Cpu ısınma

Bu konuyu okuyanlar

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Dün yeni işlemci aldım ve termal macun sürüp taktım fakat oyunda 71 dereceye kadar çıkıyor büyük ihtimalle termal macunu kalın sürdüm işlemci fanını çok zorlanarak taktım bunun başka bir yolu varmıdır?

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Üstündeki fan yerine tam olarak oturmamış olabilir. Evet termal macunu biraz sil ve cok ince bir katman sür.Dikkat et işlemciyi yakma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten onun yeri var başka türlü oturmaz.oturma bile bilgisayar acılmaz

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Üstündeki fan yerine tam olarak oturmamış olabilir. Evet termal macunu biraz sil ve cok ince bir katman sür.Dikkat et işlemciyi yakma
Şuan boşta 50 derece oyunda 68-78 derece arası iyimidir böyle devam ederse yada yükselirse pc zarar görürmü

Zaten onun yeri var başka türlü oturmaz.oturma bile bilgisayar acılmaz
İlk başta oturtamadım açılmadı zaten daha sonra çok zorlandım takmak için beyaz plastik anakart üzerindeki deliklere girmiyordu

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Çıkarın fanı güzelce yemizleyin sürdüğünüz yüzeyleri. Kuru Peçeteyle kesinlikle kolonya felan asla. Sonra bezelye kadar bırakın. Dağıtmayın fanı takın. Fan çalışırken titreme olmasın. Elinizle de zorlamadan kontrol edin Vidaları köşeli yavaş yavaş sıkın. Çapraz yarım yarım. İşlemcinin marka model ne? OC var mı?

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet tabiki.İşlemci fazla ısınıyor.Şimdi kapat bilgisayarı.işlemciyi Sök ve Termal macunu cok az bir sekilde belli belirsiz cok az sür.Üstünde ki fazla macunu mutlaka sil.birde yerine bak dikkatli bir sekilde yerine tak.işlemci yerinin yönü var zaten ona dikkat et.birde üstündeki fanı kontrol et civatalı ise civatalarını iyice sık yoksa baglantıyı kontrol et.

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Çıkarın fanı güzelce yemizleyin sürdüğünüz yüzeyleri. Kuru Peçeteyle kesinlikle kolonya felan asla. Sonra bezelye kadar bırakın. Dağıtmayın fanı takın. Fan çalışırken titreme olmasın. Elinizle de zorlamadan kontrol edin Vidaları köşeli yavaş yavaş sıkın. Çapraz yarım yarım. İşlemcinin marka model ne? OC var mı?
Şuan da elimde termal macun yok zaten sürdüğüm tek kullanımlıktı kenarlarından biraz silsem yararı olurmu bide stok fanı takmakta çok zorlanıyorum normalde böyle zor mu takmak?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Şuan da elimde termal macun yok zaten sürdüğüm tek kullanımlıktı kenarlarından biraz silsem yararı olurmu bide stok fanı takmakta çok zorlanıyorum normalde böyle zor mu takmak?
Marka model? İşlemci, anakart? Bir terslik var. İşlemci tam oturdu mu yönler aynı mı? Kontol edin.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Muhakkak atladığınız bir şey var. Komple söküp sıfırdan deneyin. Yönlerine dikkat edin.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Boşta fazlaymış fakat oyun içi değerleri bence gayet normal. Eğer bir problem varsa fanı tam oturtamamışsınızdır veya termal macunu yanlış sürmüşsünüzdür. Termal macunun markası neydi?

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Muhakkak atladığınız bir şey var. Komple söküp sıfırdan deneyin. Yönlerine dikkat edin.
Termal macun böyle dağılmış (foto gelmesiyse çok dağınık ve işlemcinin üzerinde baya boşluk var)

Boşta fazlaymış fakat oyun içi değerleri bence gayet normal. Eğer bir problem varsa fanı tam oturtamamışsınızdır veya termal macunu yanlış sürmüşsünüzdür. Termal macunun markası neydi?
İşlemcinin yanında hutixi markasıyla geldi şırınga şeklinde

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Termal macun böyle dağılmış (foto gelmesiyse çok dağınık ve işlemcinin üzerinde baya boşluk var)

İşlemcinin yanında hutixi markasıyla geldi şırınga şeklinde
Çok iyi marka değil fakat arkadaşın dediği gibi boşta fazla oyunda iyi. Arkada bir şey çalışmadığına emin misiniz? Bir de çok fazla zarar vermeden bir bilgisayarcıya gösterin isterseniz. İşlemci değiştireceğiz felan derse izin vermeyin ama.

Hutixi'yi ilk defa duydum. Acaba kalitesiz olduğundan olabilir mi?
Kalitesiz olsa oyunda da sorun çıkarır.

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Çok iyi marka değil fakat arkadaşın dediği gibi boşta fazla oyunda iyi. Arkada bir şey çalışmadığına emin misiniz? Bir de çok fazla zarar vermeden bir bilgisayarcıya gösterin isterseniz. İşlemci değiştireceğiz felan derse izin vermeyin ama.

Kalitesiz olsa oyunda da sorun çıkarır.
Termal macun çok dengesiz dağılmış nasıl neyle düzeltebilirim ?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Termal macun çok dengesiz dağılmış nasıl neyle düzeltebilirim ?
Hazır sokağa çıkma yasağı gelmeden isterseniz bir bilgisayarcıdan 20TL ve altı derse alın. Hatta verin taksın. Silmek iyi olmaz ama kulak çöpüne peçete sarın kenarlardan alın biraz.