Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan: “Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.”

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Ne düşünüyorsunuz? Videoyu izlemek isteyenler:?

bilal erdoğan.jpg

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evet amerikada 10 saatten 6 günde çalışıp alınabilen bir ürün çok lüks anladım.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Valla işin ilginci, Bilal Erdoğan'ın Hakkı abiyle yaptığı röportaj samimi geldi. Bunu dediğim için linçlemeyin beni ama "insan" olarak izleyince öyle. PS açıklaması da zaten dalga geçer gibi. TR'nin 80 milyon olduğunun farkında değil, halkın o kamptakiler gibi olduğunu zannediyor sanırım.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.”​

Ne kadar yanlış bir ifade. Kimse Playstation5 almak istemez ama herkesin maddi olarak alabileceği çok kolay ulaşabileceği şey aslında demesi gerekirdi heralde ? O zaman burada alkışlardınız kendisini :)

Çok alakasız ve anlamsız bir konu bence. Bu ifadede yanlış olan nedir anlayamadım ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Ne kadar yanlış bir ifade. Kimse Playstation5 almak istemez ama herkesin maddi olarak alabileceği çok kolay ulaşabileceği şey aslında demesi gerekirdi heralde ? O zaman burada alkışlardınız kendisini :)

Çok alakasız ve anlamsız bir konu bence. Bu ifadede yanlış olan nedir anlayamadım ?

SAP ile SAMAN ı gene karıştırdınız sanırım. 5 sene evvel görece olarak daha kolay alınıyordu bugün ise can yakar hale geldi.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Aynen öyle haber bölümünde siyaset yapılmamalı. Zaten forumda siyaset bölümü var.
Valla işin ilginci, Bilal Erdoğan'ın Hakkı abiyle yaptığı röportaj samimi geldi. Bunu dediğim için linçlemeyin beni ama "insan" olarak izleyince öyle. PS açıklaması da zaten dalga geçer gibi. TR'nin 80 milyon olduğunun farkında değil, halkın o kamptakiler gibi olduğunu zannediyor sanırım.
İzlerken bana da samimi geldi şimdi :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
yoo son derece samimi olarak son 10 yılda refah düzeyiniz geriledi diyor işte.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bu kısmı ben çekmedim şu an çoğu haber sitesi haber olarak girdi. Twitter'da bu konuşuluyor. Zaten gündem kısmından açtım konuyu
Tek bu konu için değil. Genel olarak ikinizde bana taraflı geliyorsunuz. Daha doğrusu tarafsız olmaya çalışıyorsunuz ama bazı yerlerde kendinizi tutamıyorsunuz.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Genel olarak insanların bu söylemden yakındığı olay ülkemizde ps'nın bir lüks haline gelmesi... Twitter'da çoğu kişi bundan şikayetçi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
SAP ile SAMAN ı gene karıştırdınız sanırım. 5 sene evvel görece olarak daha kolay alınıyordu bugün ise can yakar hale geldi.
Sonuç olarak 5 sene önecde herkes alamıyordu şuanda alamıyor 10 sene sonrada her isteyen alamıyacak. Burada garip olan ney ?

Bilal Erdoğan Siyasetçi bile değil ona mı bağlayacaksınız gerekçeleri ? Veya Babası üstünden oğluna mı sallayarak tatmin olacaksınız...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
1200 liraya bimde ps4 pro satıldığını hatırlıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonuç olarak 5 sene önecde herkes alamıyordu şuanda alamıyor 10 sene sonrada her isteyen alamıyacak. Burada garip olan ney ?

Bilal Erdoğan Siyasetçi bile değil ona mı bağlayacaksınız gerekçeleri ? Veya Babası üstünden oğluna mı sallayarak tatmin olacaksınız...
Herkes alamıyor evet. Ama alamayan kişi sayısı azalması yerine çoğaldı.

