SDN Cumhurbaşkanı açıkladı: Depremzedelere 10 bin TL yardım yapılacak!

Bu konuyu okuyanlar

SDNRobot

shiftdelete.net
SDN
Reaksiyon puanı
539
erdoğan deprem yardımı

Bu içerik ilk olarak Cumhurbaşkanı açıkladı: Depremzedelere 10 bin TL yardım yapılacak! adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
10 bin TL'ye amiral gemisi telefon kalmamış iken bu parayla yardım olmaz. Evleri yıkılan vatandaşlara depreme dayanıklı ev yapıp ücretsiz teslim-devir yapacaklarsa bence o zaman yeterli olur.
Ne telefonundan bahsediyorsun boş boş konuşmayın. Adamlar karnını doyurmaya çalışıyor kendini ısıtmaya çalışıyor daha ne diyorsunuz. Şimdilik birkaç hafta kendilerini idare edebilsinler karnını doyursunlar diye veriliyor. Ücretsiz kalacak yer zaten veriliyor

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
Bazı yerlerde kira bile ödenmez o parayla.
İlk etapta verilecek olan bu. Ayrıca şu an şunu tartışmanız o kadar saçma ki. Önemli olan deprem bölgesindekilerin güvenli şekilde tahliye edilmesi ve sonrasında enkazdakilerin kurtarılmasını. Sonrasında devlet ne gerekiyorsa yapıyor bunun örneklerini defalarca gördük. Van, sakarya, elazığa bakabilirsin orada mağdur olanlara neler yapıldı

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
Mağduru iyice mağdur ettiler.
Nasıl yani? Evini kaybedenlere yeni ev yaptılar o kadar destek verildi. Tabi başında o evler doğru düzgün denetlenseydi bu kadar perişanlık olmazdı ama sonrasında gereken yardım yapıldı

• Beğen
Reactions: Rei

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Nasıl yani? Evini kaybedenlere yeni ev yaptılar o kadar destek verildi. Tabi başında o evler doğru düzgün denetlenseydi bu kadar perişanlık olmazdı ama sonrasında gereken yardım yapıldı
Sonrasını değil önceden yapılmalı. Birisi öldükten sonra iş işten geçiyor. Ev yapsan ne yapmasan ne? Ailesini kaybetmesinden iyi değil. Ev yapmaktansa ailesini kaybetmesini engellemeli.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Sonrasını değil önceden yapılmalı. Birisi öldükten sonra iş işten geçiyor. Ev yapsan ne yapmasan ne? Ailesini kaybetmesinden iyi değil. Ev yapmaktansa ailesini kaybetmesini engellemeli.
81 il var okus pokus bir anda bütün binalar yenilenemez.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
Dediğim gibi o hataydı evet ama sonrasında gereken yapıldı. Şimdi de aynı durum var depremzedelere gerekli yardım yapılacaktır. Keşke öncesinde iyi bir denetleme ile sağlam binalar yapılsaydı. İnşallah bundan sonra öyle yapılır

• Beğen
Reactions: Rei

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Dediğim gibi o hataydı evet ama sonrasında gereken yapıldı. Şimdi de aynı durum var depremzedelere gerekli yardım yapılacaktır. Keşke öncesinde iyi bir denetleme ile sağlam binalar yapılsaydı. İnşallah bundan sonra öyle yapılır
İlk iş İstanbul'dan başlanmalı.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
İnsanların ölmesinden iyi mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka ne yapılabilir çözümün ne?
Çözüm depreme dayanıklı binaların yapılması ama bir anda olmuyor kentsel dönüşüm bölge bölge ilerliyor.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Bende işte nası olucaksa olsun yapılsın diyorum zaten.
Deprem olmadan önce yeni binalar yapılmalı diyorsunuz bende bunun cevabını veriyorum. Tüm binalar yenilenene kadar deprem olabilir oldu malesef.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Deprem olmadan önce yeni binalar yapılmalı diyorsunuz bende bunun cevabını veriyorum. Tüm binalar yenilenene kadar deprem olabilir oldu malesef.
Ama yenilenme çalışması oldu mu? Olmadı.