CS: Global Offensive ''Your graphics hardware'' hatası

Bu konuyu okuyanlar

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim, konuyu yanlış başlık altına açtıysam şimdiden özür dilerim. Fakat günlerdir uğraşıp bir türlü halledemediğim sorunun cevabını bulma ihtimali ile konuyu açmış bulunmaktayım.

Yeni bilgisayar topladım, bileşenleri;

Anakart: MSI
İşlemci: AMD A10-7860K APU Radeon R7 , 12 Compute Cores 4C+8G (4CPUs), 3.6 Ghz

Ekran Kartı: (işlemci içerisine gömülü Radeon R7 serisi 256mb)

DirectX 11

Windows 8.1 (32bit)

CS: Global Offensive'yi orjinal olarak Steam'dan indirdim. Başlıkta da yazdığım gibi oyuna girerken '' Your graphics hardware does not support all features (CSM) needed. '' hatası veriyor.

Anakart'ın Driverini kurdum, AMD Catalyst Control Center'i de indirdim ama yine de aynı hatayı almaya devam ettim.

Başka hangi şekilde çözebilirim. Lütfen yardım. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Şuan da kurulu olan driver'ı kaldırıp aşağıdaki siteden indirdiğin driver'ı kurabilirmisin.

APU

Radeon Software Radeon Software 16.7.3 168 mb olanı indir.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan da kurulu olan driver'ı kaldırıp aşağıdaki siteden indirdiğin driver'ı kurabilirmisin.

APU

Radeon Software Radeon Software 16.7.3 168 mb olanı indir.
siteye giriş yapamıyorum. ttnet engel koyuyor. aradım ''hızlı dolaşım kotanız bitmiş'' gibi şeyler söylendi.

başka bir çözüm var mı ? ya da daha farklı dosyaya ulaşma imkanım ?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
siteye giriş yapamıyorum. ttnet engel koyuyor. aradım ''hızlı dolaşım kotanız bitmiş'' gibi şeyler söylendi.

başka bir çözüm var mı ? ya da daha farklı dosyaya ulaşma imkanım ?

Buraya tıklayarak direk indirebilirsin. 168 mb'lık .exe dosyası inmesi gerekiyor.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buraya tıklayarak direk indirebilirsin. 168 mb'lık .exe dosyası inmesi gerekiyor.
yine aynı hatayı verdi. ben facebook adresimi versem senin bana oradan aktarma gibi bir imkanın var mı ? çünkü başka şekilde hallolacak gibi değil

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
yine aynı hatayı verdi. ben facebook adresimi versem senin bana oradan aktarma gibi bir imkanın var mı ? çünkü başka şekilde hallolacak gibi değil

Benim internetim müsait değil o iş için. Sen nasıl bir hata alıyorsun resim atabilir misin?

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim internetim müsait değil o iş için. Sen nasıl bir hata alıyorsun resim atabilir misin?
dediğiniz bütün adımları harfiyen uyguladım. Şimdi CS: GO'ya internet sebebiyle bağlanamıyorum fakat Cs 1.6'da da OpenGL ayarında oynayamıyorum. Aynı şekilde yetersizlik hatası veriyor. Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü Bağdaştırıcıları'na baktığımda ise Radeon R7 yerine Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olduğunu görüyorum.

Radeon Driver Görüntüleri

program.png
program 2.png
program 3.png
program 4.png

Aygıt Görüntüsü:

program 5.png

Aldığım OpenGL hatası görüntüsü:

Program6.png

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Kurulum yapmadan önce eski amd driver larını sil. Bilgisayarı yeniden başlatıp indirdigin driveri kur. Apuyu tanıyacaktır.

Eğer eski driverlar tam silinmiyorsa aşağıdaki programla silebilirsin

AMD Clean Uninstall Utility

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulum yapmadan önce eski amd driver larını sil. Bilgisayarı yeniden başlatıp indirdigin driveri kur. Apuyu tanıyacaktır.

