Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan: “Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.”

AdminisTraktör

Dekan
Yasaklı
Sonuç olarak 5 sene önecde herkes alamıyordu şuanda alamıyor 10 sene sonrada her isteyen alamıyacak. Burada garip olan ney ?
Ps in lüks sayıldığı nadir ülkelerden biriyiz.

Ps lerin en önemli özelliği alet fiyatının uygun oyun fiyatlarının pahalı olması.

Zaten ps 5 de fiyatı 400 dolardan (3200tl) başlayan bir alet. Yani bir lüks değil. Bize her şeyi lüx yapan ödediğimiz dengesiz vergiler.

Son düzenleme:

buskudar

Asistan
Konuyla biraz alakasız ama bundan 3-4 yıl sonra oyunları oynamak için televizyon fare ve klavye yeterli olacağını düşünüyorum bulut sistemleriyle birlikte bide iyi bir internet lazım tabi ama bulut sistemi sayesinde oyun konsollarının ve oyun bilgisayarlarının son nesillerini görüyoruz bence.

ozciceky

Profesör
Sonuç olarak 5 sene önecde herkes alamıyordu şuanda alamıyor 10 sene sonrada her isteyen alamıyacak. Burada garip olan ney ?

Bilal Erdoğan Siyasetçi bile değil ona mı bağlayacaksınız gerekçeleri ? Veya Babası üstünden oğluna mı sallayarak tatmin olacaksınız...
Neyyyy Neyyyyyy.. Garip olan şuyyyyyyy
Alabilenlerin sayısı azalıyor. Ben 5 sene evvel bu parayı çok rahat verebilirken bugün bu para batıyor. Ülkede herkes refahın olumlu yönde değişmesini istiyor. Bunda da garipsenecek bir şey yok.

Didem Ergin

Profesör
İçerik Ekibi
Tek bu konu için değil. Genel olarak ikinizde bana taraflı geliyorsunuz. Daha doğrusu tarafsız olmaya çalışıyorsunuz ama bazı yerlerde kendinizi tutamıyorsunuz.
Saygı duyuyorum düşüncene, ama doğru değil...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef orada haklısınız herkes alamıyor. Fakat attığınız başlık algı yaratmaktan başka işe yaramıyor şu anda.
Böyle bir başlık yüzünden inanın kimsede algı oluşmaz. Herkes bilinçli bir şekilde okuyup ya da izleyip kendisine göre yorumlayabilir.

Saygı duyuyorum düşüncene, ama doğru değil...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir başlık yüzünden inanın kimsede algı oluşmaz. Herkes bilinçli bir şekilde okuyup ya da izleyip kendisine göre yorumlayabilir.
Cumhurbaşkanı'nın oğlu bunu bunu dedi derseniz evet algı oluşur. Oraya Bilal Erdoğan yazmalıydınız. Bilal Erdoğan videoda Cumhurbaşkanının oğlu sıfatıyla bulunmuyor. Videoyu bu tarz cümleleri bulmak için atlayarak izlemek yerine en azından başından girişi izleyin tanıtsın kendini.

ozciceky

Profesör
Bakın en basit konularda dahi nasıl oluyor da anlaşamıyoruz. Evet Bilal Erdoğan'ın bir cümlesi üzerinden gidiyoruz. Ve ekonomik bir gerçeği dile getirince yani alım gücümüzün, refah düzeyimizin azaldığını zaten biliyoruz da Bilal Erdoğan'ı da referans olarak verip söyleyince bir kesim medya hemen savunmaya geçiyor. 2019 yılında ise bu rakam 9127 usd ye düştü. 2020 senesinde ise herhalde 8500 usd seviyelerine geleceğiz. Dediğimiz bu. Bilal Bey de bunu söyledi zaten.

Ekli dosyalar

• gsmh.jpg
    gsmh.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 14

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor

Herkes bir playstation’ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.”​

Ne kadar yanlış bir ifade. Kimse Playstation5 almak istemez ama herkesin maddi olarak alabileceği çok kolay ulaşabileceği şey aslında demesi gerekirdi heralde ? O zaman burada alkışlardınız kendisini :)

Çok alakasız ve anlamsız bir konu bence. Bu ifadede yanlış olan nedir anlayamadım ?
Acı olan cümlenin doğru olması zaten. Eskiden alabilen insan sayısı çok çok daha fazlaydı bu arada. PS4 çıktığında bu ülkede asgari ücret 800 TL'ye yakındı ve sıfır PS4 1400 TL fiyatındaydı. Konsol vergisi şuan o kadar fazla ki Almanya'ya gidip almak daha ucuza geliyor.