Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Müslüman'dan terörist, teröristten de Müslüman olmaz."

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Işid'i saymazsak...

Sözde Müslüman insanlar Işid ile kendi dinini bir tutuyorsa vay halimize :(

IŞİD'i kim kurdu nasıl kuruldu maksatları nedir nasıl olduda birden palazladı ve nasıl oluyorsa birden kayboldu Amerika bir günde nasıl liderlerini öldürüp IŞID bitti diyebildi bunları bilmeden BOŞ BELEŞ konuşan insan dolu ne yazık ki...
Üstüne biz kendi içimizde Müslümanlara Işid gözü ile bakıyorsak elin Avrupalısı ne yapmasın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben de bu yaşıma kadar gördüğüm müslümanlıkla Işid'in alakası olmadığını biliyorum merak etmeyin. Ama maalesef müslüman bir örgüt olarak biliyor tüm dünya :(

Sırf Erdoğan'ın söylemine karşı çıkacan veya Antitez oluşturacan diyen sen böyle dersen millet ne yapmasın.

Cumhurbaşkanı Müslümandan Terorist olmaz veya Terorist olan Müslüman olmaz diyor.

Sen çıkıp

Işid'i saymazsak... Diyorsun. ( Demek ki sen bile IŞİD'i Müslüman sayıyorsan millet ne yapmaz. ) Bazı konularda sırf hükümeti veya Erdoğan'ı eleştireceksiniz diye saçmalandığını düşünüyorum.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Açıklama getirmiş ama özrü kabahatinden büyük tarzı bir açıklama olmuş...

Sırf hükümeti eleştirecem diye eleştirmek için eleştirmeyi bırakırsa daha mantıklı yorumlar yapabileceğine inanıyorum.

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Açıklama getirmiş ama özrü kabahatinden büyük tarzı bir açıklama olmuş...

Sırf hükümeti eleştirecem diye eleştirmek için eleştirmeyi bırakırsa daha mantıklı yorumlar yapabileceğine inanıyorum.
Bu adamlar kuranı bu şekilde yorumlayıp müslümanız demiyor mu? (Şu anda Türkiye'nin çoğunluğu hanefi mezhebinden ama Işidin görüşlerini esas aldığı İbn teymiyye ebu hanifenin hocası) Tüm dünyada islamcı terör örgütü olarak bilinmiyor mu? Kimse için gerçek müslüman veya bu müslümanlık değil diyemem. İnsan olan kimsenin de diyebileceğini düşünmüyorum. Buna karar verebilecek olan insanlar değil. Sizin her konuda hükümeti haklı çıkarmaya çalışmanız yanında benim eleştirilerim devenin yanında pire kalır. Ki beni yöneten kişileri sorgulamak hakkım ve yapmam gereken bir şey. Körü körüne savunanlar bu ülkeye en büyük zararı veriyor....

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu adamlar kuranı bu şekilde yorumlayıp müslümanız demiyor mu? (Şu anda Türkiye'nin çoğunluğu hanefi mezhebinden ama Işidin görüşlerini esas aldığı İbn teymiyye ebu hanifenin hocası) Tüm dünyada islamcı terör örgütü olarak bilinmiyor mu? Kimse için gerçek müslüman veya bu müslümanlık değil diyemem. İnsan olan kimsenin de diyebileceğini düşünmüyorum. Buna karar verebilecek olan insanlar değil. Sizin her konuda hükümeti haklı çıkarmaya çalışmanız yanında benim eleştirilerim devenin yanında pire kalır. Ki beni yöneten kişileri sorgulamak hakkım ve yapmam gereken bir şey. Körü körüne savunanlar bu ülkeye en büyük zararı veriyor....
Körü körüne savunmak... Sizin yaptığınız da körü körüne eleştirmek... Ben ya da biz (diğer arkadaşlar) körü körüne savunmuyoruz ayrıca. Avrupa ABD kimin gitmesini istiyorsa, kim için "bizim sorunumuz Türk halkıyla değil X kişiyle" diyorsa biz onun yanında duruyoruz. İhtimal yok ama Kılıçdaroğlu için bunu deseler onu da savunurum ben. Oysa siz sırf eleştirmek için eleştiriyorsunuz.

Fransızlar da tüm dünyada romantizmle, aşkla vs anılır. Oysa temizlik konusunda dünyanın en pis milletidir. Işidin müslümanlar teröristdir algısı yerleştirilmek için kurulduğunu cidden anlamıyor musunuz yoksa hükümete daha doğrusu Erdoğan'a çakmak için işinize mi gelmiyor? Veya doğrular dünyadaki algılara göre mi belirleniyor?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Körü körüne savunmak... Sizin yaptığınız da körü körüne eleştirmek... Ben ya da biz (diğer arkadaşlar) körü körüne savunmuyoruz ayrıca. Avrupa ABD kimin gitmesini istiyorsa, kim için "bizim sorunumuz Türk halkıyla değil X kişiyle" diyorsa biz onun yanında duruyoruz. İhtimal yok ama Kılıçdaroğlu için bunu deseler onu da savunurum ben. Oysa siz sırf eleştirmek için eleştiriyorsunuz.

Fransızlar da tüm dünyada romantizmle, aşkla vs anılır. Oysa temizlik konusunda dünyanın en pis milletidir. Işidin müslümanlar teröristdir algısı yerleştirilmek için kurulduğunu cidden anlamıyor musunuz yoksa hükümete daha doğrusu Erdoğan'a çakmak için işinize mi gelmiyor? Veya doğrular dünyadaki algılara göre mi belirleniyor?
Dışardan biri Erdoğan'a laf ettiğinde de ben savunuyorum benim cumhurbaşkanım sonuçta benim eleştirme hakkım var kimsenin hakaret etme hakkı yok. Kendi ülkem kendim eleştiririm dışarıdan biri eleştirirse savunurum. Ayrıca romantizm ve aşk dolu olmak temiz olmak anlamına gelmiyor zaten...