Yasin.Çelik

Asistan
Reaksiyon puanı
266
Oldukça samimi bir video.
Kesip alınan başlık hoş olmamış,
Her şeyde bir algı yapılmaya çalışılıyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Genel olarak insanların bu söylemden yakındığı olay ülkemizde ps'nın bir lüks haline gelmesi... Twitter'da çoğu kişi bundan şikayetçi
Maalesef orada haklısınız herkes alamıyor. Fakat attığınız başlık algı yaratmaktan başka işe yaramıyor şu anda.

Reaksiyon puanı
5,172
Ps in lüks sayıldığı nadir ülkelerden biriyiz.

Ps lerin en önemli özelliği alet fiyatının uygun oyun fiyatlarının pahalı olması.

Zaten ps 5 de fiyatı 400 dolardan (3200tl) başlayan bir alet. Yani bir lüks değil. Bize her şeyi lüx yapan ödediğimiz dengesiz vergiler.

Son düzenleme:

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Konuyla biraz alakasız ama bundan 3-4 yıl sonra oyunları oynamak için televizyon fare ve klavye yeterli olacağını düşünüyorum bulut sistemleriyle birlikte bide iyi bir internet lazım tabi ama bulut sistemi sayesinde oyun konsollarının ve oyun bilgisayarlarının son nesillerini görüyoruz bence.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Neyyyy Neyyyyyy.. Garip olan şuyyyyyyy
Alabilenlerin sayısı azalıyor. Ben 5 sene evvel bu parayı çok rahat verebilirken bugün bu para batıyor. Ülkede herkes refahın olumlu yönde değişmesini istiyor. Bunda da garipsenecek bir şey yok.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Tek bu konu için değil. Genel olarak ikinizde bana taraflı geliyorsunuz. Daha doğrusu tarafsız olmaya çalışıyorsunuz ama bazı yerlerde kendinizi tutamıyorsunuz.
Saygı duyuyorum düşüncene, ama doğru değil...

Maalesef orada haklısınız herkes alamıyor. Fakat attığınız başlık algı yaratmaktan başka işe yaramıyor şu anda.
Böyle bir başlık yüzünden inanın kimsede algı oluşmaz. Herkes bilinçli bir şekilde okuyup ya da izleyip kendisine göre yorumlayabilir.

Reaksiyon puanı
7,999
Saygı duyuyorum düşüncene, ama doğru değil...

Böyle bir başlık yüzünden inanın kimsede algı oluşmaz. Herkes bilinçli bir şekilde okuyup ya da izleyip kendisine göre yorumlayabilir.
Cumhurbaşkanı'nın oğlu bunu bunu dedi derseniz evet algı oluşur. Oraya Bilal Erdoğan yazmalıydınız. Bilal Erdoğan videoda Cumhurbaşkanının oğlu sıfatıyla bulunmuyor. Videoyu bu tarz cümleleri bulmak için atlayarak izlemek yerine en azından başından girişi izleyin tanıtsın kendini.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bakın en basit konularda dahi nasıl oluyor da anlaşamıyoruz. Evet Bilal Erdoğan'ın bir cümlesi üzerinden gidiyoruz. Ve ekonomik bir gerçeği dile getirince yani alım gücümüzün, refah düzeyimizin azaldığını zaten biliyoruz da Bilal Erdoğan'ı da referans olarak verip söyleyince bir kesim medya hemen savunmaya geçiyor. 2019 yılında ise bu rakam 9127 usd ye düştü. 2020 senesinde ise herhalde 8500 usd seviyelerine geleceğiz. Dediğimiz bu. Bilal Bey de bunu söyledi zaten.

Ekli dosyalar

• gsmh.jpg
    gsmh.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 179

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Acı olan cümlenin doğru olması zaten. Eskiden alabilen insan sayısı çok çok daha fazlaydı bu arada. PS4 çıktığında bu ülkede asgari ücret 800 TL'ye yakındı ve sıfır PS4 1400 TL fiyatındaydı. Konsol vergisi şuan o kadar fazla ki Almanya'ya gidip almak daha ucuza geliyor.