Haber Cumhurbaşkanlığı’nın bir günlük gideri 10 milyon lirayı geçti

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Sorun şu ki bu CHP'yi sevmiyoruz diyenlerin hepsi tıpış tıpış gidip CHP'ye oy vermiyorsa bende bir şey bilmiyorum...

Bu tarz davrananlar yüzünden 12 yıldır Kemal Kılıçdaroğlu başta ve o yüzden AKP 20 yıldır iktidarda işte.

Not: Fark ettiyseniz yukarıda Saadet Partisinden örnek veridim. Lafa geldimi makam arabaları israf ne gerek var diyoru ama yüzde 1 oy ile oda Mercedes'e biniyor :) Sen bu düşüncenin iktidar olunca makam arabalarından feragat edeceğini mi düşünüyorsun.
Aynı şekilde Allah aşkına bir kere KK veya Meral Akşener'in konvoylarına bak bir şehire girerken kaç makam arabasıyla giriyorlar. Bir parti bir şeyi eleştiriyorsa kendisi yapmayacak önce.
Senin bir kere şu forumda AKP yi ve Erdoğan’ı ağır eleştirdiğini görelim.Kılıçdaroğlunu yerden yere vuruyorsun ki Kılıçdaroğlunun hataları var,eleştirilecek tarafları var yok demiyorum.Onu eleştiriyorsun bunu eleştiriyorsun ama iş Tayyip Erdoğan’a geldiği zaman tek kelime edemiyorsun.Sonra sana Aktroll dendiği zaman bozuluyorsun.Tayyip Erdoğan faizi 12 ye indirip Doları 18,50 yaptı.Herkes bu konuda tepkili iken niye eleştirmiyorsun? Senin Cumhurbaşkanın “Sufli(Aşağılık) hevesler için yurtdışına gidenlere acıyoruz” dediğinde niye eleştirmiyorsun? Bir insanın iyi bir yaşam sürmek istemesi,yeni araba almak istemesi sufli(aşağılık) heves mi oluyor? Sen ile bizim aramızda ki fark ne biliyor musun? Sen kralcısın.Senin için ülke batmış,insanlar açlıktan sefil olmuş.Zerre umrunda değil.Senin tek derdin Tayyip Erdoğan ve AKP hep iktidarda kalsın.Bizler ülkemizi düşünüyoruz.Bizim derdimiz din üzerinden siyasetin yapılmadığı yani Laikliğin yer aldığı,insanların ayrıştırılmadığı,hukuğun ve adaletin olduğu,KPSS de torpilin olmadığı,Konserlerin Cemaatler yüzünden iptal edilmediğihırsızlığın,yolsuzluğun olmadığı bir ülkede kardeşçe yaşamak.Bülent Ecevit döneminde hırsızlık ve yolsuzluk olmaması için özel bir kanun çıkarılmıştı.Her siyasetçi kazancını beyan edecek,böylece hırsızlık olmayacaktı.AKP gelir gelmez bunu kaldırdı.Diyorsun ki Kılıçdaroğlu gelirse israf olmayacak mı? Senin kafanın basmadığı nokta ne biliyor musun? Kılıçdaroğlu da gelse başkası da gelse eğer Tayyip Erdoğan kafasıyla hareket ederse bu halk Tayyip Erdoğan’a olduğu gibi onada nefret kusup fişini çekmesini bilir.Sen ve senin gibi Kralcılara sadece gülüyoruz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Senin bir kere şu forumda AKP yi ve Erdoğan’ı ağır eleştirdiğini görelim.Kılıçdaroğlunu yerden yere vuruyorsun ki Kılıçdaroğlunun hataları var,eleştirilecek tarafları var yok demiyorum.Onu eleştiriyorsun bunu eleştiriyorsun ama iş Tayyip Erdoğan’a geldiği zaman tek kelime edemiyorsun.Sonra sana Aktroll dendiği zaman bozuluyorsun.Tayyip Erdoğan faizi 12 ye indirip Doları 18,50 yaptı.Herkes bu konuda tepkili iken niye eleştirmiyorsun? Senin Cumhurbaşkanın “Sufli(Aşağılık) hevesler için yurtdışına gidenlere acıyoruz” dediğinde niye eleştirmiyorsun? Bir insanın iyi bir yaşam sürmek istemesi,yeni araba almak istemesi sufli(aşağılık) heves mi oluyor? Sen ile bizim aramızda ki fark ne biliyor musun? Sen kralcısın.Senin için ülke batmış,insanlar açlıktan sefil olmuş.Zerre umrunda değil.Senin tek derdin Tayyip Erdoğan ve AKP hep iktidarda kalsın.Bizler ülkemizi düşünüyoruz.Bizim derdimiz din üzerinden siyasetin yapılmadığı yani Laikliğin yer aldığı,insanların ayrıştırılmadığı,hukuğun ve adaletin olduğu,KPSS de torpilin olmadığı,Konserlerin Cemaatler yüzünden iptal edilmediğihırsızlığın,yolsuzluğun olmadığı bir ülkede kardeşçe yaşamak.Bülent Ecevit döneminde hırsızlık ve yolsuzluk olmaması için özel bir kanun çıkarılmıştı.Her siyasetçi kazancını beyan edecek,böylece hırsızlık olmayacaktı.AKP gelir gelmez bunu kaldırdı.Diyorsun ki Kılıçdaroğlu gelirse israf olmayacak mı? Senin kafanın basmadığı nokta ne biliyor musun? Kılıçdaroğlu da gelse başkası da gelse eğer Tayyip Erdoğan kafasıyla hareket ederse bu halk Tayyip Erdoğan’a olduğu gibi onada nefret kusup fişini çekmesini bilir.Sen ve senin gibi Kralcılara sadece gülüyoruz.

