Cumhurbaşkanlığı 2021 yılı yani bu yıl içerisinde 2 saray yapicak düşünceniz nelerdir

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Off off siz bu kafa ile devam edin. Popülist muhalefet söylemlerine kanıp İSRAF VAR İSRAF ondan biz iktidar olursak israfı kesecez diyenlere OY verin. Aynı İstanbul'da olduğu gibi. Bak nasıl israfın önünü kestiler... ( İsraf dedikleri neredeyse her şeyi şuan kendileride yapıyor demek ki İSRAF DEĞİL İHTİYAÇMIŞ.) İsraf diye haftalarca sergiledikleri araçlar sonradan ne oldu gördük. İsraf dedikleri ihaleler alımlar projeler gerekliymiş deyip hepsini devam ettiriyorlar şimdi.

Sizin konuşmalar sadece boş beleş söylem yok şunlar kesilecekmişte yok sadece AKP ve CHP'mi varmış flan. Başka parti mi var. Azcık gündemi ve siyaseti takip etseniz anlayacaksınız ama yok abi siz çoluk çocuk gibi hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

Sizin anlayacağınız dilden konuşayım. Yıl 1924-38 arası ülke büyük bir savaştan çıkmış. Halk bitik halde. Cumhurbaşkanı Atatürk o zamanlar. Dolmabahçe sarayında davetler balolar veriliyor. ( Resmi davetler için yurtdışından gelen yabancı konuklara. ) Bunlar şimdi israf mı ihtiyaç mı ? Halk orada aç iken dev sofralar kurmak sizin mantığınıza göre İSRAF. Orada ikili ilikliler mi oluyormuş anlaşmalar mı oluyormuş. iki ülke barışıyor veya ticaret anlaşması mı yapıyormuş umrunuzda değil tabi SIĞ düşününce... Atatürk'ün o günün şartlarına göre çok üst düzey makam araçları vardı. ( Halk aç iken İsraf dimi onlarda ? ) Veya Atatürk'ün ölümüne yakın beklediği bir YAT vardı. Duymuşunuzdur Savarona diye. O tarihte dünyanın en büyük yatlarından birisi. Halk aç iken Yat mı lazım dı ülkeye ? Veya 5.0 motorlu arabalar mı lazım dı ? Yoksa bunlar Türkiye Cumhuriyetini temsil eden şeyler miydi ?
( Her neyse sizin gibilere göre hepsi israf devlet adamları kuru ekmek soğan yemeli köy evinde kalmalı. )

Her neyse diğer konuya açıklık getirek.

Şuan ki sistemde seçimi kim kazanacak mantıken ? Yüzde 35 -40 oyu olan AKP ve yüzde 20-25 bandında oyu olacan CHP var iken. Yüzde 10 oyla HDP mi İYİ parti mi kazanacak ? Cumhurbaşkanlığı seçiminde illaha CHP- AKP ikilisi kalacak Cumhurbaşkanlığına. Hadi o kalmadı İYİ parti adayı kaldı diyelim bu seferde mecliste çoğunluğu CHP olduğu için her türlü söz sahibi çoğunluk onda olduğuna CHP olacak.
Atatürk ve Erdoğan'ın yaptığı anlaşmalar aynı öneme sahip zaten di mi? Erdoğan bu ülke için çok şey yaptı sonuçta. Yıllarını harcadı bu ülke için(!)

Herkes "şu zaten bu kadar oy alacak, ona oy versem n'olacak?" diye düşünmeseydi, Türkiye'de siyaset çok daha farklı bir yere gelirdi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Atatürk ve Erdoğan'ın yaptığı anlaşmalar aynı öneme sahip zaten di mi? Erdoğan bu ülke için çok şey yaptı sonuçta. Yıllarını harcadı bu ülke için(!)

Senin sorunun bu işte olaylara yanlış bakıyorsun. Sen Atatürk ve Erdoğan diye bakıyorsun. Ben Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanları diye bakıyorum. Şahıstan bağımsız. Yarın Ahmet olur Mehmet olur. Ama Türkiye Cumhuriyetini Temsil eden bir MAKAM olarası. MAKAMA SAYGI olmalı.

Tabi sen ülkenin Cumhurbaşkanına Diktatör bozuntusu . Saray yönetimi. Tek adam diyenlerin kafasında takıldığın için...

