CS:GO En Ayrıntılı FPS Arttırma Rehberi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
769
Bu rehberde anlattıklarımı ben aynen uygulayarak 20-30 FPS arttırdım bu donanımdan donanıma değişiklik gösterecektir.Lütfen size vereceğim linkteki atölye haritasını indirip aşağıdaki uygulamaları yapmadan önce FPS testi yapın aradaki farkı görmeniz için ve aradaki farkı yazarsanız beni mutlu ederseniz :).

1- Başlatma Seçenekleri

Steam > Counter Strike: Global Offensive > Özellikler> Başlatma Seçeneklerini Ayarla (Aşağıdaki kodları sırasıyla yazın ancak tırnak işaretini almayın)

-"-freq 75" (75 yerine monitörünüzün yenileme hızını yazınız)
- "-dxlevel 8.1" (DirectX versiyonunu düşürür)
-"-noubershader" (Eski bir ekran kartınız var ise bu kodu kullanmanızı tavsiye ederim yeni GPU'larda FPS kaybı yaşayabilirsiniz)
-"-high" (İşlemcinin oyuna tam öncelik vermesini sağlar)
-"-nojoy" (Joystick desteğini kaldırıp RAM'i rahatlatır)
-"+mat_queue_mode 2" (İşlemciyi çok çekirdekli kullanmanızı sağlar)
-"-threads 4" (4 yerine işlemcinizin çekirdek sayısını yazın)
-"-nod3d9ex1"
-"-novid" (Oyuna girerken CS:GO yazısını kaldırır FPS arttırmaz ama daha çabuk oyuna girersiniz kıyağım olsun ;))
-"+snd_use_htrf 0"
-"-console" (FPS arttırmaz ancak ihtiyacımız olacak)

2-Video Ayarları

-Görüntü Oranı: Normal 4:3
-Çözünürlük Oranı: (Eğer çok fazla FPS ihtiyacınız varsa 800x600 eğer o kadarda kötü bir sistemim yok diyorsanız 1024x768 çözünürlük öneririm)
-Dizüstü Enerji Tasarrufu: Devre Dışı

-*Bütün Ayarları En Düşüğe Getirin*
-Çoklu CPU Kullanımı: Etkin
-Keskinliği Yumuşatma Modu: Yok
-Doku Filtreleme Modu: Yok
-FXAA Keskinliği Yumuşatma Modu: Etkin
-Dikey Eşitleme: Devre Dışı
-Hareket İzi: Devre Dışı

3- Konsol Ayarları

Konsola sırasıyla şu kodları girin:

"mat_queue_mod 2"
"cl_disablehtmlmotd 1"
"fps_max 999"
"fps_max_menu 999"
"r_drawtraces_firstperson 0"
"r_eyegloss 0"
"r_eyemove 0"
"r_drawparticles 0"
"muzzle_flash_light 0"
"func_break_max_pieces 0"
"mat_disable_bloom 0"
"r_dynamic 0"
"r_dynamiclightning 0"
"snd_mix_async 1"
"snd_mixahead 0.05"
(hepsini el ile yazmanızı öneririm çünkü hepsini kendi ezberimden yazdım yanlışlık olabilir ayrıca tırnakları almayın!)

4-Beta Seçeneği
Steam > Counter Strike Global Offensive > Özellikler> Betalar > "texture_streaming_beta" seçeneğini seçin. Artık yüksek çözünürlükteki kaplamalar ihtiyaç halinde yüklenecektir. (Bu FPS düşüşünede neden olabilir bunu eski ekran kartlarına öneririm)

5-Nihai Peformans Modu
Başlat+S
yapıp "Power Shell" diye arama yapın ve uygulamayı açın ardından aşağıda vereceğim kodu girin:

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Daha sonra "Denetim Masası>Donanım ve Ses> Güç Seçenekleri> Güç Planı Seçin" buradan Nihai Performans seçeneğini seçin.

6- Ekran Kartı Driver Güncelleme

- Öncelikle ekran kartı modelinizi öğrenmek için Başlat+S yapıp dxdiag yazın Ekran kısmında yazacaktır.
- Daha sonra Google'da ekran kartı modelinizi yazıp yanına driver yazın ve ekran kartı üreticinizin sayfasından son sürümü indirin.
- En sonunda normal bir program kurar gibi driver'ı kuracaksınız

7-Driver Ayarları

Ben Radeon Software ayarlarını göstereceğim siz internette kendi driver sürümünüzü aratarak bir rehber bulabilirsiniz.
(Ayarları Aynen Uygulayın)
Adsız.png

8- Model Detayını Yükseltme
Arkadaşlar eğerki işlemciniz ekran kartından ufacık bile güçlüyse bu taktik 5-6 FPS arttıracaktır ancak bunun için oyunu 800x600 çözünürlükte oynamanız gerekli ve Model/Doku Detayı: Yüksek yapın bu sayede biraz daha ekran kartının yükü kalkacak ve işlemcinin kullanım yüzdesini arttıracaktır. Ancak bu herkeste olmayabilir sadece CPU>GPU'dan güçlü ise işe yarayacaktır.

Lütfen bir eksiğim veya hatam var ise düzeltin ve arada konuyu diriltirseniz yeni öğrendiğim uygulamaları yazarım.Buraya kadar okuyup bana vaktinizi ayırdıysanız ne mutlu bana.