Cübbeli Ahmet ağzını fena bozdu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Bu avrupalılara birisi anladıkları dilden konuşmalı artık.. Bırakalım bu ezilmişlik psikolojisini..

Seni hedef alarak yazmıyorum. Ancak esas ezilmişlik psikolojisi altında olan biziz. Kuru soğana mahkum olan birinin dedem çok zenginmiş diyip övünmesi gibi bir şey bu. Adamlar bir çok yönden üstün bizden. Tek dediğimiz, sizi zamanında çok yendik. Kaç yüz yıl geçmiş üzerinden. Ayrıca Avrupalılar tarihe bizim kadar önem vermezler.

Bugün tüm dünya Hristiyanlık sembollerini ve işaretlerini biliyor. Neden çünkü zilyon tane film, kitap ve belgesel çekiyorlar. Hak dini için ne yapıyoruz? Tek dediğimiz Cübbeli gibi Allah dini hakim kılacak demek. Hiç bir çalışmamız yok, kaç tane yabancıyla sohbet ettim adamlar direk Müslümanım dediğinde, tırsıyorlar senden. Deliyim şizofreniyim desen, en azından yazık diye yakınlık gösterirler. Ancak o kişilere anlatınca din aslında şöyledir diye, aa bilmiyorduk diyiyorlar.

Burada suçlu olan biziz, Allah zorla kimseyi Müslüman yapmayacağını söylüyor Peygambere zaten ayetlerinde. Kuran'da Mehdi geçmez mesela. Böyle yüzlerce yıldır bir mehdi gelecek, dünyayı kurtaracak diye beklersek bu dünyada hiç bir şey değişmez. Allah, Yahudi'lere de bu sözü vermişt, Yahudiler ne yaptı tembellik etti kendilerini seçilmiş kul sandılar. Şimdiki durumları ortada. Teknoloji çağında, iletişim çağında ancak sen derdini bu kaynakları kullanarak anlatırsın. Çağrı'dan sonra var mı öyle büyük bütçeli, herkese İslamı göstermeye çalışan bir film? Araplar'da para bol, gitsinler çöle kar getireceklerine böyle filmler çeksinler...

surmelim37

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Herkez şaka yapabiliyor herkez gülebiliyor herkez istediğini söylüyorda hocalarmı söyleyemiyor ? nedir bu İslam'a karşı tavır Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve "Elhamdulillah" müslümanız niye eleştiriliyor dinine bağlı insanlar.. bir ünlü cıplak görülse sokakda off çok güzel vs kendi zevki bile deriz ama bir hoca en ufak birşey yaptığı zaman aaa o hoca yapamaz öylemi ?

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Eee yıllardır gerçekleri anlatan kişileri dinle iç içe yaşamayan kaç kişi 2 dk dinledi. Alın işte adam espiri katarak bal gibide kendini dinletiyor. Şu dediklerini duyan bile bişeyler kapmıştır umarım.. .

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
cemaatimizin değerli hocaefendisi hakkında kardeşlerimizin çoğu güzel duygular belirtmiş Allah[cc]razı olsun
birde elmacık ve winstoncash gibi hocaefendimizin konuşmalarındaki incelikleri sezemeyen benim için çok değerli iki kardeşimiz var
belki sizler derneğimiz sohbetlerine katılmadınız cemaat saatler öncesinden gelip bekliyor kalabalık çok hocaefendimiz dikkati çekmek konuların daha anlaşılır daha takip edilebilir biçimde sunabilmek için değişik bir uslub kullanır
sohbete gelen ehlitarik ihvanımız olduğu gibi saçları uzun küpeli kotlu kardeşlerimizde devam etmektedir cümlesinden Allah[cc]razı olsun
kendisi bazı hocalar gibi devamlı korkutmaz emin olmadığı zümreyide kafirlikle münafıklıkla suçlamaz
mehdi[as]hazretleri ve kıyamet konusunu 3 aylık bir sürede perşembe sohbetlerinde tamamlayabildi o konuda derin bilgi sahibidir
adnan hoca ise bizlerde sayılan sevilen ve islama büyük hizmetleri olan bir alimken mehdi olduğunu iddia etmiştir biz bunu bir rahatsızlık olarak telakki ettik
daha öncede dediğim gibi her söylediğini kur'an ve sünnete dayandırır imam-ı rabbani[ksa]hazretlerinin mektubatıylada destekler