Siyaset çoğunlukla yapılır. Milletvekili sayısıyla yapılır. Mecliste 1-2 tane senin gibi düşünen vekil olsa ne olacak olmasa ne olacak A partisi B partisi farm etmeden. Sonra hayal dünyasında yaşıyorsunuz deyince kızıyorsunuz. Bir teklifin geçmesi için 300 Vekilin imzası lazım. Bir kanun için 360 Anayasa değişikliği için 400. Yani Çoğunluklar önemli. Mecliste farklı görüşte yüzde 5-10 bandında oyu olan 5 tane parti olsa ne olacak birleşip ortak paydada buluşamadıktan 300 vekili bulamadıktan Sonra. AKP tek başına 301 vekil alsın her türlü teklifi tek başına geçirir gene...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Senin sorunun bu işte olaylara yanlış bakıyorsun. Sen Atatürk ve Erdoğan diye bakıyorsun. Ben Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanları diye bakıyorum. Şahıstan bağımsız. Yarın Ahmet olur Mehmet olur. Ama Türkiye Cumhuriyetini Temsil eden bir MAKAM olarası. MAKAMA SAYGI olmalı.

Tabi sen ülkenin Cumhurbaşkanına Diktatör bozuntusu . Saray yönetimi. Tek adam diyenlerin kafasında takıldığın için...

Siyaset çoğunlukla yapılır. Milletvekili sayısıyla yapılır. Mecliste 1-2 tane senin gibi düşünen vekil olsa ne olacak olmasa ne olacak A partisi B partisi farm etmeden. Sonra hayal dünyasında yaşıyorsunuz deyince kızıyorsunuz. Bir teklifin geçmesi için 300 Vekilin imzası lazım. Bir kanun için 360 Anayasa değişikliği için 400. Yani Çoğunluklar önemli. Mecliste farklı görüşte yüzde 5-10 bandında oyu olan 5 tane parti olsa ne olacak birleşip ortak paydada buluşamadıktan 300 vekili bulamadıktan Sonra. AKP tek başına 301 vekil alsın her türlü teklifi tek başına geçirir gene...
Evet tam dediğin gibi bakıyorum. Maalesef Atatürk ile Erdoğan'ı aynı değerlendiremem. Aralarında tonlarca fark var malum.

Üstelik Erdoğan diktatör değil ama: Türkiye "eksik demokrasi"den "ılımlı otokrasi"ye geriledi | DW | 22.07.2020

O meclis olayına falan gelirsek çıkamayız. Bu sistem bizim halkımız için yanlış BENCE. Bunun üzerine düşünüyorum bu günlerde. Acaba yeni nasıl bir sistem olabilir diye.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
O meclis olayına falan gelirsek çıkamayız. Bu sistem bizim halkımız için yanlış BENCE. Bunun üzerine düşünüyorum bu günlerde. Acaba yeni nasıl bir sistem olabilir diye.

3 Senedir yeni sistemdeyiz 7-8 tane muhalif parti bir şey düşünememiş piyasaya sunamamış ama sen düşün bakalım :D Nasıl kurtaracan ülkeyi...

Muhalefetin ağızında bir güçlendirilmiş parlamenter sistem diye bir şey var ama halen içerik belli değil. Üstüne bu sisteme geçecek 400 vekili nasıl ve nerden bulacaklar oda belli değil. Ama milleti kandırmaya devam işte.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
3 Senedir yeni sistemdeyiz 7-8 tane muhalif parti bir şey düşünememiş piyasaya sunamamış ama sen düşün bakalım :D Nasıl kurtaracan ülkeyi...

Muhalefetin ağızında bir güçlendirilmiş parlamenter sistem diye bir şey var ama halen içerik belli değil. Üstüne bu sisteme geçecek 400 vekili nasıl ve nerden bulacaklar oda belli değil. Ama milleti kandırmaya devam işte.
Bir şey söyleyince çözüm istemiyor musun? Çözüm bulmaya çalışıyorum işte.

Muhalefetin öyle bir sistem düşündüğünü bilmiyordum. Bakalım güzel bir şeydir umarım.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
740 Milyon TL, 300 Bin emekli memurun 3800 gösterge ile birlikte tam maaşını vermek için yeterli bir rakam. Bir de buradan bakın.
Seçim vaadi idi, verilmedi. Yalan söylediler.