Elektirmek için eleştirdiğiniz için neredeyse yüzde 90 benim ne yazdığımı okumuyorusunz bile ki.

Azcık kafayı çalıştırın. Ben trol olsam işi gücü bırakıp Kemal Kılıçdaroğlu güzellemesi yapmam gerekirdi. AKP'nin en garanti kazanma şansı o. Ama ben eleştiriyorum ülkeyi düşündüğüm için. Benzer şekilde trollerin çoğu Zafer partisi güzellemesi yapıyor gördüğüm kadarıyla. ( Çünkü Zafer partisi hiçbir ittifaka girmiyor ve barajı geçemeyince oyları AKP'ye gitmiş gibi olacak.) Ben Zaferi'de eleştiriyorum üstüne muhalefetin kazanma şansınıda söylüyorum size ama siz her şeye siyasi körlükle baktığınıza görmüyorsunuz bile. ( Muhalefet kazanmak istiyorsa HDP ile arasına mesafe koyacak her konuyu eleştirmek ve her meselede konuşmak yerine azcık SUSACAK ve Mansur Yavaş Ayarında bir aday gösterecekler. Yüzde 100 kazanırlar böyle olunca.

Bu dünyada kimse kusursuz değil. ( Buna Annen baban hatta sen ve ben de dahil.) Ama muhalefet çoğu zaman yanlışı göre göre bile bile yapıyor gibi geliyor bana. Yaptığı hamle yanlış kendileride biliyor seçmenide biliyor ama ( 3-5 oy gelecek veya oraya şirin görünecez diye susuyorlar ya bu tavır beni rahatsız ediyor işte.)
Orada HDP güzellemesi yapan Selahattin Demirtaş güzellemesi yapan birini gördükten sonra Erdoğan'ın yaptığı hata devere pire kalıyor benim için. Veya özelleştirmeyi ve liberalliği savunan ben her şeye el koyacaz her yeri devletleştirecez diyecen birini gördümü sonraki söylediklerinin kıymeti kalmıyor benim için.

Not : Bir insan iyi bir yaşam sürmek iyi bir araba ev almak ister tabi. Ama bunlar için ne verdiğin nelerden vaz geçtiğinde önemli. Ben HDP'ye selam çakarak YPG-PYD'ye sessiz kalarak ABD'nin emir eri olarak veya ülkem bölünerek onlara sahip olmak istemiyorum. Bu konularda muhalefet bana ışık vermiyor halen( Ayrıca onlar zaten ihtiyacım kadar var en lüksü en üsttü olmasada olur benim için. ) Siz bir telefon alayımda gerekirse ülke batsın moduna girebilirsiniz.

