Soru Creatine Saç Döker Mi?

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Merhaba, 3-4 ay önce fitness ile ilgilenmeye başladim ancak protein tozu disinda herhangi bir besin takviyesi kullanmiyorum. Genetik de saç dökülmesi var biraz, 15 yaşındayım ve benim saçimda herhangi bir seyreme yok. Creatine saç döker mi? Konu açmadan önce biraz arastirma yaptım ancak farkli kaynaklardan farkı sonuçlar aldığım için konu açma ihtiyacinda bulundum.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,571
Saçın dökülmeye yatkınsa fazla kullanmamalısın ne olur ne olmaz. Onun dışında; hayır, dökmez.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Merhaba, 3-4 ay önce fitness ile ilgilenmeye başladim ancak protein tozu disinda herhangi bir besin takviyesi kullanmiyorum. Genetik de saç dökülmesi var biraz, 15 yaşındayım ve benim saçimda herhangi bir seyreme yok. Creatine saç döker mi? Konu açmadan önce biraz arastirma yaptım ancak farkli kaynaklardan farkı sonuçlar aldığım için konu açma ihtiyacinda bulundum.
Creatine'in işlevini bilmeden kullanmamalısın. İhtiyacın yoksa kullanma.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Saçın dökülmeye yatkınsa fazla kullanmamalısın ne olur ne olmaz. Onun dışında; hayır, dökmez.
Dökülmeye yatkin mi bilmiyorum, baba tarafinda herkesin saçı seyrek. Anne tarafinda ise herhangi bir seyreklik yok, saç genini zaten anne tarafından aliyoruz diye biliyorum. Sanirim kullanmaya baslayacağım, 1-2 ay sonra eğer döküyorsa bırakacağım. Teşekkür ederim.

Ama olmasa da olur aslinda, 3-4 ayin sonunda yeterli estetiği elde ettim diye dusunuyorum ancak amaç basli basina estetiklik değil, benliğim ve yasadiğim sorunlar. Kendimi geliştirmek, spor salonuma gidip vücudumu yakmak gerçekten mental olarak beni motive ediyor.
Creatine'in işlevini bilmeden kullanmamalısın. İhtiyacın yoksa kullanma.
Biliyorum, günlük su ihtiyacımi fazlasiyla karsiliyorum ama yine de kullan diyorlar.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,571
Dökülmeye yatkin mi bilmiyorum, baba tarafinda herkesin saçı seyrek. Anne tarafinda ise herhangi bir seyreklik yok, saç genini zaten anne tarafından aliyoruz diye biliyorum. Sanirim kullanmaya baslayacağım, 1-2 ay sonra eğer döküyorsa bırakacağım. Teşekkür ederim.

Ama olmasa da olur aslinda, 3-4 ayin sonunda yeterli estetiği elde ettim diye dusunuyorum ancak amaç basli basina estetiklik değil, benliğim ve yasadiğim sorunlar. Kendimi geliştirmek, spor salonuma gidip vücudumu yakmak gerçekten mental olarak beni motive ediyor.

Biliyorum, günlük su ihtiyacımi fazlasiyla karsiliyorum ama yine de kullan diyorlar.
Rica ederim hocam.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555

Ama olmasa da olur aslinda, 3-4 ayin sonunda yeterli estetiği elde ettim diye dusunuyorum ancak amaç basli basina estetiklik değil, benliğim ve yasadiğim sorunlar.

Budybuilding yapan bir tanıdığım var. Ona sorayım o da Creatine kullanıyordu. Unutmazsam sorarım. Bu tür konularda gaza gelmemek gerek, kullan dediler diye kullanma hocam.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Arkadaslar 2-3 haftadir kullaniyorum, sacimda bir dokulme yok. Yuzumde sivilce veya siyah noktada cikartmadi. Estetik vucut insa etmek isteyenler mutlaka kullansin.

Son düzenleme:

Talha_

Asistan
Reaksiyon puanı
131
Genlerde varsa hızlandırır, neye uğradığını şaşırırsın, genlerde yoksa bir şey olmaz.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
381
Çok yağ barındıran ürünler bazen saçları dökebiliyor çünkü saç derin ve saçların yeterince yağlıysa kullandığın ürün zaten yağlı olan saçı beslediğinden döküntü yapıyor. Mesela benim saçlarım 2 gün de yağlanıyor. O yüzden asla yağlı bakım ürünleri veya besin takviye ürünleri kullanamıyorum. Kullandığım gibi döküntü yapıyor. Biraz hassasiyetle alakalı sanırım. En iyisi işi garantiye alıp cildiye doktoruyla konuşmak olur. Bu lanet dökülme başladı mı bazen durmuyor...

Son düzenleme:

Son mesajlar