Sadece ek gösterge ile yıllarca memurların maaşına yetecek bir rakam.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
740 Milyon TL, 300 Bin emekli memurun 3800 gösterge ile birlikte tam maaşını vermek için yeterli bir rakam. Bir de buradan bakın.
Seçim vaadi idi, verilmedi. Yalan söylediler.

Sadece ek gösterge ile yıllarca memurların maaşına yetecek bir rakam.

Az daha iyi matematiğe çalış bu matematik ile olmaz :) Sınav kazanılmaz bak.

Türkiye'de memur sayısı 3.5 Milyon civarıymış. 750 Milyon TL yi 3.5 Milyona bölsen ne düşer kişi başı 1 defaya mahsus 215 TL anca düşer.

Ne 3600 ek göstergesi vermsi ne yıllarca maaş vermesi bu para ile tüm memurlara anca 1 aylık çay kahve parası anca verilir. Ayrıca devlet bir şey yapacaksa hepsine aynı anda yapmalı yok 100 tanesine yaptım 1000 tanesine yap olmaz.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Az daha iyi matematiğe çalış bu matematik ile olmaz :) Sınav kazanılmaz bak.

Türkiye'de memur sayısı 3.5 Milyon civarıymış. 750 Milyon TL yi 3.5 Milyona bölsen ne düşer kişi başı 1 defaya mahsus 215 TL anca düşer.

Ne 3600 ek göstergesi vermsi ne yıllarca maaş vermesi bu para ile tüm memurlara anca 1 aylık çay kahve parası anca verilir. Ayrıca devlet bir şey yapacaksa hepsine aynı anda yapmalı yok 100 tanesine yaptım 1000 tanesine yap olmaz.
Düz hesap yaptım, emeklilere bahsediyorum ayrıca.
Kendin dedin, yapılacak zam 215 TL'den az olacak, ona rağmen 1 aylık 215 TL düşüyor. Ayrıca bu seçim sözüydü, yalancılar işte. Muhalefeti de, iktidarı da yalancı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Düz hesap yaptım, emeklilere bahsediyorum ayrıca.
Kendin dedin, yapılacak zam 215 TL'den az olacak, ona rağmen 1 aylık 215 TL düşüyor. Ayrıca bu seçim sözüydü, yalancılar işte. Muhalefeti de, iktidarı da yalancı.

Emekli ne alaka :) 3600 Ek gösterge emeklilik öncesinde verilmeli zaten. Ayrıca Emekli dedimi işin içine 12-13 milyon insan girer... ( Ek gösterge Öğretmen Polis sağlık çalışanı ve Din görevlileri için düşünülüyordu heralde. Onlarda nerden baksan 4-5 milyon vardır. )

Tekrar söylüyorum siz matematiği eksik yapıyonuz. 2 binanın toplam maliyetini 5 milyon kişiye bölsen gene 1 defaya mahsus 120 TL flan alır o kadar kişi sanki çok aşırı bir paraymışta Milyar milyar TL miş gibi konuşuyorsun.
Ne ek göstergeye yetmesi ne aylarca yıllarca maaş vermesi. Bu ek gösterge muhabbeti şuan ki ekonomik şartlarda imkansız bir şey devlet onları yapmayacaktır büyük ihtimal.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Emekli ne alaka :) 3600 Ek gösterge emeklilik öncesinde verilmeli zaten. Ayrıca Emekli dedimi işin içine 12-13 milyon insan girer... ( Ek gösterge Öğretmen Polis sağlık çalışanı ve Din görevlileri için düşünülüyordu heralde. Onlarda nerden baksan 4-5 milyon vardır. )

Tekrar söylüyorum siz matematiği eksik yapıyonuz. 2 binanın toplam maliyetini 5 milyon kişiye bölsen gene 1 defaya mahsus 120 TL flan alır o kadar kişi sanki çok aşırı bir paraymışta Milyar milyar TL miş gibi konuşuyorsun.
Ne ek göstergeye yetmesi ne aylarca yıllarca maaş vermesi. Bu ek gösterge muhabbeti şuan ki ekonomik şartlarda imkansız bir şey devlet onları yapmayacaktır büyük ihtimal.
Sen dediğimi anlamadın. 740 Milyon / 120 = 6.1 milyon yapar.

