Cpu Bağlantısı Sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

met 35

Rektör
Yok sanmıyorum, Öyle illa 4 pin daha takılacak şart diye bi şey olamaz. Fizik/elektrik kanunları anakart üreticilerinin kafasına göre yönlendirelemez. 4pin takıldı deyince stabilite sağlandı diyenlerde ya hayal dünyasında yaşıyordur, ya da ne yaptıklarının farkında olmayan ,pc den ancak o kadar anlayan kişilerdir.
Zaten en canlı örneğini şimdi göreceğiz.Logithx ,sadece 8 pinle devreye alsın,yaşadıklarını bize aktarsın. :)

Logithx

Profesör
Yok sanmıyorum, Öyle illa 4 pin daha takılacak şart diye bi şey olamaz. Fizik/elektrik kanunları anakart üreticilerinin kafasına göre yönlendirelemez. 4pin takıldı deyince stabilite sağlandı diyenlerde ya hayal dünyasında yaşıyordur, ya da ne yaptıklarının farkında olmayan ,pc den ancak o kadar anlayan kişilerdir.
Zaten en canlı örneğini şimdi göreceğiz.Logithx ,sadece 8 pinle devreye alsın,yaşadıklarını bize aktarsın. :)
Arkadaşımın bilgisayarında sadece 8 pin takılı işlemci 10600 modeli bir sorun yok ama bendeki işlemci 10700k olunca sormak istedim deniyecem buraya yazarım ama 4 pin kabloyuda sipariş verdim..

Logithx

Profesör
Bilgisayarı topladım 8 pin takılı şuan için bir problem yok ama thermaltake'in distribitörlüğünü yapan firmayla iletişime geçtim kabloyu gönderebileceklerini söylediler bir sorum daha olacak msı mystic light yazılımından rgb kontrolünü sağlamak için fanların rgb kablolarını hangi sokete takmak gerek iki tane soket var jrgb ve jrainbow diye bunların hangisi adreslenebilir rgb soketi..

met 35

Rektör
Zaten, bi şey olmayacak demiştim Sadece overclockda ,sorun çıkabilir.:)

Bu rgb olayında maalesef pek tecrübem yok,bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

aimnil

Profesör
Bilgisayarı topladım 8 pin takılı şuan için bir problem yok ama thermaltake'in distribitörlüğünü yapan firmayla iletişime geçtim kabloyu gönderebileceklerini söylediler bir sorum daha olacak msı mystic light yazılımından rgb kontrolünü sağlamak için fanların rgb kablolarını hangi sokete takmak gerek iki tane soket var jrgb ve jrainbow diye bunların hangisi adreslenebilir rgb soketi..
5V ile çalışanları Rainbow a, 12V ile çalışanları jrgb ye bağlamalısın farkı bu. Sen yine de kabloyu iste bağla eşeğini sağlam kazığa bağla :D

aimnil

Profesör
Teşekkür ederim led şeritleri takmak için heralde fan rgb'leri 5 volt ile çalışıyor..
Led şeritler büyük ihtimalle 5V dur Rainbowa takacaksın, Fan rgbleri büyük ihtimal 12V dur onu da Jrgb ye takacaksın. Fanın üstünde kaç volt olduğu yazar ya da kasa kullanım klavuzunda.

SDN Son Haberler