Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık dava

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında 2 milyon liralık manevi tazminat davası açtıklarını bildirdi.

Özel, yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün bir gazetede sayın Cumhurbaşkanımıza ve aile bireylerine yine yalan ve iftira yollu hakaretleri ile saldırmış sözde yurtdışında paralar olduğundan bahsetmiştir. Buna benzer daha önceki asılsız iddiaları bağlamında tazminata mahkum olmasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu alışık olduğu yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedir. Görünen o ki yapılan onca haksız fiillerine ilişkin mahkemeler tarafından milyonluk tazminatla mahkum edilmiş olsa da o yüzü kızarmadan yalanlarına devam etmekte bir beis görmemiştir. "

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Gerçi bir iki yıl sürebilir ama, sonunda Kemal amcaye emri hak vaki olmazsa en az 500 bin lira bindireceklerini tahmin ediyorum. Zaten ödeye ödeye elinde avucunda fazla bişey kalmadı, yine milletvekilleri mi öder, parti kasasından mı öderler bilemem ama en az bu kadarını kesin ödeyeceklerinden eminim.

Benim asıl merakım Kemal amca bunu niye yapıyor, ispatlayamadığın şeyleri niye söylersin, amacın ne vallahi aklım almıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hükümetin bu yaptığıda ayıp artık ama heee :) Bulmuşlar geçinmenin yolunu 1 değil 3 değil 5 değil dava aç kazan al miyonları :D Ben Türk ve dünya siyaset tarihinde hiç hatırlamıyorum bu kadar tazminat ödeyen bir genel başkan ( Genel başkanı bırak normal şahıs bile bilmiyorum. )
Üstüne 10 seçim kaybedip genede tek aday olarak Kurultaya çıkarak 1300 delegenin 1251'inin oyu ile terar seçilmek gerçekten bir başarı olsa gerek. ( Mahkeme kararı ile yalan söylediği iftira atıldığı kanıtlanıyor ama halen inanmayanlar çıkıyor. )

Diğer taraftan CHP kendi içinde bir fon oluşturmuş zaten sıkıntı yok. Seçmenden ve parti üyelerinden topladıkları paralar ile öderler her türlü tazminatı.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hükümetin bu yaptığıda ayıp artık ama heee :) Bulmuşlar geçinmenin yolunu 1 değil 3 değil 5 değil dava aç kazan al miyonları :D Ben Türk ve dünya siyaset tarihinde hiç hatırlamıyorum bu kadar tazminat ödeyen bir genel başkan ( Genel başkanı bırak normal şahıs bile bilmiyorum. )
Üstüne 10 seçim kaybedip genede tek aday olarak Kurultaya çıkarak 1300 delegenin 1251'inin oyu ile terar seçilmek gerçekten bir başarı olsa gerek. ( Mahkeme kararı ile yalan söylediği iftira atıldığı kanıtlanıyor ama halen inanmayanlar çıkıyor. )

Diğer taraftan CHP kendi içinde bir fon oluşturmuş zaten sıkıntı yok. Seçmenden ve parti üyelerinden topladıkları paralar ile öderler her türlü tazminatı.
Gerçekten gına geldi Kemal Beyden

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Gerçekten gına geldi Kemal Beyden

Açıkçası bu şekilde Muhalefetin gündem olması banada gına getirdi bıktım resmen. ( Hep söylerim yalancı çoban hikayesi gibi oldu. Bu kadar çok iddada bulunup yalan çıkması tazminatlar ödemesi koskaca bir GENEL BAŞKAN sonuçta sıradan bir partili ve üye olsa neyse.

Hatırlarım ilk başkan olurken dosya sallardı Kemal Kılıçtaroğlu AKP'nin işi bitti diye üstünden 10 yıl ve 10 seçim geçti halen bir haber yok :D Veya darbe girişimi sonrası elimizde belgeler var 180 AKP'li vekil ve 4 bakan Fetocu Bylook kullanıyorlar tarzı söylemi vardı oda yalan çıktı kaynadı gitti onuda açıklamadıi. ( Sonra bir ara çıktı FETO'nun siyasi ayağını açıklayacam bu hafta değil haftaya o hafta olmadı bir sonraki hafta flan 2-3 hafta açıklamadı en son çıktı FETO'nun siyasi ayağı Erdoğandır dedi :D )

Açıkçası CHP elindeki fırsatı tepti hem Kemal Kılıçtaroğlu dinlendirilecek hemde Lider Ruhlu yeni taze kan bir Genel başkan seçmeleri lazımdı son kurultayda. Artık 7-8 yıl daha Kemal Kılıçtaroğlu CHP'nin başında kaldı. Şuan 72 yaşında 3 YIl sonra 75 Yaşında iktidar olup 80'e kadar ülke yönetecek heralde.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Gerçi bir iki yıl sürebilir ama, sonunda Kemal amcaye emri hak vaki olmazsa en az 500 bin lira bindireceklerini tahmin ediyorum. Zaten ödeye ödeye elinde avucunda fazla bişey kalmadı, yine milletvekilleri mi öder, parti kasasından mı öderler bilemem ama en az bu kadarını kesin ödeyeceklerinden eminim.