6.1 Milyon insana 1 aylık ek gösterge.

3 Milyon insana 2 aylık ek gösterge.

1.5 Milyon insana 4 aylık ek gösterge.

750 Bin insana 8 aylık ek göstergedir.

Biz n'aptık? Saray.

O 740 Milyondan birkaç tane daha koy, al sana ek gösterge. Ankaparkın günümüzde tutacak maaliyetini falan da koy, büyük sarayı koy, bedava kekleri koy, bahçeleri koy; al sana çeyrek asır (k)ek gösterge..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
6.1 Milyon insana 1 aylık ek gösterge.
Ek gösterge 120 TL değil ki. Ayrıca 6 milyon insana 1 aylık 120 TL ek gösterge yapınca ne değişecek hayatlarında sanıyorsun ? Bir insan ömrü boyunca en az 30 yıl çalışıyor ve emekli oluyor sen 1 ay diyorsun :) Çok bir para gibi...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sözcü fitnesi verir gazı, cümle solak bebeler hurra der, yallah peşinden...
Tonlarca laga luga, tonlarca edebiyat, fuzuli boş boş atıp tutmalar...
Gördüğüm kadarıyla saraylardan biri Bitlis Ahlat'taymış. CB ömründe oraya belki en fazla bir defa ya gitmiştir, belki hiç gitmemiştir. Belli ki Türklerin ilk ata yurtlarından biri olan bu beldede tarihi bir saraydır, restorasyon yapılacaktır.

La ömrünüz adama küfretmekle geçti, size inat bu millet yine onu seçti, yine ona inandı. Size de küfürleriniz ve boş boş edebiyatlarınız kaldı.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
@OzkanK., @OzkanK.,
Ek gösterge 120 TL değil ki. Ayrıca 6 milyon insana 1 aylık 120 TL ek gösterge yapınca ne değişecek hayatlarında sanıyorsun ? Bir insan ömrü boyunca en az 30 yıl çalışıyor ve emekli oluyor sen 1 ay diyorsun :) Çok bir para gibi...
Evet yanlış biliyormuşum. 500-600Tl artış olacakmış ek gösterge verilseymiş.

740 Milyon için saçma bir yaklaşım oldu. Ama yine de başka yerlere gidebilirdi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
740 Milyon için saçma bir yaklaşım oldu. Ama yine de başka yerlere gidebilirdi.

Ne yazık ki muhalefetin ana sorunu bu. Mantıklı düşünmeden süzgeçten geçirmeden veya bilmeden konuşmak...

2 Saray mı Erdoğan mı kalacakmış orda Hurrraa saldırın vurun kırın gitti paralar. Diktatör paraları yiyyor diye saldır dur.

Olayın aslı ney binalar 5-6 yıldır yapılıyor ve toplam maliyet 750 Milyon TL yani yıllık 150 Milyon TL civarı masrafı var devlet için çerez parası ama oradaki binaların ikiside resmi davet ile gelen devlet adamlarını ağırlamak için yapılıyor yani DEVLETİ TEMSİL EDECEK BİNALAR...

Ama öyle kötü niyetli bir kitle varkı devleti temsil flan etmesin. Erdoğan 1 gün bile olsa orada kalacağına o bina yıkılsın 50 kuruş 1 TL para benim cebime girsin diyebilecek insanlar türedi.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Ne yazık ki muhalefetin ana sorunu bu. Mantıklı düşünmeden süzgeçten geçirmeden veya bilmeden konuşmak...

2 Saray mı Erdoğan mı kalacakmış orda Hurrraa saldırın vurun kırın gitti paralar. Diktatör paraları yiyyor diye saldır dur.

Olayın aslı ney binalar 5-6 yıldır yapılıyor ve toplam maliyet 750 Milyon TL yani yıllık 150 Milyon TL civarı masrafı var devlet için çerez parası ama oradaki binaların ikiside resmi davet ile gelen devlet adamlarını ağırlamak için yapılıyor yani DEVLETİ TEMSİL EDECEK BİNALAR...

Ama öyle kötü niyetli bir kitle varkı devleti temsil flan etmesin. Erdoğan 1 gün bile olsa orada kalacağına o bina yıkılsın 50 kuruş 1 TL para benim cebime girsin diyebilecek insanlar türedi.
Ankara'da her gün yoldan geçerken hayatımda görmediğim büyüklükte bir arazi üzerinde yine hayatımda görmediğim büyüklükte bir bina var. Sadece ışıklarına yıllık ödenen parayla 1 aylığına Belediye kalkınır. Eğer devleti bu fatura temsil ediyorsa etmesin istemez. Onun bunun örneği de bizi ilgilendirmez. Burası Türkiye Cumhuriyeti.

