Creative harici ses kartı driver sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar FPS oyunlarından cs 1.6 oynuyorum. Bu oyunu 1 sene önce bırakmıştım. Şimdilerde ara ara yine can sıkıntısından girmeye başladım. Fakat mikrofonla konuştuğum zaman benim sesim değil de, tamamiyle sesimden alakasız bir cızırtı gidiyor diğer oyunculara ve bundan şikayet ediyorlardı. Sesi kendim de duyunca onlara hak verdim açıkçası. Sonra öyle ettim böyle ettim bir çözüme ulaşamadım. En güzeli ses kartının driver'ını silip sıfırdan yükliyim dedim. Sildim fakat internette CREATİVE SOUND BLASTER X-Fİ SURROUND 5.1 harici ses kartı için ne kadar driver indirip kurduysam olmadı. Bir tanesi çalıştı ama o driver'da şöyle bir sorunla karşılaştım. Müzik dinlemediğim zaman (Ses sistemim Logitech Z5500) ses sisteminin ekranında "NO DİGİTAL DATA" yazısını görüyorum, herhangi bir müzik açtığım zaman bu yazı "STEREO" olarak değişim gösteriyor. Bir bakıma kendi kendine offline, online oluyor gibi. Önceden böyle değildi.

Şuanda ses kartını ve ses sistemini hiç bir şekilde kullanamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Tamı tamına 5 buçuk saattir arayıp kurmadığım driver kalmadı. Ama belki bilmediğim birşeyler vardır diyerekten sizlere danışmak istedim. Ses kartının tam olarak marka, modeli;
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
İşletim sistemim: Windows 7 Ultimate

Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güncel...