Benim asıl merakım Kemal amca bunu niye yapıyor, ispatlayamadığın şeyleri niye söylersin, amacın ne vallahi aklım almıyor.
Proje üretememenin bir sonucu bu, proje değil de çamur at izi kalsın taktiği uyguluyor ama bu işlerden ona ekmek çıkmayacağını çoktan anlamalıydı.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Açıkçası bu şekilde Muhalefetin gündem olması banada gına getirdi bıktım resmen. ( Hep söylerim yalancı çoban hikayesi gibi oldu. Bu kadar çok iddada bulunup yalan çıkması tazminatlar ödemesi koskaca bir GENEL BAŞKAN sonuçta sıradan bir partili ve üye olsa neyse.

Hatırlarım ilk başkan olurken dosya sallardı Kemal Kılıçtaroğlu AKP'nin işi bitti diye üstünden 10 yıl ve 10 seçim geçti halen bir haber yok :D Veya darbe girişimi sonrası elimizde belgeler var 180 AKP'li vekil ve 4 bakan Fetocu Bylook kullanıyorlar tarzı söylemi vardı oda yalan çıktı kaynadı gitti onuda açıklamadıi. ( Sonra bir ara çıktı FETO'nun siyasi ayağını açıklayacam bu hafta değil haftaya o hafta olmadı bir sonraki hafta flan 2-3 hafta açıklamadı en son çıktı FETO'nun siyasi ayağı Erdoğandır dedi :D )

Açıkçası CHP elindeki fırsatı tepti hem Kemal Kılıçtaroğlu dinlendirilecek hemde Lider Ruhlu yeni taze kan bir Genel başkan seçmeleri lazımdı son kurultayda. Artık 7-8 yıl daha Kemal Kılıçtaroğlu CHP'nin başında kaldı. Şuan 72 yaşında 3 YIl sonra 75 Yaşında iktidar olup 80'e kadar ülke yönetecek heralde.
Asılsız iddialarda bulunup daha sonra ispatlayamamak sadece Kemal Beye has bir şey değil maalesef siyasette olan büyüklerimizin çoğunda görüyoruz sürekli:(

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Asılsız iddialarda bulunup daha sonra ispatlayamamak sadece Kemal Beye has bir şey değil maalesef siyasette olan büyüklerimizin çoğunda görüyoruz sürekli:(

Burada ana mesele şahıslar ve Erdoğan'ın ailesi üzerindende siyaset yapmaya çalışmak tek başına asılsız idda yok. Burada kirli bir siyaset dönüyor ne yazık ki.

Bunca süredir takip ederim ben Erdoğan'ın bir siyasetçinin eşi çocukları annesi babası hakkında konuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Ama Erdoğan'ın eşi kapalıymış diye yıllardır siyasi malzeme yapılıyor yok çocuklarının yatı varmış gemileri var mış mal varlığı varmış deniyor yok damat şöyleymiş diğer damat böyleymiş deniyor. Mesala bir vatandaş olarak Bilal Erdoğan beni ne ilgilendirir =? Ama 18 yıldır muhalafet ikidebir gündeme getiriyor. Eniştesi para haklamış diyor yurtdışına para kaçırmış deniyor yalan çıkıp tazminat ödeyince birde kızıyorlar üzülüyorlar.

Benim gözümde CHP'nin bu yaptığı siyaset değil. Hem 18 yıldır yenemediğin adamın sürekli Ailesini öne sürüyorsun hemde haksız çıkıyorsun. Belgen yok bilgin yok resmen iftira atıyorsun. Allah Kemal Kılıçtaroğlu destekçilerine sabır versin ne diyem.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Cumhurbaşkanın göz önünde olan televizyonlarda röportajlar yapan oğlu olduğu için ilgileniyor olabilirler mi?

Aktif bir siyasetçi değil siyasi bir üyeliği görevi yokken. Siyasi rant için eleştirilmesini kast ettim zaten. TV programlarına çıktımı yanlış bir şey söylemiş ise o söylem üstünden eleştirilsin veya bir görevi vardır o görevi kötüye kullanmış flan ise eleştirilsin.

Ama sırf Erdoğan'ın çocuğu diye insanların eleştirilmesine o şekilde siyaset yapılmaya çalışılmasını diyorum ben. AKP'nin şimdi işi bitti diye başlıklar atıldı bu son Enişte meselesinde. ( Erdoğan'ın eniştesi neden siyaseten AKP'yi bağlıyor o olayında yalan olduğu mahkeme kararı ile çıktı ve tazminat ödedi ama halen bu sefer başka söylemler türetiyorlar. Gerçek siyaset bu değiş işte. Sürekli kurusıkı yalanlar üstünden siyaset olmaz siyasette tek kurşu olmalı ya vuracan ya vurulacan ve siyaset sahnesinden silinecen gibi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konu Kemal Kılıçtaroğlunun kaybettiği davalar ve ödediği tazminatlar. ( Yani yaptığı ithamların söylemlerin yalan olduğu çamur at izi kalsın olduğu. )

Ama muhalif görüşteki insanların yaptıkları. 30 yıl önceki bir video üstünden tekrar Hükümeti eleştirmeye çalışmak :D Veya İşleri güçleri para demek... Zor değil Kemal Kılıçtaroğlu bu işi beceremiyor üstesinden gelemiyor demek diyebilmek.