Neymiş efendim, "Amerikan Başkanı İncil'e elini koyarak yemin ediyor, yok Merkel'in partisi adında Hristiyan geçen bir parti; Erdoğan'a gelince dini kullanıyor diyorlar." diyorlar.

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Amerika Almanya beni ilgilendirmez. Başka ülkelerin şöhretli, gösterişli yerleri var diye biz de yapmak zorunda değiliz, o şu bunu yapmış bak ne kadar görkemli aboooov kafasında olmamamız lazım. Bizi ilgilendiren ana konu ekonomidir. Ekonomimiz de bence gayet ortadadır. Gören istediği gibi görür.

1611327753445.png

Ama dur, karpuz onlarda daneynen satılıyordu. Unuttum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ama dur, karpuz onlarda daneynen satılıyordu. Unuttum.

Öyle bir konuşuyorsun ki sanki 15-20 sene önce Türkiye hepsinin önündeydi 3-5 katı ekonomisi vardı ama lanet olası fedaraller geldi ülkeyi batırdı :D Tüm para ile saray yaptılar paraları kumarda yedi. Kıyasladığın ülkede Almanya ve Fransa.

Yaşın ufak olduğu için bilmiyor hatırlamıyorsun tabi 2002 öncesini veya çok hayel gibi geliyorda olabilir sana bazı anlatılanlar ona bir şey diyemem saygı duyarım :) Çünkü şuan ki hükümet belkide senden bile büyük 19. Yılında hükümette olması.

Lakin gene bilmeden konuşuyorsun. Mesela şu yazdığının ne alakası var ?

1611328246775.png

Anayasanın 2. maddesi ile Cumhurbaşkanının nasıl yemin etmesinin ne alakası var ? Attığın maddede TÜRKİYE CUMHURİYETİ için söylüyor maddenin içeriğini.

Cumhurbaşkanı Müslüman olamaz dinsiz olacak Kur'a na el basamaz veya başka bir şey demiyor ki. ( Ana sorun bazı konularda aşırı takıntılı olup kafayı yemiş seviyesine gelmek bence. )

Mesela Cumhurbaşkanı Kur'an a el bassa ne olur sana ne zararı olur bunun ? Veya yarın inanmayan birisi Ateist birisi Cumhurbaşkanı olsa ve hiçbir şey üstüne yemin etse BANANE yani zorla Kur'an a el bas diyecek halimiz yok neden darlama sevdasındasınız insanları ? Genç olacaksın biraz az sal herkes istediğini yapsın.

Şuan ki Cumhurbaşkanı muhafazakar birisimi ona inat biz aşırı laik olmalıyız tam zıttı olmalıyız anlayışı yanlış olluyor ters tepiyor işte.
Bu ülkede sırf Erdoğan Başbaken iken İçki içmiyorlar diye zorla Ankarada ya 23 Nisandı yada 29 Ekim Resepsiyonuydu dışarıdan Alkol getirilip içildi göstere göstere alın görün biz çok laik iz demek için veya Ramazan ayında Erdoğan ve ekibinin oruçlu olduğu bilinee biline gündüz vaktine yemekli davete çağırdılar ne gerek var böyle şeylere :D ( Aynı davet iftardan sonrada yapılabilir ama İNAT ve HIRS çok kötü bir şey. )

SAYGI ve HOŞGÖRÜ lazım karşılıklı...

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Öyle bir konuşuyorsun ki sanki 15-20 sene önce Türkiye hepsinin önündeydi 3-5 katı ekonomisi vardı ama lanet olası fedaraller geldi ülkeyi batırdı :D Tüm para ile saray yaptılar paraları kumarda yedi. Kıyasladığın ülkede Almanya ve Fransa.
2007'de dünyanın en zengin ülkelerinden biri idik, her yer satıldı paraya çevrildi. Yıl 2021 borç batağında ülke

Yaşın ufak olduğu için bilmiyor hatırlamıyorsun tabi 2002 öncesini veya çok hayel gibi geliyorda olabilir sana bazı anlatılanlar ona bir şey diyemem saygı duyarım :) Çünkü şuan ki hükümet belkide senden bile büyük 19. Yılında hükümette olması.
İnternet çağındayız. Ayrıca anlatan büyüklerimiz var. Buna düşüncelerimizin %100 ters olduğu babam da dahildir.

