Cübbeli 2 bin selefi derneğinin iç savaş için silahlandığını iddia ediyor

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Cübbeli Ahmet, Türkiye’de 2 bin selefi derneğinin silahlandığını ve iç savaşa hazırlandığını iddia etmişti. Cübbeli: “Yurt genelinde 2 bin Selefi yanlısı derneğin silahlandığını söylemiştim. Bunlardan en az 150’sini öğrendim. Savcı davet ederse isim isim anlatacağım. Bu bir vatandaşlık görevi" dedi. Bu bilgilere nereden ulaştığı sorulan Cübbeli Hoca, "Değişik illerde arkadaşlarımız var. Bunların anlattıkları, bize dikkatli olmamız için yapılan uyarılar var" dedi.
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan: Savcıların harekete geçmesi lazım. Cübbeli’ye “Ver bakalım elindeki bilgileri” denmesi lazım.'' dedi.

Cübbeli Ahmet, Türkiye’de 2 bin selefi derneğinin silahlandığını ve iç savaşa hazırlandığını iddia etmişti. Cübbeli: “Yurt genelinde 2 bin Selefi yanlısı derneğin silahlandığını söylemiştim. Bunlardan en az 150’sini öğrendim. Savcı davet ederse isim isim anlatacağım. Bu bir vatandaşlık görevi" dedi. Bu bilgilere nereden ulaştığı sorulan Cübbeli Hoca, "Değişik illerde arkadaşlarımız var. Bunların anlattıkları, bize dikkatli olmamız için yapılan uyarılar var" dedi.
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan: Savcıların harekete geçmesi lazım. Cübbeli’ye “Ver bakalım elindeki bilgileri” denmesi lazım.'' dedi.

Hacıymış,hocaymış 😠 Ne hacısı,ne hocası.

OzkanK.

Dekan
Burada habere konu olan Selefi düşünce yapısındaki cemaatler veya dernekler normal müslümanlar ile karıştırmayın lütfen.

Selefîlerin en belirgin özellikleri Kur’an’ı sünnetle tefsire karşı olmalarıdır. Salt çeviri taraftarıdırlar ve anlaşılmayan yerleri düşünmekten kaçınırlar.

Selefilik bir Akım ve Kur'an ı İslam'ı kendirine kendi çıkarlarına göre yorumlayıp salak saçma işler yapıyorlar. İŞİD flanda bu görüşten çıktı. durup dururken cihat ilan edip gene Müslüman öldürüyorlar ve cihatta isek onun karısı kızı malı bana helal deyip kafa kesen robotlara dönüşüyorlar. Çok tehlikeli bir akım...

SinHa

Doçent
Bazı arkadaşlar için Allah diyen herkes müslümandır aynı kefededir. Hırsızıda tecavüzcüsüde osuda busuda...

SDN Son Haberler

Son mesajlar