Cry Engine 3 mü Unreal Engine 4 mü ?

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Cry Engine 3 mü Unreal Engine 4 mü ? Gayet açık.Oyum Unreal Engine 4 ' e! :thumbup1:

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Grafik açısından çok da farkları yok ancak Cry Engine bir gıdım önde. Unreal son zamanlarda epey kullanılır oldu.

Ama oyun yapımı konusunda şüphesiz en kolay oyun motoru Unity :)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
CryEngine candır diyorum :) CryTek firmasının Türk oyuncular için yaptıkları yeter...

Unity konusuna aynen katılıyorum.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Grafik açısından çok da farkları yok ancak Cry Engine bir gıdım önde. Unreal son zamanlarda epey kullanılır oldu.

Ama oyun yapımı konusunda şüphesiz en kolay oyun motoru Unity :)

ama sadece amatörlerin ihtiyaclarını karşılıyor bence.cryengine içinse aynı düşünmüyorum malesef.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

CryEngine candır diyorum :) CryTek firmasının Türk oyuncular için yaptıkları yeter...

Unity konusuna aynen katılıyorum.

Hala bir türkün bakkala gidip ekmek almasınımı bekliyoruz ? :D

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Ben şahsen UE4 kullanıyorum Unity'den buna geçince ilaç gibi geldi. Bana göre 2D oyun ya da herhangi bir program yapacaksan; Unity5, 3D ve güzel grafikli bir oyun yapacaksan UE4. Unity'nin avantajları kaynağı çok ve kod yazması daha kolay.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
yanlış ellerde optimizasyon rezaletine dönüşebiliyor UE. becerikli ellerde ise görsel şölen sağlıyor. UE yeni başlayanlar arasında da yaygın. kaynak ve asset bolca bulunabiliyor. lisans sınırlamalarını bilmiyorum. ama UE her dönem geçerli bir oyun motoru oldu ve de olacak gibi. cry engine standart olacak kadar oturmadı daha. zaten star citizen'da görüldüğü üzere yeni nesil büyük projelerin ihtiyaçlarını karşılayamıyor. illa CE hayranlığı varsa Lumberyard motoru var. amazon tarafından CE üzerine inşa edilmiş daha stabil ve esnek, yeni nesil bir platform.