Lakin gene bilmeden konuşuyorsun. Mesela şu yazdığının ne alakası var ?
Sadece basit bir örnek idi. Başka yerleri örnek göstererek anayasaya aykırı davranışlar sergileyecek kadar ileri giden mevcut hükümete bir eleştiridir.

Anayasanın 2. maddesi ile Cumhurbaşkanının nasıl yemin etmesinin ne alakası var ? Attığın maddede TÜRKİYE CUMHURİYETİ için söylüyor maddenin içeriğini.
Bahsettiğim bizim Cumhurbaşkanımızın yemini değil, Amerikan Başkanının yemini idi. Asıl bunu siz nasıl böyle algıladınız şu an ona biraz hayret ediyorum. Bahsettiğim Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi gibi kutsal bir yerin oy uğuruna kullanılması mesela. Beni son derece derinden yaralamış bir olaydır. Bakın açılması değil, oy uğuruna kullanılmış olması.

Cumhurbaşkanı Müslüman olamaz dinsiz olacak Kur'a na el basamaz veya başka bir şey demiyor ki. ( Ana sorun bazı konularda aşırı takıntılı olup kafayı yemiş seviyesine gelmek bence. )
Müslüman olamaz, dinsiz dediğimi hatırlamıyorum. Ama Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin edemez. Anayasa'nın "...lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir." ilkesine aykırıdır. Araştırın.

Mesela Cumhurbaşkanı Kur'an a el bassa ne olur sana ne zararı olur bunun ? Veya yarın inanmayan birisi Ateist birisi Cumhurbaşkanı olsa ve hiçbir şey üstüne yemin etse BANANE yani zorla Kur'an a el bas diyecek halimiz yok neden darlama sevdasındasınız insanları ?
Bana zararı olmaz, ben Müslüman adamım. Ama doğru bir davranış değil. Son derece hatalı.
Edilen yemin "Namus ve Şeref" yeminidir. Din ile alakası yoktur.

Şuan ki Cumhurbaşkanı muhafazakar birisimi ona inat biz aşırı laik olmalıyız tam zıttı olmalıyız anlayışı yanlış olluyor ters tepiyor işte.
Böyle bir anlayışım kesinlikle yok. İstediği inancı istediği gibi yaşayabilir ama devlete karıştıramaz.

Bu ülkede sırf Erdoğan Başbaken iken İçki içmiyorlar diye zorla Ankarada ya 23 Nisandı yada 29 Ekim Resepsiyonuydu dışarıdan Alkol getirilip içildi göstere göstere alın görün biz çok laik iz demek için veya Ramazan ayında Erdoğan ve ekibinin oruçlu olduğu bilinee biline gündüz vaktine yemekli davete çağırdılar ne gerek var böyle şeylere :D ( Aynı davet iftardan sonrada yapılabilir ama İNAT ve HIRS çok kötü bir şey. )
Onlar da sol kısmın yoldan sapmış kişileridir. Beni ilgilendirmezler. Ben solcu bile değilim. Laiklik alkol almak değildir. Laiklik üstü açık giyinmek değildir. Alkol almak ve üstü açık giyinmek İslam'a terstir. Bu sebepten ötürü İslam düşmanı, zeka seviyesini kainatın derinliklerinde unutmuş bazı insan müsvetteleri bunu Laiklik altında pazarlıyorsa bu onların suçudur. Bana ne?

SAYGI ve HOŞGÖRÜ lazım karşılıklı...
Saygıda kusur etmem. Doğruları söylerim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bahsettiğim bizim Cumhurbaşkanımızın yemini değil, Amerikan Başkanının yemini idi. Asıl bunu siz nasıl böyle algıladınız şu an ona biraz hayret ediyorum. Bahsettiğim Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi gibi kutsal bir yerin oy uğuruna kullanılması mesela. Beni son derece derinden yaralamış bir olaydır. Bakın açılması değil, oy uğuruna kullanılmış olması.
Ayasofya'yı cami yapması Oy içindi ve Muhalefet bu oyunu gördü ondan mı karşı çıktı diyorsun :D Ondan mı açılışına gitmedi helal olsun muhalefet biliyor bu işi daha ne diyem :) Erdoğan her şeyi oy için ypaıyor zaten. Azcık muhalefetten ders alıp her şeyi Halk için yapmayı öğrrenmesi lazım...

