Crysis Türkçe (Video) - Dünyada İlk Kez!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Crysis'in Türkçe sürümünün nasıl göründüğünü izlemek ister misiniz? Senaryosu ve grafikleri başarılı olan oyunun seslendirmesini de beğendik. Bir de sürprizimiz var.

Tüm dünyada merakla beklenen Crysis, 16 Kasım'da piyasada olacak. Daha da sevindirici tarafı ise aynı tarihte ülkemizde de Türkçe sürümle satılabilecek olması. Aral İthalat tarafından dağıtılacak olan oyunun fiyatı da belli oldu. Crytek tarafından ülkemizde tavsiye edilen fiyatı 49 YTL. Bu rakam, aynı oyunun yurtdışı satışı fiyatına oranla oldukça iyi sayılabilir. Aşağıdaki videoda Intel Turkiye ve Crysis yapımcıları tarafından düzenlenen bir organizasyonda kaydettiğimiz video yer alıyor. Türkçe Crysis'i oynayan kişi ise oyunun yapımcısı Cevat Yerli. Oyunun Türkçe sürümünün olduğu bu özel video, ilk kez SDN'de.

İzleyin

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/918070/no_title.swf[/flash]

:: Oyunun Türkçe sürümü hakkında bu başlıktaki 10. mesajın sahibine Crysis tarafından özel olarak yaptırılmış harika bir mouse pad hediye edeceğiz.

crysis_mousepad_400.jpg

Forumdaki 10. mesajın sahibini bekleyen özel mouse pad.

Bilgi için: CryTek
SDN – http://shiftdelete.net

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
E biz onuncu olmak için ugrasmayalım :) Bu olay beni cok sevindirdi fiyatıda makul bir haftalık gidecek ama katkıda bulunmak gerekir. Bilgiler için cok teşekkürler.. Umarım durumu olanlar bu oyunu orjinal almayı tercih ederler.

abidos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyatı uygun gözüküyor. Orjinali almayı istiyorum. En iyi çalışmalar diliyorum....

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Gelsin alacağım. Acaba nasıl temin edebiliriz şimdiden.

%(
Hımm 16 Kasım mış. Ok bekleyelim görelim. Cevat Abimi mahçup etmeyelim.
Adam saolsun Türkçe versiyonda çıkarmış.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
toplantıda gerçekten de çok samimi sözler söylendi. türkçe seslendirmeler için dizi oyuncuları kullanılmış. aralarında tanınmış isimler de varmış. amaç, kar etmekten ziyade, ülkeye hizmet. yerli kardeşleri bir kez daha tebrik ederim burdan.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Herkes pusuda bakıyorum; neyse hakikaten güzel bir mousepad. Baktım, gördüm beğendim.

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bir de t-shirt var diye duydum ama :) havalar soğuk. Kazak olsaydı iyi olurdu :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Oyunda bayağı bi küfür de varmış. Seslendirmeleri çok sevmedim ama Türkçe olsun çamurdan olsun ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
aynen öyle pesi.

oyunda geçen küfürler; "hass...r" ve "or...u ç...u"

:)

tam türkçe olmuş yani.

aLTuu

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Seslendirmeler film tadında olmuş.. :)

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
* Avni Yerli
* Cevat Yerli
* Faruk Yerli
Türkiye sizinle gurur duyuyor. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
FaTiHaN dedi ki:
* Avni Yerli
* Cevat Yerli
* Faruk Yerli
Türkiye sizinle gurur duyuyor. :)

10.mesajımız da geldi :D

pusudakiler ne diyecekler acaba?

:D

aLTuu

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Aaaaaaaaaa 10.cu mesaj benim ya nasıl oluyo ilk mesajla beraber sayarmısınız lütfen :(

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
aLTuu dedi ki:
Aaaaaaaaaa 10.cu mesaj benim ya nasıl oluyo ilk mesajla beraber sayarmısınız lütfen :(

konuda da "bu başlığa yazılan 10. mesaj" dedim ama. hem de mesaj sayıları yazıyor her mesajda. o nedenle oyun bozanlık yapmaayoruz :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
kazanan arkadaşımızı tebrik edin. bir de konuyu dağıtmayalım.

ne düşünüyorsunuz türkçe sürüm hakkında. bomba olmuş değil mi?

