CS-GO Fare Ağır Hareket Ediyor!

Bu konuyu okuyanlar

Anıl Köksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selam;

Bundan 4 hafta önce CS GO satın aldım. Bilgisayarım biraz eski fakat düşük ayarlarda oyunumu akıcı bir şekilde oynuyordum fakat Cuma gününden beri hiçbir şey yapmamama rağmen oyunun normali yani yürüme hareketleri akıcı olmasına rağmen fareyi döndürüp etrafa yöneleceğim zaman fare donarak hareket ediyor. Sebebini bir türlü çözemedim, oyunu silip geri yükledim, ayarları sıfırladım, oyun dosyalarını doğruladım yine aynı. Kablosuz mouse kullanıyorum, yazılımım yüklü, 3 hafta öncesine kadar sağlamken cumadan beri ansızın bu sorunla karşı karşıyayım. Kaç gündür bunla uğraşıyorum çözemedim. Videosunu da kendim çektim, aşağıya koydum. Problemime yardımcı olacak arkadaş arıyorum lütfen..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
3 öneri;

- Mouse'un pilini değiştir
- Mouse'un etki alanına karışan bir şey olmadığından emin ol.
- Eğer kalitesiz bir kablosuz mouse ise ya kaliteli bir tane düşün ya da kablolu mouse kullan.

Not: Kablusuz mouse'lar ile kıyasla kablolu mouse'lar daha hafiftirler ve bu oyun sırasında senin daha hızlı aim almanı sağlar ve bileğini daha az yorar. Ayrıca bağlantı sorunları kablosuz mouse'ta pek çok nedenden olabilir. Araya giren farklı tip bir sinyal dahi etmen olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hadi bir ek öneri daha, alıcı için farklı bir USB portu dene. Gerekse 3.0 olsun.

Anıl Köksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 öneri;

- Mouse'un pilini değiştir
- Mouse'un etki alanına karışan bir şey olmadığından emin ol.
- Eğer kalitesiz bir kablosuz mouse ise ya kaliteli bir tane düşün ya da kablolu mouse kullan.

Not: Kablusuz mouse'lar ile kıyasla kablolu mouse'lar daha hafiftirler ve bu oyun sırasında senin daha hızlı aim almanı sağlar ve bileğini daha az yorar. Ayrıca bağlantı sorunları kablosuz mouse'ta pek çok nedenden olabilir. Araya giren farklı tip bir sinyal dahi etmen olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hadi bir ek öneri daha, alıcı için farklı bir USB portu dene. Gerekse 3.0 olsun.
Hocam pili değiştim, etki alanımda bir problem yok. Benim problemim önceden sağlam çalışan bir mouse güncelleme sonrası neden böyle bozuldu. Bilgisayarda diğer işleri yaparken hiçbir problem yok.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çünkü o diğer işleri yaparken bilgisayarında mouse'u CS:GO kadar yoğun kullanamazsın. Sürekli mouse'u hareket ettiriyorsun oyun içinde, peki normal kullanımda CS:GO oynadığın kadar mouse'u kıpırtaman gerekiyor mu ? Misal ben bu mesajı yazarken elimi mouse'tan çektim.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Hocam pili değiştim, etki alanımda bir problem yok. Benim problemim önceden sağlam çalışan bir mouse güncelleme sonrası neden böyle bozuldu. Bilgisayarda diğer işleri yaparken hiçbir problem yok.

Csgo ayarlarına gir, mouse hassasiyetini default ayarına çevir veya birazdaha arttır bu şekilde bi kontrol et