Erdoğan'a alternatif çıksın ben gayet gider veririm oyumu. ( Bundan önce Erdoğan'mı vardı.) Sağ seçmen çoğu zaman partisini değiştirebilir. İşin kötüsü siz ve sizin gibiler Kemal Kılıçdaroğlu'nu sevmeden beğenmeden sisasetini sindirememenize rağmen gidip tıpış tıpış oy veriyorsunuz. :( Sırf adı CHP diye. Sonra millete akıl vermeye çalışıyorsunuz...

Not2: Sen bilmiyor musun sanki KK ile olmadığını ve olmayacağını. Ama işin gücün körlemesine savunmak baksana. Muhalefet KK'yi değiştirse iktidarda değişecek.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Sayıştay kaç kere CHP teşkilatının usulsüzlüklerini açıklamıştı. Şimdi Google'a sayıştay chp usulsüzlük yazıp aradım 2 gün önce bile haber çıkmış. Sarayın masrafı günlük 10 milyonu geçmiş, ya usulsüzlük var mı?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Sayıştay kaç kere CHP teşkilatının usulsüzlüklerini açıklamıştı. Şimdi Google'a sayıştay chp usulsüzlük yazıp aradım 2 gün önce bile haber çıkmış. Sarayın masrafı günlük 10 milyonu geçmiş, ya usulsüzlük var mı?
O Sayıştaydakiler hepsi hükümetin adamı.AKP nin 20 yıldır din üzerinden siyaset,yalan,iftira,algı gibi unsurlarla siyaset yaptığını herkes biliyor.Ortada böyle bir durum varken kalkmış masal anlatıyorsun.Hepsini geçtim bu seçimide AKP kazanırsa Tayyip Erdoğan senin kıçındaki donu bile alacak.Bunu bile düşünmekten acizsin.Trollüğünü git başka yerde yap.Bu foruma bir tane Özkan yeter.İkinci bir trolle gerek yok.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
O Sayıştaydakiler hepsi hükümetin adamı.AKP nin 20 yıldır din üzerinden siyaset,yalan,iftira,algı gibi unsurlarla siyaset yaptığını herkes biliyor.Ortada böyle bir durum varken kalkmış masal anlatıyorsun.
Sayıştaydakiler hükûmetin adamları ise o zaman neden 10 milyon masraf yapıldığını raporlamış? Rakamı düşük gösterebilir yahut bazı şeyleri gizleyebilirlerdi de değil mi? Ayrıca biz geçmişte Sosyal Demokrat / Demokratik Sol partilerin dönemlerinde olan yolsuzlukları da biliyoruz. O çok dürüst olduğu iddia edilen Ecevit'e, kendi seçtikleri cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer neden anayasa kitapçığını fırlatmıştı?