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Dostum hiç siyasete girmek istemiyordum ama gireceğim...
Türkiye de doğru düzgün bir siyasi parti yok maalesef bütün partiler kendi çıkarlarını düşünüyor, halkı düşünen yok. Örnek olarak AKP, dolar ve euro aldı başını gidiyor ancak pek de umursamıyorlar. Başka bir örnek ise CHP, Manisa da hangi ilçe bilmiyorum ama ilçenin BLD başkanı olan (CHP li bir BLD başkanı) 29 Ekim kutlamaları için yola yani bildiğin asfalta Türk bayraklarını ve Atatürk posterlerini asmışlar sonra buna Manisalı vatandaşlar tepki gösterince başkan kendini şöyle savundu "beni suçlu görüyorsunuz ama asıl suçlu o posterlerin ve bayrakların üstünden arabayla geçen insanlar da suç" demişti.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Dostum hiç siyasete girmek istemiyordum ama gireceğim...
Türkiye de doğru düzgün bir siyasi parti yok maalesef bütün partiler kendi çıkarlarını düşünüyor, halkı düşünen yok. Örnek olarak AKP, dolar ve euro aldı başını gidiyor ancak pek de umursamıyorlar. Başka bir örnek ise CHP, Manisa da hangi ilçe bilmiyorum ama ilçenin BLD başkanı olan (CHP li bir BLD başkanı) 29 Ekim kutlamaları için yola yani bildiğin asfalta Türk bayraklarını ve Atatürk posterlerini asmışlar sonra buna Manisalı vatandaşlar tepki gösterince başkanın kendini şöyle savundu "beni suçlu görüyorsunuz ama asıl suçlu o posterlerin ve bayrakların üstünden arabayla geçen insanlar da suç" demişti.
Açıkçası gönül rahatlığıyla oy verebileceğim bir parti yok şu an benim için

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Dışardan biri Erdoğan'a laf ettiğinde de ben savunuyorum benim cumhurbaşkanım sonuçta benim eleştirme hakkım var kimsenin hakaret etme hakkı yok. Kendi ülkem kendim eleştiririm dışarıdan biri eleştirirse savunurum. Ayrıca romantizm ve aşk dolu olmak temiz olmak anlamına gelmiyor zaten...
İçerdeki eleştirilerde de biraz daha tutarlı olabilirseniz çok daha iyi olacak. Eleştirmeyin deme gibi bir düşüncem yok ama eleştiri hastalığına tutulmayın. İkisi çok farklı. Yine de dışarıya yedirmemeniz bile iyi bir şey. Romantizm ve aşka gelince bence bununla anılanlar temizliklerine çok daha dikkat etmeliler.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Dünyada ABD ve Avrupa ülkeleri IŞID haricinde Taliban,El Kaide,Hamas,Hizbullah gibi örgütleri de müslüman olarak görüyorlar yani tek müslüman görünen örgüt IŞIDden ibaret değil.Linkte tüm dünyadaki islami terör örgütlerininde bulunuduğu listeyi ve aktif oldukları ülkeleri görebilirsiniz.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Işid'i saymazsak...
Ne alaka işid? işid müslüman mıydı ? O örgüt kimler tarafından kuruldu.. eğer gerçekten islam ulkeleri kursaydı o kadar büyümezdi... suriyeyi bölmek için abd kurdu.. başka terör örgütünü korumak için bir terör örgütü kuruldu...
Isid i müslüman saymak müslümanlara hakeret olur... bu terör örgütüdür..

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
İçerdeki eleştirilerde de biraz daha tutarlı olabilirseniz çok daha iyi olacak. Eleştirmeyin deme gibi bir düşüncem yok ama eleştiri hastalığına tutulmayın. İkisi çok farklı. Yine de dışarıya yedirmemeniz bile iyi bir şey. Romantizm ve aşka gelince bence bununla anılanlar temizliklerine çok daha dikkat etmeliler.
Siz de bence her eleştirene bu gözle bakmayın. Sorunları da sırf savunacağım diye görmezden gelmeyin.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
IŞİD'i müslüman mı sanıyorsunuz?
Baksana hala devam ediyor demekki öyle sanıyor..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlamadığım şu bu konu diğer konu kadar üstlere çıkmıyor.. saklaniyormu ? Diğer konuya bir yorum yapsak hemen ilk ona girerdi

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Siz de sırf Erdoğan'ın dediğine karşı bir şey demek için IŞİD'e Müslüman demeyin.
Aynen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhalefet Erdoğanı doğru yerden eleştirmeyi öğrenemediler.. zaten bu yüzden iktidardalar bazen diyorum sanki iktidarda kalsın diye yapıyorlar...

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Deminden beri çıkmıyordu ben diyince mi ilklere girdi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Dialara hanım aşk ile temizliği özdeşleştirememiş, birlikte düşünememiş... Halbuki hem ilahi aşk olsun hem ilahi aşkla dolu, kaynaklı beyefendi-hanfendiler arası yaşanan aşk olsun en temiz duyguların yanı sıra en temiz vücutlarda en temiz mekanlarda ve en temiz zamanlarda en hakiki saflıkta yaşanandır. Aşk kirliliği ve kirli insanları kabul etmez, onların yanına yakışmaz. Onların yaşadığı olayı ifade etmem terbiyeme şuan aykırı geliyor, zaten ban yerim :D

1604062468673.png