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
"Minare, nerene girdi o..."

bu nasıl bir ifade tarzıdır Allahaşkına !!!Bir de bu adam Allah kelamını alıyor ağzına....

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Hayatını Kur'an tefsirine adamış, müslüman olduğunu her ortamda beyan eden M.İslamoğlu'na kürsüsünden kafir diye seslenmedi mi Cübbeli Hoca?
Ben ahirette M.İslamoğlu'nun kafir olmadığına dair şahitlik ederim. Kelime-i Şehadetini kulaklarımla duydum. Biz, bir müslüman diğer birine kafir derse ikisinden biri kesin kafir olur diye biliyoruz. Eee ne olacak şimdi?

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hocamdan allah bin kere razı olsun bence dinimizle ilgili bilgileri o kadar açıklayıcı sıkmadan ve az birazda olsa latifane bir şekilde anlatıyor ki insan 24 saat aralıksız dahi dinlese hiç sıkılmaz ve yorulmaz konuştuğu kelimelerin hiç biri boş değil insanımız hoca hakkında konuşmadan körü körüne fikir beyan etmeden önce biraz hocayı araştırsa mesela tv deki fatih altaylının sunduğu hocanında konuk olduğu programı izlese fatih altaylı ve diğer badisi olacak adamın sorduğu o saçma sapan alaylı haddini aşan sorulara bile nedenli sükunetle ve efendice cevap verdiğini tüm müslüman kardeşlerimize dinle veya hayatla ilgili aydınlatıcı o kadar güzel bilgiler verdiğini görse herhalde ahmet hocaya en az onlarda bi teşekkür edeceklerdir, rabbim böyle hocaları bizden eksik etmesin....

Berlin Boleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hayatını Kur'an tefsirine adamış, müslüman olduğunu her ortamda beyan eden M.İslamoğlu'na kürsüsünden kafir diye seslenmedi mi Cübbeli Hoca?
Ben ahirette M.İslamoğlu'nun kafir olmadığına dair şahitlik ederim. Kelime-i Şehadetini kulaklarımla duydum. Biz, bir müslüman diğer birine kafir derse ikisinden biri kesin kafir olur diye biliyoruz. Eee ne olacak şimdi?

bir müslüman birine ''kafir'' der ise o laf evrende dönüp dolaşır söyliyen kişiyi bulurmuş diye biliyorum bende...

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
bu konuda bazı kardeşlerimizde yanlış anlamalar husule gelmiştir bu konuları din kültür bölümünde işlemiştik
zaten bu konununda oraya taşınması gerekirdi
konunun dağılmaması amacıyla cevaplarımı ö.m ile verdim kardeşlerim hakkını helal etsin

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hoca hakkındaki görüşümü tenkit eden arkadaşlar:

Ayet: "(Ey Peygamber) Kaba ve katı kalpli birisi olsaydın etrafından dağılır giderlerdi".
Hadis: "Bana en uzak olanınız ağzı bozuk olanınızdır".

