CryTek Tarihi ve Yeni Oyun Stüdyosu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chimera

Dekan
Onursal Üye


CryTek Hakkında Bilgi
Crytek, Bilgisayar Oyunları geliştiren bir oyun firmasıdır. Crytek, 1999 yılında Almanya'da doğup büyüyen Türk kardeşler Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli tarafından Almanya'nın Coburg şehrinde kuruldu. Firma merkezi 2006 yılında Frankfurt şehrine taşındı. Firma, Frankfurt'ta yeni yerinde 26 ülke vatandaşı 140 çalışana sahip. Firmanın 2007 hedefi çalışan sayısını 200 e çıkarmaktı.

Üretim
Crytek, Ego-Shooter Far Cry isimli oyununu 2004 yılında piyasaya sürmüştü. Ego-Shooter FarCry, Dünya genelinde 2,4 milyon adet satınca ünlü bir değerlendirme sitesi olan Metracritic.com 'dan yüzde 89 iyi değerlendirme almıştır ki bu da büyük bir başarıdır. FarCry için daha gerçekçi CryENGINE grafik motoru geliştirilmişti, şu an bu grafik motoru yüksek teknikle geliştirilen, dünyayı gerçeğe yakın yansıtan bir oyun geliştirme motorudur. Şu anda Crytek, Electronic Arts firması ile ortak Ego-Shooter Crysis adlı oyunu geliştirmektedir. Oyunda grafik motoru olarak CryENGINE 2 kullanılmıştır. 17 ila 20 Milyon Avro'ya malolacak bu oyun Almanya'da şimdiye kadar geliştirilmiş en pahalı oyun olma özelliğine sahiptir. Crysis'in 2007 Nisan ayından önce piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Crytek, PC Bilgisayar oyunları pazarında oyun geliştirmesinin yanında CryENGINE 2 grafik motoru sayesinde PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun konsolları tarafından da desteklenmektedir.

Yeni Oyun Stüdyosu
CryTek, oyun stüdyoları zincirine bir yenisini daha geçtiğimiz günlerde ekledi. Macaristan'ın Budapeşte kentinde yeni bir oyun stüdyosu açan CryTek, bundan birkaç hafta önce Kiev kentinde de bir oyun stüdyosu açmıştı. Budapeşte'de açılan stüdyo şu anda yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Bu oyun stüdyolarından çok kaliteli oyunların çıkacağından da kuşku yok.


BİLGİ : CryTek
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar

Üst