Bilgisayarda yüklü olan herhangi bir AMD Driveri yok zaten. Microsoft Görüntü Bağdaştırıcısı'nı kaldırsam veya devre dışı bıraksam sorun hallolur mu ?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bilmiyorum kardeşim bundan sonrası beni aşıyor. Çözülmeyecek mesele değil ama deneme yanılma yoluyla bulana kadar çok zaman geçer. @Seyhoo belki yardımcı olabilir.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum kardeşim bundan sonrası beni aşıyor. Çözülmeyecek mesele değil ama deneme yanılma yoluyla bulana kadar çok zaman geçer. @Seyhoo belki yardımcı olabilir.
Çabaların için çok teşekkür ederim. O abi/kardeş kim ise yardımlarını bekliyorum.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Driver hiç yüklenmemiş gibi gözüküyor. Doğru driver kurduğunuza emin misiniz. Bu arada csgo opengl ile çalışır.
Sorunun ile alakası yok ama apuya verdiğin rami de arttırmalısın. 256mb ram ekran kartı hiçbir işe yaramaz

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çabaların için çok teşekkür ederim. O abi/kardeş kim ise yardımlarını bekliyorum.
moderatör arkadaşın atmış olduğu linkteki driveri indirdim. Doğru gibi görünüyor. Ekran karıt Radeon R7 serisi. İşletim sistemi de Wİndows 8.1 (32bit). İndirdiğim driver de bu şekilde

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bence 32 bit kullanman işi bozuyor. 64 bit'e geçersen daha az sorun yaşarsın. 64 bir lisansın yoksa direk Windows 10 64 bit (Home) yükle. Lisansın yoksa bile tek yapamayacağın sağ alttaki satın al yazısını kaldırmak ve duvar kağıdını/temanı değiştirmek

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence 32 bit kullanman işi bozuyor. 64 bit'e geçersen daha az sorun yaşarsın. 64 bir lisansın yoksa direk Windows 10 64 bit (Home) yükle. Lisansın yoksa bile tek yapamayacağın sağ alttaki satın al yazısını kaldırmak ve duvar kağıdını/temanı değiştirmek
İnternette okuduğumda 64bit'e geçiş yapılamayacağım yazılmış farklı forumlarda. Elimdeki harici donanımlar (mouse, wi-fi adaptörü) Windows 8 ile uyumlu. Windows 10'a geçme gibi bir şey şuanlık söz konusu olamaz sanırım. Sen biliyo musun ?64bit'e yükseltme gibi bir imkan var mı ? Yoksa Windows 8.1 64bit'i baştan mı indireyim ?

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
İnternette okuduğumda 64bit'e geçiş yapılamayacağım yazılmış farklı forumlarda. Elimdeki harici donanımlar (mouse, wi-fi adaptörü) Windows 8 ile uyumlu. Windows 10'a geçme gibi bir şey şuanlık söz konusu olamaz sanırım. Sen biliyo musun ?64bit'e yükseltme gibi bir imkan var mı ? Yoksa Windows 8.1 64bit'i baştan mı indireyim ?
O sisteme 32 bit kurmuşsunuz gözümden kaçmış.. Niye öyle birşey yapma ihtiyacı duydunuz ki 13 yıldır var olan bir teknolojiyi elinizin tersi ile itip daha eskisini yüklemişsiniz. Çok çok çok eski programları çalıştırma dışında bir işinize yaramaz (8 ve 16 bitlik uygulamalar)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Baştan indirmen gerek. 32 bit kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum, ölüyor artık belli. 64 bite geçin. Bundan 2-3 yıl sonra 32 bit'i çöpte bulursanız şaşırmayın.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Framework 3.5 aktifmi sisteminizde bu yoksa amd driverlar tam kurulmayabiliyor .