Senin Anayasanın 2. maddesini atman şu açıdan saçma oluyor DEVLET Anayasal olarak Laik Sosyal Hukuk devleti ona birşey diyen yok. Devlet burada bir kavram. Ama sen şahıs ile karıştırıyorsun devleti. Bir şahıs oradaki bir şeyi benimsemiyor olabilir fikir özürlüğü olarak. Ama bu anayasayı tanıdıysa o şekilde davranmak zorunda o ayrı.

Anayasalar sonuçta kul yapımı kutsal bir kitap değil ki. Bazıları bunu anlamıyor inatla. Mesela eskiden başın kapalı kamusal alana giremezsin deniyordu. Neden dendiğinde bak anayasada madde var suç deniyordu. Eee onu normal bir insan koymuş mantıklı değil değiştirelim dendiğinde millet dayak yiyordu tutuklanıyordu bu ülkede en az 30-35 sene bu yaşandı...

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Erdoğan her şeyi oy için ypaıyor zaten.
O zaman Camii açmak yerine Devletin yapması gerekeni yapan Mansur Yavaş gibi davransın.
Mansur Yavaş'ı aşağıdaki kılıkta asla görmeyeceğiz, ve kimseyi bu kadar küçük düşürmeyecek:
1611333777007.png

Senin Anayasanın 2. maddesini atman şu açıdan saçma oluyor DEVLET Anayasal olarak Laik Sosyal Hukuk devleti ona birşey diyen yok. Devlet burada bir kavram. Ama sen şahıs ile karıştırıyorsun devleti. Bir şahıs oradaki bir şeyi benimsemiyor olabilir fikir özürlüğü olarak. Ama bu anayasayı tanıdıysa o şekilde davranmak zorunda o ayrı.
Şu anda Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Devlet "Recep Tayyip Erdoğan" 'dır. Kendisi halk iradesi ile seçilmiş Başkandır. Tüm yetkiler ondadır. Gerektiği gibi de davranmıyor oluşunu görmek zor değil.

Mesela eskiden başın kapalı kamusal alana giremezsin deniyordu. Neden dendiğinde bak anayasada madde var suç deniyordu. Eee onu normal bir insan koymuş mantıklı değil değiştirelim dendiğinde millet dayak yiyordu tutuklanıyordu bu ülkede en az 30-35 sene bu yaşandı...
E baştan desenize intikam aldıklarını. Tüh boşuna konuştuk.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bugün bir röportajda gördüm adam akpli şey diyor ;

yapsın ya ne güzel işte arasıra bizide çağrıp çay içeceğiz Allah razı olsun diyeceğiz

bu beyinler bizi temsil ediyor :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
E baştan desenize intikam aldıklarını. Tüh boşuna konuştuk.

Konudan konuya atlıyon ve alakasız şeyler yazarak haklı çıkmaya flan mı çalışıyorsun :D

Konunun özü sözde saraylar ordan Anayasaya atlıyon Laiklik diyon ordan sekiyon Ayasofya'yı oy için açtılar diyon o tutmuyor ordan Eren Bülbül'e atlıyorsun. ( Hani muhalefetin adını bile anmadığı gencecik kardeşimiz. Ama gezi olayları sırasında polise taş atarken ölmüş olsaydı Hepimiz Eren iz olurdu !!! :( )

Hee şimdi halk burada Erdoğan'ı gördü Eren'in annesine anahtar verirken ve birden VAHİİ geldi acilen seçim olsada Erdoğan'a oy vermeliyim mi dediler diyorsun :D Gerekçeler bunlar mı ?

İntikamlık ne var mesela ne yaptı intikamlık hangi konuda ne yaprak intikam alıyor olabilir AKP ?

Bak mesela daha bugün Kemal Kılıçdaroğlunun yaptığı GAF'ı gördün mü ? Gelde Oy ver şimdi :) Bizi temsil etsin Kemal Kılıçdaroğlu. ( Bu bir dil sürşmesi büyük ihtimalde ama 1 değil 3 değil 5 değil bu gaflar ben liderlik vasfı göremiyorum açıkçası. )

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Konudan konuya atlıyon ve alakasız şeyler yazarak haklı çıkmaya flan mı çalışıyorsun :D
Konu konuyu açar, her yerde böyledir. Örnek veriyorum sadece. Asıl sen bunu diyerek haklı çıkmaya çalışıyorsun.

