Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda Gonçalves birinci oldu

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
337
Puanları
83
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda Gonçalves birinci oldu
52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda genel klasman birinciliğini İspanya'nın Caja Rural-Seguros RGA takımından Portekizli Jose Gonçalves kazandı.

thumbs_b_c_e6ea085270fe762209bc78545965924a.jpg

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, 8. ve son gün ayağı olan Marmaris-Selçuk etabıyla sona erdi.

İstanbul'da start alan tur, rota açısında birçok ilke sahne oldu. İstanbul-İstanbul etabının ardından Anadolu'ya geçen bisikletçiler, sırasıyla Kapadokya-Kapadokya, Aksaray-Konya, Seydişehir-Alanya, Alanya-Kemer, Kumluca-Elmalı, Fethiye-Marmaris ve Marmaris-Selçuk etaplarında pedal çevirdi.

Turun galibi Gonçalves
52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu Caja Rural-Seguros RGA takımındanPortekizli Jose Gonçalves kazandı.

Turun Kumluca-Elmalı etabı sonunda aldığı turkuaz mayoyu sonraki iki etapta da koruyan Gonçalves, turu genel klasmanda lider tamamladı. Takımlar kategorisinde de Caja Rural-Seguros RGA, şampiyonluğa ulaştı.

Marmaris-Selçuk etabı sonunda lider mayolarda bir değişiklik yaşanmadı. Sprint liderinin taşıdığı yeşil mayo İtalya'nın Southeast Venezuela takımından Manuel Belletti'nin oldu.

Tırmanış liderinin taşıdığı kırmızı mayoyu İtalya'nın Lampre-Merida takımından Przemyslaw Niemiec kazanırken, Türkiye güzellikleri liderinin giydiği beyaz mayoyu geçen yıl olduğu gibi Caja Rural-Seguros RGA ekibinden Luis Mas Bonet elde etti. Bonet, ilk etabın ardından giydiği beyaz mayoyu hiç çıkarmadı.

"Türkiye Turu çok güzeldi"
Turu genel klasmanda lider tamamlayan Gonçalves yaptığı açıklamada, "Bu galibiyet benim için çok önemli. 'World Tour' takımına girmek istiyorum." dedi.

Gonçalves , "Türkiye Turu çok güzeldi. Katılmaktan büyük zevk aldım. Bütün şartlar, seyirciler ve yollar çok elverişliydi." şeklinde konuştu. - AA
 
Üst