Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Herkese biner lira destekte bulunacağız."

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu ne sileceksonik haber sitesi. Aynı şeyi 100 defa evet abartısız 100 defa yazmak neden ya. Şu milliyet senen kaynağı özetleyecek birisi varsa şu konuya özetler mi lütfen?

Reaksiyon puanı
2,554
Düşünsenize bir kız kendine koca adayı arıyor şarları şöyle
Bir kere boyu 1.80 ile 1.83 arası olacak
Sarışın olacak
Yüzü temiz cillop gibi lekesiz vs olacak
Sakalları düzgün ve simetrik olacak
Fit olacak ama hafifte göbeği olacak
Kilosu 77kg ı geçmeyecek
Duruş bozukluğu olmayacak
Ailesine bağlı olacak ama ben istediğim zaman görüşecek
Her meslekte başarılı işsiz kalmayacak biri
Kredi kartını emrime amade edecek
En az 1 ev 1 araba üstüme yapacak
Dürüst anlayışlı kibar saygılı efendi romantik yeri gelince sert ve güçlü olacak beni koruyup kollayan adam gibi adam olacak
Her türlü onarım işini bilecek
En az 75 farklı yemek yapmasını bilecek
En az 2 dil bilecek ve bana öğretecek
Çevresi elit kişilerden oluşan
Bir eş adayı olacak diyor.Şimdi böyle birini bulsalar bulan kişiye helal olsun dersin ben de devletten 1000 lira yardım alabilen kişilere aynı şekilde helal olsun diyorum.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
bu vereceği parayı kendi cebinden değil yine bizden aldığı vergilerle verecek o yüzden bu bir lutüf yada hizmet değil.
ortaya koyduğu şartları taşıyanların sayısı on bini geçmez. yani bu bir fayda değil
akpye üye değilseniz zaten size zırnık vermez bunu hepimiz biliyoruz.
her gün telefonuma bağış yapın diye mesaj geliyor. kimin parasını kime dağıtıyorlar, asıl soru benden aldıkları paraları kime veriyorlar. ciddi ciddi soruyorum. yaptığınız bağışların yerine gideceğine inanıyor musunuz? yoksa devlete güvenmeyen sadece ben miyim?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
yoksa devlete güvenmeyen sadece ben miyim?
Devlete güvenmiyorum demek bence ağır bir laf. Hükümete veya AKP'ye güvenmiyom desen bir nebze anlaşılır. Türkiye Cumhuriyetinin her zaman arkasındayım ve devletime güveniyorum demen gerekir iktidarda kim olursa olsun.

bu vereceği parayı kendi cebinden değil yine bizden aldığı vergilerle verecek o yüzden bu bir lutüf yada hizmet değil.
Siyasetin devlet adamlığın ana amacı toplanan vergileri halka geri hizmet olarak vermektir zaten sen hangi ülkede gördün devlet başkanlarının veya milletvekillerinin cebinden halka para verdiğini ? ( Erdoğan ve çeşitli bakanlar 6-7 aylık maaşlarını bağışladılar işte cepten para vermek diyorsan :D )

ortaya koyduğu şartları taşıyanların sayısı on bini geçmez. yani bu bir fayda değil

Açıkçası keşke 3-4 milyon insana değilde 30-40 milyon insana her ay 1000'er TL verilebilse ama imkanlar bu kadar. Ve bunun bir ön şartı olması gerekir tabi ki hadi ipini koparana 1000 TL verelim derseler yatları katları olanda Ferrarisi olanda başvurur ihtiyacım olmasa bile kenarda dursun der.
Baksana şurada ki yorumlarda bile yok alayım altım alırım yok ekran kartı alırım. İçki sigara alırım diyen tipler çıkar...

akpye üye değilseniz zaten size zırnık vermez bunu hepimiz biliyoruz.

Bu başvuruları belediyeler vasıtası ile alsalar dediğin büyük ihtimal olabilirdi. AKP'li kendi adamına CHP'li kendi adamına HDP'li kendi adamına yardım vermek için çalışırdı.
Ama E-Devlet üstünden olması orada herkesi mal varlığı geliri borcu otomatik görünüyor zaten SSK primlerinden son elektirik faturası doğalgaz faturasına kadar. İhtiyaç sahibine ulaşmak için en doğru yollardan biri E-devlet üstünden kayıt almaları bence.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bugün kontrol sağladım henüz değerlendirme aşamasında, dağıtılırken inşallah kapı arkasında kalmayız.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Büyükşehirde yaşan biri olarak söylüyorum 1000 tl yetecek mi,yeme içme doğalgaz ... . ... nasıl yetecek ? Anası babası olmayan var; enazından anası babası olan kişiler ailesi emekli bir kısmını çocuğuna yardım edebiliyor ?