Csgo düşük fps

Bu konuyu okuyanlar

Yigkikt

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Selamlar csgoya gelen panaorma güncellemesinden sonra zaten neredeyse herkesin fps değerleri yarı yarıya düştü şuan 4:3 1024x768 en düşük ayarlarda dust2 haritasında 30-50 fps arası oynuyorum dar kapalı alanlarda 50 falan görüyor bazen paylaşılan fps yükseltme tekniklerini falan da denedim ama gözle görülür farklar oluşmuyor bir de dolar bu kadar yüksekken 6000 tlye alacağım pc 8000 olmuş o iş de zor görünüyor acaba sizin gerçekten işe yarayacak fps artırmak için taktikleriniz var mı ? amd kullanıyorum

Custode

Asistan
Reaksiyon puanı
100
shader kalitesi keskinliği yumuşatma vs. onları düşüğe çektinmi?

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
İşlemcin kötüyse çözünürlüğü bir tık arttır, bende de çözünürlüğü düşürünce fps düşüyor işlemciye daha çok yük bindiği için, çözünürlük arttıkça ekran kartı daha çok çalışıyor. Başlatma seçeneklerine -high yazarak ve oyun ayarlarından çoklu cpu kullanımını açarak fps'i arttırabilirsin.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Göz atabilirsin.

Yigkikt

Asistan
Reaksiyon puanı
25

Göz atabilirsin.
Bu Ayarı Denediğimde Fps Pek Değişmiyor Ve Drop Yiyorum

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Driverlarınız ve windowsunuz herzaman güncel olsun. Bir kaç arkadaşım da hiç bir şekilde fps yükselmiyor diyordu meğer ayarlamaları düzgün yapamıyorlarmış.

Ekran kartı ayarları, güç seçeneği, prefetch/temp/%temp% silme, başlangıç programlarını kapatma, hizmetlerdeki gereksizleri kapatma, arkaplan uygulamaları, izinler gibi ayarları yaptığınızdan emin olun.
Yapmadıysanız veya eksik olduğunu düşündüğünüz bir yer varsa VİDEODAN KONTROL EDİN.

Panorama içinde güncellemesiyle arkaplandaki videoları silebilirsiniz. Ana menüdeki karakterin arkasındaki arka plan felan silenecektir. Göze pek hoş gelmeyebiliyor.
Aşağıdaki dosyaya gidiniz. Videoları masaüstünde oluşturduğunuz yeni bir klasöre taşıyın. Aşağıdaki dosyanın içi tamamen boş olsun. Eğer bir fark hissetmezseniz veya gözünüze kötü gelirse videoları geri koyarsınız.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\panorama\videos

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
cs source oyun motorundan source 2 ye geçicek diye biliyorum daha iyi server daha iyi grafik ve oyun deneyimleri için buna 128 tick serverlarda dahil bendede kasıyor belli droplar yiyorum fakat yakın zamanda düzelicek sanırsam. :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
cs source oyun motorundan source 2 ye geçicek diye biliyorum daha iyi server daha iyi grafik ve oyun deneyimleri için buna 128 tick serverlarda dahil bendede kasıyor belli droplar yiyorum fakat yakın zamanda düzelicek sanırsam. :)
Kaç yıldır herkes bekliyor da ümidi kestim ben ?

HyperArtz61

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Kaç yıldır herkes bekliyor da ümidi kestim ben ?

bu güncel haber en geç yazın ortalarına doğru alıcağımız güncellemeyle sonuç bulacak. Varolantın çıkmasıyla cs nin bir şekilde oyuncuları elinde tutmaya devam etmesi gerekiyo bu yüzden yapabilir. Hatta bazı ufak ufak güncellemeler yüklemeye oyunda bazı değişiklikler yapmaya başladı bile

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
bu güncel haber en geç yazın ortalarına doğru alıcağımız güncellemeyle sonuç bulacak. Varolantın çıkmasıyla cs nin bir şekilde oyuncuları elinde tutmaya devam etmesi gerekiyo bu yüzden yapabilir. Hatta bazı ufak ufak güncellemeler yüklemeye oyunda bazı değişiklikler yapmaya başladı bile
Hadi bakalım yazı da bekleyelim. Hayallerimi artırıp source 2 ve hileleri engellemek için yeni yazılım düşünüyorum :smiley: Yoksa 128 tickrate pek işe yaramayacak

Yigkikt

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Driverlarınız ve windowsunuz herzaman güncel olsun. Bir kaç arkadaşım da hiç bir şekilde fps yükselmiyor diyordu meğer ayarlamaları düzgün yapamıyorlarmış.

Ekran kartı ayarları, güç seçeneği, prefetch/temp/%temp% silme, başlangıç programlarını kapatma, hizmetlerdeki gereksizleri kapatma, arkaplan uygulamaları, izinler gibi ayarları yaptığınızdan emin olun.
Yapmadıysanız veya eksik olduğunu düşündüğünüz bir yer varsa VİDEODAN KONTROL EDİN.

Panorama içinde güncellemesiyle arkaplandaki videoları silebilirsiniz. Ana menüdeki karakterin arkasındaki arka plan felan silenecektir. Göze pek hoş gelmeyebiliyor.
Aşağıdaki dosyaya gidiniz. Videoları masaüstünde oluşturduğunuz yeni bir klasöre taşıyın. Aşağıdaki dosyanın içi tamamen boş olsun. Eğer bir fark hissetmezseniz veya gözünüze kötü gelirse videoları geri koyarsınız.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\panorama\videos
fps ana menüde arttı oyun içinde de drop yemiyorum sağolun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hadi bakalım yazı da bekleyelim. Hayallerimi artırıp source 2 ve hileleri engellemek için yeni yazılım düşünüyorum :smiley: Yoksa 128 tickrate pek işe yaramayacak
Valoranttan sonra valve işi ciddiye almaya başladı sanırsam

Son mesajlar