• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Cüneyt Arkın: "Uzun yaşarsam sefalet içinde ölebilirim"

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Katılım
20 Nisan 2008
Mesajlar
6,609
Reaksiyon puanı
140
Puanları
63
Ünlü sanatçı Cüneyt Arkın'dan dobra açıklamalar...

573421_detay.jpg


Yeşilçam'da yaklaşık 400 filme imza atan ünlü sanatçı Cüneyt Arkın, sanıldığı kadar zengin olmadığını, hazır para yediğini itiraf etti.

Kanaltürk'te yayınlanan Laf Aramızda adlı programda konuşan Arkın, sinemadan hiçbir zaman büyük paralar kazanamadığını belirterek, "Arabeskçiler 5-10 milyon lira alırken, ben o tehlikeli filmlerden 150-200 bin lira alıyordum" dedi.

Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını kaydeden Cüneyt Arkın şöyle konuştu: "Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim. Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, '3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin' derdi. Biriktirdim. Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki. İyi ki biriktirmişim iyi ki."

"Yatırımlarım hep çocuklarımın üzerine oldu eğitimleri, evleri, evlendirmeleri" diyen Arkın sözlerini şöyle sürdürdü: "Levent'te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi. Kalan parayla da yaşardık. Sit alanı ilan etmişler orayı. Yani benim evim 5 liraysa 1 liraya satamıyorsun şimdi alan da bir şey yapamaz çünkü. Yalnız bir şey var. Ben köylüyüm zorluklarla baş etmeyi severim. Ben karıma çok güzel bakarım yine. Ona çiçekler alırım, yine şiirler yazarım."

Birikiminin dışında az bir emekli maaşı da alan Arkın oğullarının da sıkıntılı bir hayatı olduğunu itiraf etti.

Arkın, "Büyük oğlum Londra'da oğlunun okuluna on bin pound ödüyor ve hâlâ bunlara yardım etmek zorundasın. Maddi olmasa da manevi olarak. Fakat aile çok güzel bir şey. Ben çocuklarıma hep diyorum ki bizim aile yenilmez" diyerek son nok tayı koydu.
Atlara olan düşkünlüğü bilinen Cüneyt Arkın bir zamanlar ilginç vasiyette? de bulunmuş. Usta sanatçı, "Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni 'Anne babamın yanına gömün' dedim" şeklinde konuştu.

Kaynak
 

topalsolucan

Müdavim
Katılım
25 Mart 2010
Mesajlar
15,675
Reaksiyon puanı
551
Puanları
113
o konuda sıkıntısı olmasın, zaten 74 yaşında, yakında sıkıntı çekmeden gider :)
 
Üst