2015'te. Yani 4 yıllık bir geliştirme süreci geçirdi kabaca bakarsak. Cyberpunk 2077 2012'de duyuruldu fakat ne zamandan beri üzerinde çalışıldığı bile belli değil. Ayrıca aralarında devasa bir bütçe farkı var. Keza Witcher 3 ile içerik olarakta büyük farklar var ve sorunlu falan değildi. Her oyun çıktığı ilk önemde ufak tefek bugları olabilir ama bunlar sonradan düzeltebilir. Cyberpunk 2077 ise berbat ötesi bir optimizasyonla çıktı ve hala çok kötü optimizasyonu. RPG diye pazarladılar sonradan birinci şahıs aksiyon oyunu diye oyunun türünü bile değiştirdiler. Oyun oynanmadığı halde ve optimize edilmediği halde 8. nesil konsollarda satmaya kalktılar. Açıkçası saymaya kalksak bitmez. Oyun şu an bile hala çok zayıf. Doğru düzgün bir NPC yapay zekası bile yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Deus X serisini oynadım. İlk oyun çok hoşuma gitmese de ikinci oyun güzeldi. Cyberpunk 2077'de aldığım atmosfer havası bambaşka bana göre. No Man Sky halen oynanıyor, hatırlayan pek çok kişi var. YT'da halen oyun sayfaları tekrardan seri çekiyor. Kaldı ki Hello Games büyük bir geliştirici değil. O yüzden bana kalırsa oyunun geldiği nokta geçmişini unutturuyor. Aynı şey Cyberpunk 2077 için de olur bence. Oyun 1.5 yıl içerisinde öyle bir noktaya gelir ki çıktığı günü unutturur. Neticede CDPR de bir Rockstar veya Ubisoft büyüklüğünde firma değil. CDPR'nin en büyük yanlışı çok şey vaat etmek oldu. Bu kadar büyük çaplı bir yapımın altından anca Rockstar kalkar, o da 7-8 senede kalkar zaten. Cyberpunk 2077'nin 2016 yılına kadar düzgün bir şekilde geliştirildiğini düşünmüyorum. Witcher 3 ile işleri bittikten sonra yönelmişlerdir muhtemelen. Hem çok güzel açık dünya olacak, bol bol RPG öğesi içerek, aksiyon tavan, atmosfer mükemmel vs. bunların hepsini bir arada sağlayamazsın. Witcher 3 ile yaptıkları başarı biraz gözlerini boyadı bence.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Deus X serisini oynadım. İlk oyun çok hoşuma gitmese de ikinci oyun güzeldi. Cyberpunk 2077'de aldığım atmosfer havası bambaşka bana göre. No Man Sky halen oynanıyor, hatırlayan pek çok kişi var. YT'da halen oyun sayfaları tekrardan seri çekiyor. Kaldı ki Hello Games büyük bir geliştirici değil. O yüzden bana kalırsa oyunun geldiği nokta geçmişini unutturuyor. Aynı şey Cyberpunk 2077 için de olur bence. Oyun 1.5 yıl içerisinde öyle bir noktaya gelir ki çıktığı günü unutturur. Neticede CDPR de bir Rockstar veya Ubisoft büyüklüğünde firma değil. CDPR'nin en büyük yanlışı çok şey vaat etmek oldu. Bu kadar büyük çaplı bir yapımın altından anca Rockstar kalkar, o da 7-8 senede kalkar zaten. Cyberpunk 2077'nin 2016 yılına kadar düzgün bir şekilde geliştirildiğini düşünmüyorum. Witcher 3 ile işleri bittikten sonra yönelmişlerdir muhtemelen. Hem çok güzel açık dünya olacak, bol bol RPG öğesi içerek, aksiyon tavan, atmosfer mükemmel vs. bunların hepsini bir arada sağlayamazsın. Witcher 3 ile yaptıkları başarı biraz gözlerini boyadı bence.

CDPR sadece Cyberpunk'un yaratıcısına hakları için 400 milyon dolar para vermişler buna oyun yapım maliyeti dahil değil. Bu paraya iki tane Marvel Avengers filmi çekersin. O kadarda küçük değillermiş demek ki.

Reaksiyon puanı
8,023
Gizli denmesinin sebebi güncelleme geldiğinde hakkında herhangi bir yama bilgisi bulunmamasından dolayı.
Konuda öyle yazmamış ki
Çünkü çoğu kişi bu yamadan bile haberdar değildir muhtemelen.​

Ayrıca içeriğini 15 saniye süren web araştırması sonucunda da bulunuyor yama bilgisi verilmiş.

Dalga amaçlı yazdığım yoruma ciddi cevap verince bu tarz yorum yapma gereğinde bulundum.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Konuda öyle yazmamış ki

Ayrıca içeriğini 15 saniye süren web araştırması sonucunda da bulunuyor yama bilgisi verilmiş.

