CS Go Restart Problemi

Bu konuyu okuyanlar

alpleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba, hepinizin artık bildiği üzere 2 ay önce kendime yeni PC almıştım. Fakat 1 hafta oynadıktan sonra csgo'dayken PC nin kendine restart attıgını gözlemledim. Mavi ekran vesaire olmuyor direk monitör siyah ekran olup kapanıyor ve restart atıyor PC kendine. 3 kere teknik servise verdim Vatan Computer'ın bütün parçaları neredeyse değişti, değişen parçalar; Anakart ASUS TUF B450M Gaming idi ve MSI B550M MORTAR olarak değiştirdim üstüne para verip. RAM'ler sıfırıyla değiştirildi. İşlemci sıfırıyla değiştirildi. Ekran Kartı'nda bir arıza yok dendi ve geri gönderildi. SSD sıfırıyla değiştirildi arızalı denilmişti ve yenisiyle değiştirdim. PSU'da bir sıkıntı yok dendi ve geri gönderildi. Kısaca tüm parçalara bakıldı ve gerekli parçaların iade veya değişimi sağlandı, fakat sorunum hala devam etmekte, 2 gundur GTA4 / Among Us ve benzeri farklı oyunlar da oynamaktayım fakat hiçbir sıkıntı olmamakta, lakin CSGO ya adım attığım an, PC ansızın kendine restart atıyor, sadece CSGO da olan bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum.
SİSTEM ÖZELLİKLERİ:
Anakart: MSI B550M MORTAR
Ekran Kartı: MSI RX 5700 XT GAMING X
RAM: GSkill Ripshaws 2X8 CL 16 3200 MHZ Dual Kit RAM
İşlemci: RYZEN 5 3600
SSD: WD WDC 500 GB M2 NVME SSD
KASA VE PSU: THERMALTAKE COMMANDER G33 / TR2 S 750W +80 PLUS PSU
DİPNOT: Kişisel fikrim olarak donanımsal bir sıkıntı olmadığını düşünmekteyim yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Oyun orjinal değilse olabilir

hakanaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Steam içinde oyunun özelliklerine girdiğinizde orada başlangıç seçenekleri diye bir bölüm olmalı. Oraya bir kod eklediniz mi? İnternette bolca gezen işlemci çekirdeğini -thread 12 seklinde oraya ekleme konuları görüyorum. Eğer onu yanlış girerseniz oyun kendini kapatır. Benimde başıma geldi. İşlemciniz kaç çekirdek ise sanal olarak değil gerçek çekirdek sayısını girdiğinize emin olun.

Son mesajlar