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Framework 3.5 aktifmi sisteminizde bu yoksa amd driverlar tam kurulmayabiliyor .
İnternet bağlantım sınırlı erişime düşmüş. Sanırım beklemek zorundayım eski haline dönene kadar. Çünkü hiçbir yükleme yapmıyor, internet bağlantı hatası veriyor.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sisteme 32 bit kurmuşsunuz gözümden kaçmış.. Niye öyle birşey yapma ihtiyacı duydunuz ki 13 yıldır var olan bir teknolojiyi elinizin tersi ile itip daha eskisini yüklemişsiniz. Çok çok çok eski programları çalıştırma dışında bir işinize yaramaz (8 ve 16 bitlik uygulamalar)
Hali hazırda rufus yazılım yüklenmiş, işletim sistemi kurmaya uygun bir flash bellek vardı ve açıkçası biraz sabırsızlandım. "Daha sonra yükseltirim" diye düşündüm ve 8.1'i kurdum. Şu driver olaylarını bir halledeyim, yükseltme yapıcam :)

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver hiç yüklenmemiş gibi gözüküyor. Doğru driver kurduğunuza emin misiniz. Bu arada csgo opengl ile çalışır.
Sorunun ile alakası yok ama apuya verdiğin rami de arttırmalısın. 256mb ram ekran kartı hiçbir işe yaramaz
Evet öyle bir şeye mecbur kalmış durumdayım. MSI R7 240 aldım, yarın kargo gelir büyük ihtimal.

Bütçem oldukça düşüktü, başka seçeneğim yoktu. Ekran kartının oyun denemelerini vs. izledim, şuan benim için gayet iyi görünüyor. Güncel oyunları oynatacak gibi.

Yeni kart geldikten sonra da herhangi bir sıkıntı yaşarsam yine rahatısız ederim artık :D

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımdaki dosyaları kaybetmeden Windows 10'a geçiş yapmam mümkün değil mi ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yükseltme imkanın varken yükseltme işlemini yapabilirdin. Şu dakikadan sonra Windows 10'u sıfırdan kurman gerek.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yükseltme imkanın varken yükseltme işlemini yapabilirdin. Şu dakikadan sonra Windows 10'u sıfırdan kurman gerek.
Yükseltme yapma imkanım hiç yoktu ki. Direk 8.1'i kurdum. Windows 10'u indireyim dedim, indirime süresi olarak 3 gün gösterdi. Bu süre zarfında açık tutabileceğim bir bilgisayara sahip değildim. Bir arkadaşın bilgisayarından aktardık 8.1'i. Biraz mecburiyet yani

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Evet öyle bir şeye mecbur kalmış durumdayım. MSI R7 240 aldım, yarın kargo gelir büyük ihtimal.

Bütçem oldukça düşüktü, başka seçeneğim yoktu. Ekran kartının oyun denemelerini vs. izledim, şuan benim için gayet iyi görünüyor. Güncel oyunları oynatacak gibi.

Yeni kart geldikten sonra da herhangi bir sıkıntı yaşarsam yine rahatısız ederim artık :D
Bios ayarlarından yükselebilirdin ramini ayrıca csgo oynatacak bir sistemin var ama en kolayı senin yaptığın gibi

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Her ihtimale karşı sen yine de nasıl yapacağımı tarif eder misin
Her bilgisayarda değişir biosa girme turu değişir. İlk açılırken sağ altta yazar bende klavyenin sağ altında bulunan del tuşu ile giriliyor. Bilgisayar açılırken hızlıca bu tuşa basmanız lazım. Oradan bana chipset ayarlarının görüntüsünü atın her bios da farklı çünkü.
Fakat graphics ile ilgili birşey görürseniz muhtemelen odur.

canerbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 9050 Ekli dosyayı görüntüle 9049
Her bilgisayarda değişir biosa girme turu değişir. İlk açılırken sağ altta yazar bende klavyenin sağ altında bulunan del tuşu ile giriliyor. Bilgisayar açılırken hızlıca bu tuşa basmanız lazım. Oradan bana chipset ayarlarının görüntüsünü atın her bios da farklı çünkü.
Fakat graphics ile ilgili birşey görürseniz muhtemelen odur.
bende de del tuşu ile giriş ile giriliyo.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Settings > advanced > integrated graphics configuration a girin.