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En yakın zamanda oyunu satın alıp oynamaya baslayacağım.
Shift Delete ye teşekkürler
Altuu küsme kardeşim oyun bu :))
Bi dahakini sen kazanırsın işallah
Hem de ögrenmiş oldun bak mesajın üstünde sag tarafta kacıncımesaj oldugu yazıyor.Güzel yarıstın seni de tebrik ederim :)

hackerahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu crysis oyunu çok güzel bu oyun 2008'in en iyi oyunu olabilir.Türkçe desteği olduğu için çok sevindim.Oyun çıksın hemen alacağım.Herkese tavsiye ederim.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
fiyatı da bence çok uygun. bir de taksitle falan satılır diye tahmin ediyorum. o zaman fiyat sorunu da kalmaz.

tek problem, bilgisayarınızın konfigürasyonu....

acaba pc'leriniz hazır mı?

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel olmuş seslendirme baya iyi eh bizede orjinal almak düşer desteklemek lazım

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
yerli kardeşlerin açıklamaları gerçekten önemliydi.

"bu oyun da türkiye'de başarılı olmazsa. bir daha hangi oyun türkçe yapılır, thamin etmek zor" dediler toplantıda.

electronic arts'ın desteklediği ve türk yapımcıların hazırladığı bu oyun da gerçekten istenen seviyeye gelmezse, popüler oyunların türkçe sürümlerini bulmak bence hayal olur.

ama bu oyundan çok ümitliyim. sırf "desteklemek lazım, türkler yapmış" demek için değil, oyunun kalitesinden ve içeriğinden dolayı satın alacağımıza eminim.

16 kasım'da göreceğiz zaten ;)

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Pc calıştırır mı ki acep bunu ???
Benim aslında oyunu almadan önce Pc ye bikaç ekipman takviyesi yapmam gerekecek galiba
Hayatımda ilk defa bir yarışmadan hediye kazandım onun mutluluğunu yasıyorum
Neyse Canım Troy mousepad'i verdi digerlerini de öbür yarıslarda kazanırız artık :* :*
;D ;D

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Seslendirmeleri başarılı buldum.Oyunun fiyatıda gayet iyi açıkcası daha yüksek bir fiyat bekliyordum.Almasına alırızda nerde oynayacağız bu oyunu ben onu düşünüyorum.İyi bir ekran kartı olan bir arkadaş edinmem gerekecek ;D

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu oyun hakkında optimizesi iyi olmamış diyorlar. Eğer demodaki gibi ise durum vahim. En iyi ekran kartı bile full detayda zor çalıştırıyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
berkin'den aldığım bilgiye göre bu hafta "crysis için nasıl bir bilgisayar gerekiyor?" sorusuna cevap olabilecek bir makale hazırlanıyor. bu makale, sorularınıza cevap olabilecek sanırım ;)

insolence

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
speedfreak dedi ki:
Bu oyun hakkında optimizesi iyi olmamış diyorlar. Eğer demodaki gibi ise durum vahim. En iyi ekran kartı bile full detayda zor çalıştırıyor.
Full oc lu 8800gts ile gpu 650 shader 1674 bellek 2100 mhz da 1280 1024 no AA bütün ayarlar high da 27 fps altına düşmüyo. Ama olay dx10 geçtiğindee bütün kartlar sürünüyo malesef.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
insolence dedi ki:
Videodaki bilgisayarın özellikleri ne merak ettim.

yetkililere sormadım ama sanırım 4 çekirdekli bir intel işlemci vardı. bilgi alınca hangi özelliklere sahip olduğunu buraya yazarım.

Edit: Sağda solda "ilk kez burda" falan diye bu videolar veriliyormuş (&) hişşşş diorum :# :)

önce sdn yazar ;)