Juventus, dünya futbolunu sarsacak bir transferde mutlu sona doğru ilerliyor. Cristiano Ronaldo, birçok rekor kırdığı, kulübün simgelerinden biri haline geldiği Real Madrid'den Juventus'a doğru adım adım ilerliyor! Transferin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor!
Real Madrid, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde üst üste üçüncü zaferini yaşasa da gündemeCristiano Ronaldo'nun açıklamaları damga vurmuştu. Ayrılık sinyalleri veren Portekizli yıldız daha sonra Real Madrid'in yeni sezon forma tanıtımında da yer almamış ve ayrılık iddiaları güçlenmişti. Tüm bunların ardından Juventus ile Ronaldo'nun menajeri Jorge Mendes'in görüştükleri öne sürülmüştü. Juventus, yıllık 30 milyon Euro teklif ettiği Portekizli yıldızın transferinde mutlu sona çok yaklaştı. İtalyan devi, 33 yaşındaki oyuncuyla 4 yıllık sözleşme imzalayacak.

Real Madrid'le müzakerelerini de sürdüren Juventus, oyuncu için ödeyeceği bonservis konusunda pazarlıklarına devam ediyor. Torino ekibinin 100 milyon Euro civarında bir bedel ödemesi beklenirke bu miktar 120 milyon Euro'ya kadar çıkabilir.
Juventus, 18 yaşında kadrosuna katmak istediği ancak Marcelo Salas'ın Sporting Lizbon'a gitmek istememsinden dolayı sonuç alamadığı Cristiano Ronaldo'yu yıllar sonra takıma kazandırmak isterken Portekizli oyuncu da Juventus'ta oynamak için can atıyor. Küçüklüğünden bu yana Juventus'a karşı sempati duyan Ronaldo, Real Madrid formasıyla İtalyan ekibine attığı gol sonrasında da Juventus'a ne kadar büyük saygı duyduğunu itiraf etmişti.
Beş kez Ballon d'Or kazanan ve İspanyol deviyle üst üste üç kez, toplamda dört kez Şampiyonlar Ligi kazanan Ronaldo, bu başarıları Juventus'ta da yakalamanın hayalini kuruyor. Son olarak vergi kaçırma suçundan dolayı 18.8 milyon Euro'luk para cezası ve 6 ay hapis cezasına çarptırılan Ronaldo, mutsuz olduğu İspanyol devinden ayrılmak istiyor.

Kaynak: HT
 

xPhoenix06

Profesör
Yıllık 30 milyon euro. Futbol güzel bir oyun hatta bende dahil çoğu kişinin en sevdiği spor. Ama bir futbolcuya yıllık 30 milyon euro verilmez. Bir kişinin ömründe harcayamayacağı bir para.
 

KNMX

Dekan
Yıllık 30 milyon euro. Futbol güzel bir oyun hatta bende dahil çoğu kişinin en sevdiği spor. Ama bir futbolcuya yıllık 30 milyon euro verilmez. Bir kişinin ömründe harcayamayacağı bir para.
30.000.000€ hayal edebiliyor musun... 1milyon tl versinler euro değil tl bak... hayatımın sonuna kadar lüx içinde yaşarım.
 
Üst