Cumhurbaşkanlığı Kupası Pınar Karşıyaka'nın! Fenerbahçe Ülker 75-77 Pınar Karşıyaka

mazruf

Guru
Emektar
30. Türkiye Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Ülker'i 77-75 yendi.Pınar Karşıyaka kupayla başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kupası, Pınar Karşıyaka’nın... Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Pınar Karşıyaka, Dixon ve Palacio’nun skorer oyunuyla Fenerbahçe Ülker’i 77-75 yendi ve ikinci kez kupayı müzesine götürdü.

30. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında son şampiyon Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası sahibi Pınar Karşıyaka, Ankara’da karşı karşıya geldi.

Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Pınar Karşıyaka, Palacio ve Dixon’ın önderliğinde 77-75 kazandı ve ikinci kez Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götürdü.

Karşılaşmaya Fenerhabçe Ülker 9-0’lık seriyle başladı. Gabriel ve Dixon’ın 3 sayılık basketleriyle farkı eriten Pınar Karşıyaka, ilk çeyreğin bitimine 2 dakika kala 19-17 öne geçti. 3 sayı çizgisinin gerisinden yakaladığı yüksek şut yüzdesiyle üstünlüğü ele geçiren İzmir temsilcisi çeyreği de 23-20 önde kapatı.

Maçın ikinci çeyreği de karşılıklı 3 sayılık basketlerle başladı. Bogdan Bogdanovic’in hücumda devreye girmesiyle birlikte ipleri eline alan Fenerbahçe Ülker, ilk 3 dakikalık bölümü 30-26 önde geçti. Palacio ile yeniden öne geçmeyi başaran Pınar Karşıyaka, Dixon’ın 3 sayılık basketiyle ilk devrenin son 1 dakikasına 40-39 önde girdi. Son hücumda Zoric ile pota altından basket bulan Fenerbahçe Ülker, soyunma odasına 41-40 önde gitti.

İkinci devreye 6-0’lık seriyle giren Pınar Karşıyaka, 46-41 öne geçti. Oğuz Savaş’ın pota altından bulduğu basketlerle rakibine cevap veren Fenerbahçe Ülker, 47-46 öne geçti. Dixon’ın dışardan bulduğu sayılarla kontrolü elinde tutan Pınar Karşıyaka, 3. çeyreğin son 3.5 dakikasına 56-52 üstün girdi. Melih Mahmutoğlu ve Goudeloc ile üst üste 3 sayılık basketler bulan Fenerbahçe Ülker, 61-58 öne geçti ve son çeyreğe de 66-58 üstün girdi.

Son çeyreğin başlamasıyla birlikte pota üzerindeki 24 saniye saatinin bozulmasıyla oyun durdu. Arızanın giderilememesi nedeniyle orta sahaya 24 saniye saati kuruldu ve maç yaklaşık yarım saatlik aradan sonra devam etti. Dixon ve Gabriel ile basketler bulan Pınar Karşıyaka 6-0’lık seriyle skoru 66-64’e getirdi ve farkı 2 sayıya indirdi. Savunma sertliğini artıran Fenerbahçe Ülker, son 5 dakikaya 68-64 üstünlükle girdi. Bjelica’nın 3 sayılık basketiyle farkı 6 sayıya çıkaran sarı lacivertliler, dış atışlara engel olamadı. 2 üç sayılık basketle 6-0’lık bir seri daha yakalayan İzmir ekibi son 2 dakikaya girilirken 73-71 öne geçti. Serbest atışlarla skora denge getiren Fenerbehçe Ülker, son bölümde basit hatalar yaptı.

Pınar Karşıyaka son 12 saniyeye 76-73 önde girdi. Sarı lacivertliler serbest atışlarla skoru 76-75’e getirdi ve farkı 1 sayıya indirdi. Ancak Pınar Karşıyaka maçı 77-75 kazanarak Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götürdü.

BAKAN KILIÇ TRİBÜNDE
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da karşılaşmayı izledi.

Maç başlamadan önce Ankara Spor Salonu'na gelen Kılıç, tribündeki yerini aldı. Bakan Kılıç'ın yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de maçı takip etti.

Maç sırası ve öncesinde çıkabilecek olaylara karşı yoğun güvenlik önlemi alındı.

Basketbolun en önemli kupasında, 820'si polis olmak üzere 970 görevli, salon ve çevresinde güvenliği sağladı.

30. Türkiye Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında geçtiğimiz sezonun Türkiye Kupası Şampiyonu Pınar Karşıyaka, Lig Şampiyonu Fenerbahçe Ülker'i 77-75 yenerek Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi oldu.

KAYNAK


FENERBAHÇE ÜLKER 75-77 PINAR KARŞIYAKA (MAÇ SONUCU)

1. Periyot Sonucu: 20-23 (Pınar Karşıyaka)
2. Periyot Sonucu: 41-40 (Fenerbahçe Ülker)
3. Periyot Sonucu: 66-58 (Fenerbahçe Ülker)
4. Periyot Sonucu: 75-77 (Pınar Karşıyaka)

İLK BEŞLER


Salon:
Ankara Spor Salonu
Hakemler: Recep Ankaralı, Emin Moğulkoç, Rüştü Nuran

Fenerbahçe Ülker:
Emir Preldzic, Jan Vesely, Andrew Goudelock, Ricky Hickman, Oğuz Savaş
Başantrenör: Zeljko Obradovic

Pınar Karşıyaka:
Ceyhun Altay, Bobby Dixon, Barış Hersek, Jon Diebler, Juan Palacios
Başantrenör: Ufuk Sarıca
KAYNAK

 

kemal_ksk

Asistan
istanbuldan gıttık mac ıcın daha bıraz once geldım eve yorucuydu ama deydi be abi...
2 trıbunde guzel atmosfer yarattı bız hakettık kazandık valla.
fenerde bogdanovıc ıy 5 sayıdaydı 2. yarı 20 en az atar dedım atamadı atsa fb rahat alırdı.... bogda daha alısamamıs fb ye
 
Üst