CS:GO’da dengeleri değiştirecek büyük güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Katılım
9 Ağustos 2015
Mesajlar
3,288
Reaksiyon puanı
2,300
Puanları
113
24408.jpg


CS:GO yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme, aktif görev haritalarındaki en çok oynanan haritalardan olan Dust2, Mirage ve Train haritalarında da önemli değişiklikleri barındırıyor.

Bu güncellemede, özellikle terörist tarafa avantaj sağlayacak bazı değişiklikler yapılmış. Özellikle Dust2 ve Train haritalarının Bombside girişlerinde bu değişikliği göreceğiz. Mirage haritasında ise oyunun dengelerini tamamen değiştirecek güncellemeler var.

Dust2 haritasının Tünel bölümünde, tünelin üzerindeki skybox kaldırılarak oyuncuların tünel içerisinden taktik motoloflar ve sis bombaları atmasına imkan sağlayacak. Yani tünelin üzerindeki görünmez duvar artık yok!

Train haritasında ise Ivy ve A Bombside arasındaki skybox kaldırılarak terörist tarafına avantaj sağlanmış oldu. Ayrıca haritada yapılan küçük hata iyileştirmeleri de mevcut. Aslında bakarsak, CT tarafının güçlü olduğu bu haritada güçler dengelenmiş oldu.

Mirage haritasına ise bir bank eklendi. Bu sayede oyuncular bankın üzerinden shortu kesebilmenin yanında başka bir oyuncuya ihtiyaç duymadan middeki windowa da geçiş yapabilecek. Ayrıca B balkon bölgesindeki duvar biraz daha küçültüldü, böylece B bölgesini tutan oyunculara daha fazla açı sağlanmış oldu. A bölgesinde ise palace duvarları inceltildi ve daha fazla Wall-bang şansı doğmuş oldu.

Tüm bu değişikliklere bir arada bakacak olursak, bu güncelleme ile birlikte artık daha fazla çatışma izleyeceğiz. Daha fazla Wallbang ve daha fazla clutch imkanı sağlayan bu değişiklikler oyuna biraz daha hareketlilik katacak gibi görünüyor.

Kaynak
 
Üst