Dalga amaçlı yazdığım yoruma ciddi cevap verince bu tarz yorum yapma gereğinde bulundum.

Dostum uzatıp konuyu dağıtma istersen.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
CDPR sadece Cyberpunk'un yaratıcısına hakları için 400 milyon dolar para vermişler buna oyun yapım maliyeti dahil değil. Bu paraya iki tane Marvel Avengers filmi çekersin. O kadarda küçük değillermiş demek ki.

Yayın hakkı için ödenen paraya göre çok değil emin ol. Çünkü o hakkı aldığında sınırsız içerik üretebilirsin mantıken. Bugün LOTR'ın oyun için yayın haklarını almaya kalksan 2 milyar dolar fiyat biçiliyor. Küçüklükten kastım marka ismi olarak küçükler. Rockstar'da çalışmak ile CDPR'de çalışmak bir değil. Statü farkı var yani. Bu da kaliteli eleman çekmeyi zorlaştıran etkenlerden. He yanlış anlaşılmasın, CDPR'nin Cyberpunk 2077 ile ortaya çıkardığı ürün vaat ettiklerine kıyasla kabul edilemez ve amatörce. Ancak sanki bu yüklenme konusu biraz fazla uzadı gibime geliyor firmanın çapı sebebiyle.

Son düzenleme:

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Yayın hakkı için ödenen paraya göre çok değil emin ol. Çünkü o hakkı aldığında sınırsız içerik üretebilirsin mantıken. Bugün LOTR'ın oyun için yayın haklarını almaya kalksan 2 milyar dolar fiyat biçiliyor. Küçüklükten kastım marka ismi olarak küçükler. Rockstar'da çalışmak ile CDPR'de çalışmak bir değil. Statü farkı var yani. Bu da kaliteli eleman çekmeyi zorlaştıran etkenlerden. He yanlış anlaşılmasın, CDPR'nin Cyberpunk 2077 ile ortaya çıkardığı ürün vaat ettiklerine kıyasla kabul edilemez ve amatörce. Ancak sanki bu yüklenme konusu biraz fazla uzadı gibime geliyor firmanın çapı sebebiyle.

Oyunu savunma şekliniz aslında çok temelsiz. Günümüzde toplanan bağışlarla yapılmış bir sürü bilinmeyen şirketin elinden çıkan iyi oyun var hatta tek kişinin çıkıp yaptığı Bright Memory adlı gibi bir sürü örnekte var ve o oyuna bakmanızı da öneririm. Mekanik olarak çok daha stabil bir oyun Cyberpunk'tan. Yani bu işler ne marka değeriyle, milyarlarca dolar parayla ne de yüzlerce çalışanla olmuyor ve keza Rockstar bile beceremedi eski GTA üçlemesini yeni versiyonlarını herkes gördü rezaletti.

Reaksiyon puanı
8,023
Oyunu savunma şekliniz aslında çok temelsiz. Günümüzde toplanan bağışlarla yapılmış bir sürü bilinmeyen şirketin elinden çıkan iyi oyun var hatta tek kişinin çıkıp yaptığı Bright Memory adlı gibi bir sürü örnekte var ve o oyuna bakmanızı da öneririm. Mekanik olarak çok daha stabil bir oyun Cyberpunk'tan. Yani bu işler ne marka değeriyle, milyarlarca dolar parayla ne de yüzlerce çalışanla olmuyor ve keza Rockstar bile beceremedi eski GTA üçlemesini yeni versiyonlarını herkes gördü rezaletti.
Dostum uzatıp konuyu dağıtma istersen güncelleme hakkında konu.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yeni uclemeyi rockstarin ana stüdyosu yapmadı herhangi bir stüdyoya verdi diye biliyorum. CP düzeliyor ve oyun belki de 4 yıllık bir geliştirme sürecine sahip erken çıktı zamanla düzelir

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Temelde dediğimi ya çok anlatamıyorum ya da sen anlayamadın. Bu oyun şu an ya sana hitap ediyordur ya da etmiyordur. Oyunu ilk başta sorunlu bir çıkış yaptı diye sevmiyorsan yazık edersin demek istediğim sadece bu. 1.5 yaması ile gayet iyi bir oyun haline geldiğini düşünüyorum vaat edilen şeylerin pek çoğu olmamasına rağmen.

Rockstar'ın beceremediğinden değil... Remastered adı üstünde. Para kırmak için yaptılar. Remake olmayan yapımlardan pek bir şey beklenmemeli zaten.

Bright Memory ne alaka onu çözemedim. Bambaşka konular Cyberpunk 2077 ile.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Bu oyunun güncelleme sıklığını ve boyutundaki kararı sanırım hiçbir zaman anlayamayacağım. Grafik ve efekt detayının farkındayım ama sistemi yoran bir oyun kesinlikle. Bu kadarına gerek var mıydı acaba? ?