Ekli dosyalar

• 3865404699.png
    3865404699.png
    580.9 KB · Görüntüleme: 19

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Sayıştaydakiler hükûmetin adamları ise o zaman neden 10 milyon masraf yapıldığını raporlamış? Rakamı düşük gösterebilir yahut bazı şeyleri gizleyebilirlerdi de değil mi? Ayrıca biz geçmişte Sosyal Demokrat / Demokratik Sol partilerin dönemlerinde olan yolsuzlukları da biliyoruz. O çok dürüst olduğu iddia edilen Ecevit'e, kendi seçtikleri cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer neden anayasa kitapçığını fırlatmıştı?
Geçmiş dönemde yolsuzluk olmadı demiyoruz.Geçmiştede oldu,AKP dönemindede oldu.Yolsuzluk olayı en çok AKP döneminde oldu.Bunu görmemek için kör olmak lazım.Beşli çetelere,Cemaatlere yedirilen paralar,milletvekillerine verilen 5-10 maaşlar.Bülent Ecevit’e gelince Bülent Ecevit siyaset tarihindeki dürüst ender siyasetçilerden biriydi.Ecevit’i çevresindekiler yaktı.Derdin Özkan gibi AKP avukatlığı ise yapma derim.Bu seçim ülke için son şans.Kötülük (AKP) kazanırsa Türkiye diye bir şey kalmayacak.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Geçmiş dönemde yolsuzluk olmadı demiyoruz.Geçmiştede oldu,AKP dönemindede oldu.Yolsuzluk olayı en çok AKP döneminde oldu.Bunu görmemek için kör olmak lazım.Beşli çetelere,Cemaatlere yedirilen paralar,milletvekillerine verilen 5-10 maaşlar.Bülent Ecevit’e gelince Bülent Ecevit siyaset tarihindeki dürüst ender siyasetçilerden biriydi.Ecevit’i çevresindekiler yaktı.Derdin Özkan gibi AKP avukatlığı ise yapma derim.Bu seçim ülke için son şans.Kötülük (AKP) kazanırsa Türkiye diye bir şey kalmayacak.
Ecevit dürüst falan değildi. Bu tamamen imajdan ibarettir.

AKP - problem, CHP - çözüm şeklindeki bir propaganda yıllardır deneniyor ve şimdiye kadar CHP'lileri oyalayan tek sonuç İstanbul ve Ankara belediyelerinin alınabilmesi oldu. Son zamanlarda CHP idaresindeki İBB'nin nerelere ne paralar akıttığı da konuşuluyor. İspark'ın HDPKK'lılara verildiğinden falan bahsediliyor. Esasen CHP ile HDP'nin bağlantıları birçok CHP'liyi de rahatsız ediyor. Bazı muhaliflerin Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin anlayışı ülkemiz için tehlikeli bir anlayış değil mi? Medya ve sosyal medya üzerinden çeşit çeşit yalanlar ve iftiralar sıralanıyor.Bu yalanların ve iftiraların bazıları da FETÖ'cülerin ve PKK'lıların manipülasyon çabaları olsa bile, bazı muhalifler bu konuları araştırmadan üzerine atlayabiliyor. Yani bilerek veya bilmeyerek FETÖ'nün ve PKK'nın maşası hâline gelebiliyorlar.

Muhalefet yapacaksanız, sürekli hükûmeti eleştirmek yerine sizin oy vermeyi düşündüğünüz partinin vaatleri neler, bunları halka anlatmayı deneyebilirsiniz.

Sürekli AKP çok kötü, ekonomi çok kötü propagandaları yapmanız itici oluyor, bu şekilde muhalefet ettiğiniz zaman taraftar toplamaktan çok size gıcık olanlarda artış olabilir.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Ecevit dürüst falan değildi. Bu tamamen imajdan ibarettir.

AKP - problem, CHP - çözüm şeklindeki bir propaganda yıllardır deneniyor ve şimdiye kadar CHP'lileri oyalayan tek sonuç İstanbul ve Ankara belediyelerinin alınabilmesi oldu. Son zamanlarda CHP idaresindeki İBB'nin nerelere ne paralar akıttığı da konuşuluyor. İspark'ın HDPKK'lılara verildiğinden falan bahsediliyor. Esasen CHP ile HDP'nin bağlantıları birçok CHP'liyi de rahatsız ediyor. Bazı muhaliflerin Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin anlayışı ülkemiz için tehlikeli bir anlayış değil mi? Medya ve sosyal medya üzerinden çeşit çeşit yalanlar ve iftiralar sıralanıyor.Bu yalanların ve iftiraların bazıları da FETÖ'cülerin ve PKK'lıların manipülasyon çabaları olsa bile, bazı muhalifler bu konuları araştırmadan üzerine atlayabiliyor. Yani bilerek veya bilmeyerek FETÖ'nün ve PKK'nın maşası hâline gelebiliyorlar.

Muhalefet yapacaksanız, sürekli hükûmeti eleştirmek yerine sizin oy vermeyi düşündüğünüz partinin vaatleri neler, bunları halka anlatmayı deneyebilirsiniz.

