Yardım crystaldiskinfo ve hd sentiel sağlık değeri net verirmi

Bu konuyu okuyanlar

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
crystaldiskinfo ve hd sentiel sağlık değeri net verirmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

@met 35 @niyazi5859 hocalarım size sormak istedim siz bu konuda profesyonelsinizdir birde ekstradan olarak iki sorum var

okuma yazma değerli samsubgda 3570 yazma değeri 3290 bazen 2450de oluyor arka planda çalışan uygulama olabilir diye düşünüyorum eamsung 970evoplus1tb ssdm var random write hızı 270.00p random okuma hızı350.000 samsung 970 evo plus 1tb ssd kullanıyorum her şey güncel bios dahil bad sector hiç yok değerlerimde sıkıntı varmı bu konu hakkında farklılık göstrebilir diyorsunuz ama ben aradığım cevabı bulamıyorum sistemimi belirteyim amd Ryzen 53600x asus x570-p bir anakart 16gbram gskill trident z neo 16gbram 3600mhz asus gtx1660s ekran kartım var bana net bir cevap söylemenizi istiyorum bu konu hakkında

birde @met 35 hocam siz özel değilse bilgisayar mühendisimisiniz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Nette samsung 970 evo plusun crystal disk mark sonuçlarına baktınmı. Bi de programın hangi sürüm olduğuna dikkat etmelisin. Farklı sürümler,farklı sonuçlar gösterebilir.Crystal disk gerçekten çok sağlıklı ve popüler bi program, SSD testleri için.

Ayrıca samsungun kendi yazılımı da olması lazım,testler için.

Ben makina müh. üm.

Sistemin gayet iyi. İşlemcinin sıcaklığını kontrol altında tutuyormusun. Eğer fazla ısıtırsan -ki ısınan bi işlemcidir- oyunlarda perf./fps kayıpların olabilir.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Nette samsung 970 evo plusun crystal disk mark sonuçlarına baktınmı. Bi de programın hangi sürüm olduğuna dikkat etmelisin. Farklı sürümler,farklı sonuçlar gösterebilir.Crystal disk gerçekten çok sağlıklı ve popüler bi program, SSD testleri için.

Ayrıca samsungun kendi yazılımı da olması lazım,testler için.

Ben makina müh. üm.

Sistemin gayet iyi. İşlemcinin sıcaklığını kontrol altında tutuyormusun. Eğer fazla ısıtırsan -ki ısınan bi işlemcidir- oyunlarda perf./fps kayıpların olabilir.
geç baktım ama hocam crytsaldiskmarktan bahsetmiyorum okuma yazmaları sağlık değeri yüzdelik varya o netmidir onu soruyorum bu sorum hdsentiel programı içinde geçerli

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Orda çıkan değerler ,nettir. Fikir verir yani.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tabi ki doğrudur. Bunlar uluslararası platformlsrda kendini kabul ettirmiş programlar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Programların genelde yanılma payı yoktur. Çünkü Smart değerlerini HDD belleğinden çekiyor ve gösteriyor.

Değişik programlar Benchmark Test işlemi sonuçlarında ise 3 aşağı 5 yukarı aynı değerleri gösteriyorlar 10-20 mb yazma-okuma hız farkıyla.

Eğer fazlaca yanlış gösterdiğini düşünüyorsan sorun programda değil senin HDD yada SSD`nin kronik sorunudur.

Son mesajlar