CPU Sıcaklığım Normal Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
49
Bilgisayarımdan Pubg Mobile oynarken lobideki değerler bunlar cpu sıcaklığı normal mi eskiden çok iyi değerler alıyordum 0 kasma 0 drop + video çekebiliyodum ama şimdi cidden çok kasıyor siz ordaki fps e aldanmayın oyuna girince kasıyo hdr da da olsa akıcıda da olsa yani en yüksek ayar ve en düşük ayar ikisinin de kasması aynı hatta hdr da daha az kasıyo sanki PC LİNK Linkten pc özelliklerine bakabilirsiniz dediğim gibi bu değerler normal mi nerde sorun var ?
bandicam 2020-07-30 23-26-58-618.jpg

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarımdan Pubg Mobile oynarken lobideki değerler bunlar cpu sıcaklığı normal mi eskiden çok iyi değerler alıyordum 0 kasma 0 drop + video çekebiliyodum ama şimdi cidden çok kasıyor siz ordaki fps e aldanmayın oyuna girince kasıyo hdr da da olsa akıcıda da olsa yani en yüksek ayar ve en düşük ayar ikisinin de kasması aynı hatta hdr da daha az kasıyo sanki PC LİNK Linkten pc özelliklerine bakabilirsiniz dediğim gibi bu değerler normal mi nerde sorun var ?Ekli dosyayı görüntüle 110432
Kasanı en son ne zaman temizledin islemci vs.

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarımdan Pubg Mobile oynarken lobideki değerler bunlar cpu sıcaklığı normal mi eskiden çok iyi değerler alıyordum 0 kasma 0 drop + video çekebiliyodum ama şimdi cidden çok kasıyor siz ordaki fps e aldanmayın oyuna girince kasıyo hdr da da olsa akıcıda da olsa yani en yüksek ayar ve en düşük ayar ikisinin de kasması aynı hatta hdr da daha az kasıyo sanki PC LİNK Linkten pc özelliklerine bakabilirsiniz dediğim gibi bu değerler normal mi nerde sorun var ?Ekli dosyayı görüntüle 110432
Bu arada o pc ye 8000 tl verilmez ekran kartı çöp ve ramler de fazla iyi degil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç temizlemedim aldığımdan beri 3 4 yıldır hiç termal macun bile kullanmadım
Sen bi islemciyi cıkart ve macunu sil ve yenile

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Hiç temizlemedim aldığımdan beri 3 4 yıldır hiç termal macun bile kullanmadım
Birde arka plandaki uygulamarı kapat.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
termal macun nedir, nasıl sürülür videolarını youtube dan izle..

kasanın kapağını aç ve içindeki tozları temizle.. bilgisayar kapalı ve fişten çekilmiş olmalı... kasanın arka tarafında takılı olan fan yapraklarını hafif nemli bezle sil..

termal macun işini yapamazsan, yani elin yatkın değilse, bir bilgisayarcıya götür. gözünün önünde yapsın işlemleri, hem kompresörle hava üfler temiz olur, hem de termal macununu yeniler..

kasayı götürmeden önce 3-5 yere fiyat sor. farklılık gösterecektir.. birisiyle anlaştıktan sonra kasayı götürürsün, sıcakta dolaşma kasa elinde..

3-4 senede termal macun kurumuştur, kasa tozdan geçilmiyordur.. temizlik yaparsan iyi olur, daha az ısınır..

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
PC bakım istiyor. Sıcaklıklar tehlikeli bölgeye ulaştı. Denildiği gibi bakım vakti geldi. Kasayı, fanları iyicene tozlardan kurtar ve termal macunu değiştir.

@_Zaur_ @met 35

Reaksiyon puanı
49
Birde arka plandaki uygulamarı kapat.
termal macun nedir, nasıl sürülür videolarını youtube dan izle..

kasanın kapağını aç ve içindeki tozları temizle.. bilgisayar kapalı ve fişten çekilmiş olmalı... kasanın arka tarafında takılı olan fan yapraklarını hafif nemli bezle sil..

termal macun işini yapamazsan, yani elin yatkın değilse, bir bilgisayarcıya götür. gözünün önünde yapsın işlemleri, hem kompresörle hava üfler temiz olur, hem de termal macununu yeniler..

kasayı götürmeden önce 3-5 yere fiyat sor. farklılık gösterecektir.. birisiyle anlaştıktan sonra kasayı götürürsün, sıcakta dolaşma kasa elinde..

3-4 senede termal macun kurumuştur, kasa tozdan geçilmiyordur.. temizlik yaparsan iyi olur, daha az ısınır..
PC bakım istiyor. Sıcaklıklar tehlikeli bölgeye ulaştı. Denildiği gibi bakım vakti geldi. Kasayı, fanları iyicene tozlardan kurtar ve termal macunu değiştir.

@_Zaur_ @met 35
eyvallah cevaplarınız için bayramdan sonra bakıma gidiyorum inşallah eski performansına döner :)