Sürekli AKP çok kötü, ekonomi çok kötü propagandaları yapmanız itici oluyor, bu şekilde muhalefet ettiğiniz zaman taraftar toplamaktan çok size gıcık olanlarda artış olabilir.
Bu ülke için en büyük tehdit AKP ve Tayyip Erdoğan’dır.Bir Cumhurbaşkanı faiz indirip doları 18.50 yapıp utanmadan sıkılmadan dahada indireceğim diyorsa,Bir Cumhurbaşkanı “Sulfi (Aşağılık) hevesler için yurtdışına gidenlere acıyoruz” diyebiliyorsa bu açıklamalar Cumhurbaşkanı dahil ülkeyi yönetenlerin cepleri dışında hiç bir şeyin umurlarında olmadığını fazlası ile kanıtlıyor.Hdp olayına gelince bugün AKP nin fişini çekmek için Hdp nin oyu gerekiyorsa evet köprüyü geçene kadar Ayıya dayı denir.CHP Hdp ye bayılmıyor.CHP de Kılıçdaroğlu “Bütün partiler PKK ile arasına mesafe koymalıdır” diyor.Bunu diyen bir adamın PKK ile işi olabilir mi? Yalan ve iftira arıyorsan Ahaber,Kanal 24 gibi kanallara bakabilirsin.Sürekli Hdp ye bakıp CHP şöyle CHP böyle.Peki HDP yi meclise sokan kim? PKK lıları Habur’da Davulla Zurna ile karşılayan kim? Fetö,Sedat Peker gibi mikroplarla takılan kim? Abdullah Öcalan denilen mikroba Sayın Öcalan diyen kim? Teröristlerle masaya oturan kim? Abdullah Öcalanın kardeşini TRT ye çıkaran kim? Çok biliyorsan ya o yüzden soruyorum.Boş yapma.AKP nin ne kadar rezil bir parti olduğunu siyaseti takip eden herkes görüyor.

Son düzenleme:

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Bu ülke için en büyük tehdit AKP ve Tayyip Erdoğan’dır.
Yani FETÖ'den ve PKK'dan da büyük tehdittir mi diyorsunuz? Bu ifadeniz, eleştiri değil, cumhurbaşkanına hakarettir ve kanunen cezası vardır. Hiç kimse, taraftarı olmasa bile, ülkenin halihazırda Cumhurbaşkanı olan kişiye kanunen böyle bir hakarette bulunamaz.

Bu arada siz aynı tavırla siyaset yapmaya devam ediyorsunuz. Ben size Erdoğan şöyle kötü, AKP böyle kötü demenizin, taraftar toplamaktan ziyade size gıcık olanlarda artışa sebep olabileceğini söylüyorum. Bir dahaki seçimlerde Ak Parti'ye oy vermesem bile Erdoğan'a oy verebilirim düşüncesindeyim. Siz bana Erdoğan bu ülke için PKK'dan da büyük tehdit dediğinizde bu bana antipatik geliyor. Maksat, mevcut muhaliflerden oy alabilmek midir, yoksa halihazırda Ak Parti'ye yahut Erdoğan'a oy vermeyi düşünen seçmenleri de etkileyebilmek midir? Maksat birincisi ise, belki bu muhalefet tarzının tesiri olabilir. Fakat ikincisi ise seçmeni kendi tarafınıza çekemiyorsunuz.

Diyelim ticaret yapıyorsunuz, yeni bir kola markası çıkaracaksınız. Reklam yaparken sürekli en çok satılan markanın kolasının kötü olduğunu söyleyerek mi reklam yaparsınız, yoksa kendi kolanızın tadından vs. mi bahsedersiniz? Propaganda da bir tür reklamdır, zaman zaman diğer adaylar eleştirilir vs. ama bu kadar da abartılı bir şekilde AKP ve Erdoğan en büyük tehdittir şeklinde ithamda bulunursanız bu propagandanız ters tepebilir. Dahası böyle bir sebepten yargı önüne çıkarsanız ne yapacaksınız, size göre "savcılar, hakimler hep AKP'li"...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Maksat, mevcut muhaliflerden oy alabilmek midir, yoksa halihazırda Ak Parti'ye yahut Erdoğan'a oy vermeyi düşünen seçmenleri de etkileyebilmek midir?