Şeklindeki iki ilahi sözü acaba Ahmet Hoca'ya nasıl tatbik edeceğiz? Yoksa sırf sözlerindeki bir kaç komik şeyi beğendiğimiz için, Ahmet Hoca'nın sözünü Allah ve Resulunun sözüne mi tercih edeceğiz?

quasimodo kardeşim hocanın üslubunun inceliklerle dolu olduğunu ve bizim bunu anlamadığımızı ifade etmiş. Ben derim ki, Hz. Peygamber (Allah'ın salat ve selamı, ona ve ehl-i beytine olsun) Ahmet Hoca dahil herkesten daha incedir; sözleri de daha inceliklidir. Öyleyse bu küfürlü ve alaylı sözleri Allah'ın dinini anlatırken kullanan, böylece İslam'a kötü gözle bakanların ekmeğine yağ süren Ahmet Hoca, insanları Allah'ın dininden uzaklaştırırken peygamberden daha ince olduğunu iddia etmiyor öyle değil mi? Zira küfürlü ve alaylık konuşmak incelik değildir.

Bakınız size bir rivayet anlatayım:

Bir gün Yahudi birisi Hz. Peygamber ve Aişe valiemiz otururlarken gelip onlara "selamun aleykum" yerine "samun aleykum" (ölüm üzerinize olsun) dedi. Resulullah "ve aleykum" (size de) buyurdu. Daha sonra bir başka Yahudi geldi ve aynısını yaptı. Bu böylece bir süre devam etti, belli ki Yahudiler peygamberi alaya almak istiyorlardı. Bunun üzerine Aişe validemiz sinirlendi ve onlara bağırdı, bir takım sözler söyledi. Resulullah onu men etti ve "ey Aişe kötü sözler söyleme, neden sinirleniyorsun" diye sordu. O da dedi ki, "ya Resulullah ne dediklerini duymuyor musunuz". Allah resulu buyurdular ki, "benim onlara söylediğim (ve aleykum) yeterlidir".

Allah Kur'anda buyurdu ki; "(Ey Muhammed) sen çok yüce bir ahlak üzeresin". Peygamber de buyurdu ki; "bana en uzak olanınız, ağzı bozuk ve cimri olanınızdır". Şimdi bunları birlikte değerlendirin Ahmet Hoca hakkında çıkan sonucu hep beraber görelim. Peygamberin hadisine göre Ahmet Hoca peygamberden oldukça uzaktır. Halktan birinin bile böyle bozuk ve çirkin bir ağızla konuşması doğru değilken, bir de cemaat liderlerinin, alimlerin bu çirkin ağızla konuşması, Allah'ın dinine kötü gözle bakılmasına sebeptir ve Allah bu sebebi ahirette mutlaka sorar.

Kendi fikrine uymayanları kafir ilan etme noktasına gelince. Kardeşlerim, abilerim, ben Ahmet Hoca tarafından açıkça kafir ilan edilmiş biriyim ve siz de burada şahit olun ki bunun hesabını Allah'tan isteyeceğim ahiret günü.

Sebebini merak edenlere de söyleyeyim, mezhep imamları yerine bilgilerin Resulullah'ın ehl-i beytinden, yani mezhep imamlarına hocalık yapan kişilerden alınması gerektiğini söylediğim için, Ahmet Hoca beni kafir ilan etti. Öyleyse siz şahit olun ki, Ahmet Hoca'nın bu zannına göre Hz. Muhammed, Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali de kafirdir. Çünkü onlar da mezhep imamlarına (hassaten dört mezhep imamına) tabi değillerdi. Yani mezhepsiz öldüler. Bunlara peygamberin Ehl-i Beyti, bütün sahabe de dahildir. (Beni kafir ilan etmiş çok değil..)

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
bir müslüman birine ''kafir'' der ise o laf evrende dönüp dolaşır söyliyen kişiyi bulurmuş diye biliyorum bende...
acik acik inkar ediyorsa ne olacak sahsen ben fetosdan süpheliyim

örnegin la ilahe illallah dememiz yeter muhammed resullullaha gerek yok,
urfada bir müslüman kadini bir hrisitiyanla evlendirmesi, sonra ehli kitabtan olanlarin da cennete gidecek demesi , ve ve ve

Alemci_Dayı

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu topikte SİYASET VAR ..

Sayın Moderatör van minüt ..

Siz işinize gelen konulara müsade ediyorsunuz , sanırım tarafsızlığınız kalmadı ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...