Ama gezi olayları sırasında polise taş atarken ölmüş olsaydı Hepimiz Eren iz olurdu !!! :(
18 Bin Mesajımın içinde 1 tane gezi olayı destekleyen mesaj bul, hesabımı sildireceğim. Beni ne sandığını bilmiyorum ama o önyargıyı kırmak için çabalıyorum.

Hee şimdi halk burada Erdoğan'ı gördü Eren'in annesine anahtar verirken ve birden VAHİİ geldi acilen seçim olsada Erdoğan'a oy vermeliyim mi dediler diyorsun :D Gerekçeler bunlar mı ?
Bir şey denirdi de, sonra linç yerim.

İntikamlık ne var mesela ne yaptı intikamlık hangi konuda ne yaprak intikam alıyor olabilir AKP ?
Diyorsun ya işte yıllarca başörtüsüyle giremediler diye, şimdi din üzerinden siyaset yürütüyorlar işte. Bundan daha büyük kanıt mı var?

Bak mesela daha bugün Kemal Kılıçdaroğlunun yaptığı GAF'ı gördün mü ? Gelde Oy ver şimdi :) Bizi temsil etsin Kemal Kılıçdaroğlu.
Kılıçdaroğluna ömrü billah oy vermem. Aynı görüşe bile sahip değiliz kendisiyle. Ama yine de cevap vereyim.
Ben de gidip hemen buna veriyorum oyumu:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Diyorsun ya işte yıllarca başörtüsüyle giremediler diye, şimdi din üzerinden siyaset yürütüyorlar işte. Bundan daha büyük kanıt mı var?

İntikam'ın sözlük anlamına bak bence. ( Gerçek anlamını bilmiyorsun büyük ihtimal. )

AKP derki zamanında biz giremedik şimdi mini eteklileride biz sokmuyoruz kamuya veya askeriyeye anayasal madde koyarlar bak bu bir İNTİKAMDIR İŞTE... Bu tarz intikam olabilecek bir hareket göremiyorum ben.

Her neyse konu kapnamyacak daldan dala gezdirecen sen bizi :) Brazdan megri megriye de getirirsin muhabbet ordan olmadı FETO ya atlarız flan...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Konu konuyu açar, her yerde böyledir. Örnek veriyorum sadece. Asıl sen bunu diyerek haklı çıkmaya çalışıyorsun.

18 Bin Mesajımın içinde 1 tane gezi olayı destekleyen mesaj bul, hesabımı sildireceğim. Beni ne sandığını bilmiyorum ama o önyargıyı kırmak için çabalıyorum.

Bir şey denirdi de, sonra linç yerim.

Kılıçdaroğluna ömrü billah oy vermem. Aynı görüşe bile sahip değiliz kendisiyle. Ama yine de cevap vereyim.
Ben de gidip hemen buna veriyorum oyumu:

Utku ne kadar yazarsan yaz AN-LA-MAZ-LAR çünkü düşünemezler boşuna zamanını harcama harcamaaa :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Utku ne kadar yazarsan yaz AN-LA-MAZ-LAR çünkü düşünemezler boşuna zamanını harcama harcamaaa :)

Forumun en düşünen ve en iyi anlayan üyeside gelmiş !!! :p Hatta en iyi araştıran yalan yanlış ALGI haber paylaşmayan ultra tarafsız üyesi mi demeliydim...

Her şeyin en iyisini siz bilirsiniz zaten geri kalan herkes saf ve cahill bu ülkede...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Forumun en düşünen ve en iyi anlayan üyeside gelmiş !!! :p Hatta en iyi araştıran yalan yanlış ALGI haber paylaşmayan ultra tarafsız üyesi mi demeliydim...

Her şeyin en iyisini siz bilirsiniz zaten geri kalan herkes saf ve cahill bu ülkede...

Bu aralar çok agresif ve sinirlisin avukat bey sakin olun nedir sizi bu günler bu kadar kızdıran yahuuu :D :D

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,869
Ben daha çok saray yapmalarını istiyorum. Keyif çayımı da yeni demledim, böyle rahatlık mı var?