20 yıldır öğrenemdiler siyaseti. :( Muhalefete 3 gün Erdoğan demiyeceksin AKP demiyeceksin deseler cümle kuramazlar :)

Celal Şengör hoca olayı özetlemiş resmen.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Yani FETÖ'den ve PKK'dan da büyük tehdittir mi diyorsunuz? Bu ifadeniz, eleştiri değil, cumhurbaşkanına hakarettir ve kanunen cezası vardır. Hiç kimse, taraftarı olmasa bile, ülkenin halihazırda Cumhurbaşkanı olan kişiye kanunen böyle bir hakarette bulunamaz.

Bu arada siz aynı tavırla siyaset yapmaya devam ediyorsunuz. Ben size Erdoğan şöyle kötü, AKP böyle kötü demenizin, taraftar toplamaktan ziyade size gıcık olanlarda artışa sebep olabileceğini söylüyorum. Bir dahaki seçimlerde Ak Parti'ye oy vermesem bile Erdoğan'a oy verebilirim düşüncesindeyim. Siz bana Erdoğan bu ülke için PKK'dan da büyük tehdit dediğinizde bu bana antipatik geliyor. Maksat, mevcut muhaliflerden oy alabilmek midir, yoksa halihazırda Ak Parti'ye yahut Erdoğan'a oy vermeyi düşünen seçmenleri de etkileyebilmek midir? Maksat birincisi ise, belki bu muhalefet tarzının tesiri olabilir. Fakat ikincisi ise seçmeni kendi tarafınıza çekemiyorsunuz.

Diyelim ticaret yapıyorsunuz, yeni bir kola markası çıkaracaksınız. Reklam yaparken sürekli en çok satılan markanın kolasının kötü olduğunu söyleyerek mi reklam yaparsınız, yoksa kendi kolanızın tadından vs. mi bahsedersiniz? Propaganda da bir tür reklamdır, zaman zaman diğer adaylar eleştirilir vs. ama bu kadar da abartılı bir şekilde AKP ve Erdoğan en büyük tehdittir şeklinde ithamda bulunursanız bu propagandanız ters tepebilir. Dahası böyle bir sebepten yargı önüne çıkarsanız ne yapacaksınız, size göre "savcılar, hakimler hep AKP'li"...
Hakaret değil gerçekleri söylüyorum.Sen ve senin gibi AKP avukatlarının işine gelmediği için boş yapıyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

20 yıldır öğrenemdiler siyaseti. :( Muhalefete 3 gün Erdoğan demiyeceksin AKP demiyeceksin deseler cümle kuramazlar :)

Celal Şengör hoca olayı özetlemiş resmen.

Bunu senin gibi Tayyip Erdoğanı eleştiremeyen kralcı Troll mü söylüyor? Tek kelime ile komiksin.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ekonomi çok kötü diye propaganda mı yapılıyor!? Ne propagandası? İnsanlar gerçeği söylüyor. Oyunlar bile lüks olacak tamamen böyle giderse. Siz Akkoyunlular belli ki hiç değişmeyeceksiniz. Mağaradan çıkın bakın gerçekleri araştırın. Yalan mı gerçek mi anlarsınız.
Ekonomiden başka ne konuşacağız acaba? Suçlu olan şimdi malum hükümet olduğu için onu eleştireceğiz. Normal bir şey bu. Haklı olduğumuz için yapıyoruz. Bazı insanlar tasarruf bile etmekte zorlanıyorlar artık. Her şeye yüzde yüze yakın veya yüzde yüzün üzerinde zam geliyor iki de bir. Daha ne olması lazım? İnsanlar zam ve pahalı diye diye delirecek resmen. Hayattan bıktık artık. Böyleyse yaşamak yaşamayalım daha iyi. Halen taraf tutuyorlar yine. Biraz diğer insanların halini anlasanız ne güzel olurdu şimdi hayatımız.