Gerçekten bu muhalefet ile AKP'nin gitmesini istesekte gidemiyecek gibime geliyor. Anketlerde tüm muhalefete güvenin yüzde 15-19 arası çıkması normal gibi. Bu şekilde sığı muhalefet yapan partiler iktidar flan olamaz ki :(

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Seçimler geldiğinde destek isteyeceklerse seçim kampanyaları için yazık, eğer gerçekten CHP'nin kasasından ödeniyorsa.
Bankadan karşılanıyorsa gene yazık. Devlete vakfedilmeli acilen eğer böyleyse.

Daha ne videolar var da hatırlamıyor işte
Sn İmamoğlunun kibiri, üstten bakışı varmış o zamanlar adamda..... Yazık.

Bal tutan parmağını yalarmış, teşvikleri onlardan iyi bilecek değilim o konuda. Yinede birşey demeyeyim, kimsenin günahını almayalım. Ortada net birşey yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tamda anlatmaya çalıştığım bu Kemal Kılıçtaroğlunun çamur at izi kalsın muhabbetinde.
Bilal Erdoğan gemileri çalmış mı =? gasp mı etmiş birinden silah zoruylamı almış devlet mi özelleştirmiş Devletin parasıyla mı almış =? Eğer öyle bir şey varsa kanıtlasınlar hapislerde çürüsün banane.

Ama ortaya lafı at kaç delil yok bilgi yok belge yok. Bilal'in gemileri bir daha sığı siyaset yapanların ağızında dolaşsın. Sadece Google'a Bilal yazıyom çıkan haberler. ( Gazetel isimlerine dikkat. )

Haber içeriğinde ki cümlelere bak. Bilal'in işler tıkırında. Resmen iyi gitmesin batsın diye bekliyorlar. Her yıl 1-2 kerede haber yapılmış.
Ekli dosyayı görüntüle 112852
Çıksın açıklasın mal varlığını, nasıl aldığını belgelerle kanıtlasın milletin ağzına çapıtı tıkasın.

Şu olay varya en akpli adamın bile dilinde.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çıkıp kanıtlayacaklar idda sahibi iddiasını ispat etmek zorunda. Kaç yıldır bu lafları söylüyor Erdoğan ispatlamazsanız namertsiniz yalancısınız şerefsizsini vb. diyor daha bir şey göremedik. Yok Cumhurbaşkanlığı küllüyesinde Tuvaletler altın mış :D oda kanıtlanacaktı. Yok Erdoğan'ın 3-5 Milyar $ parası varmış kenarda. Yok oğlunun gemileri varmış. Haksız bir iş varsa kanıtlasın işte daha ne.

Sabah akşam CHP'yi kaale alıp söylemlerine karşı kendini mi aklamaya çalışacak Hükümet. Karşı tarafın ispat edip rezil etmesi gerekir ki iktidar olabilsin. Ama bu kişiler ve bu tarz siyaset ile imkansız gibi bir şey.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177

Chp ile ilgili ve genel başkanlık ile ilgili Ortaya iddia atarım da iddiamı ispatlayamam... ama şu kadarını söyleyim chp akp nin işine yarıyor..

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Aktif bir siyasetçi değil siyasi bir üyeliği görevi yokken. Siyasi rant için eleştirilmesini kast ettim zaten. TV programlarına çıktımı yanlış bir şey söylemiş ise o söylem üstünden eleştirilsin veya bir görevi vardır o görevi kötüye kullanmış flan ise eleştirilsin.

Ama sırf Erdoğan'ın çocuğu diye insanların eleştirilmesine o şekilde siyaset yapılmaya çalışılmasını diyorum ben. AKP'nin şimdi işi bitti diye başlıklar atıldı bu son Enişte meselesinde. ( Erdoğan'ın eniştesi neden siyaseten AKP'yi bağlıyor o olayında yalan olduğu mahkeme kararı ile çıktı ve tazminat ödedi ama halen bu sefer başka söylemler türetiyorlar. Gerçek siyaset bu değiş işte. Sürekli kurusıkı yalanlar üstünden siyaset olmaz siyasette tek kurşu olmalı ya vuracan ya vurulacan ve siyaset sahnesinden silinecen gibi.
Sadece siyaset için de değil tanınmış kişilerin çocukları her zaman eleştirilir ve hatası aranır bana çok tuhaf gelmiyor o yüzden