Çözümü Hiçbir Yerde Bulunamayan Klavye Sorunu???

Bu konuyu okuyanlar

Telif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Dün kirlenen ASUS K555L laptop klavyemi(win10) kolonya ile temizlerken bilmediğim bir kombinasyona basmam sebebiyle klavyemde bir sorun ortaya çıktı. Olayı şöyle anlatayım;
Başta "r" ve "f" harflerine bastığımda "r5" ve "f6" karakterlerinin çıktığını gördüm. Sonrasında klavye üstündeki, yani "f serisi" tuşlarının altındaki rakamların çalışmadığını fark ettim.
Teknolojinin bu kısmını düzeltebilecek bir yeteneğim olmadığından bildiğim kadarıyla "fn+ctrl" "fn+alt" "fn+numlk" kombinasyonlarıyla bir şeyler yapmaya çalıştım düzelmedi.
Google'da "şuraya 8sn" "buraya 5sn basınız" gibi yöntemleri ve yapılabilecek bütün klavye ayarlarını düzelttikten sonra sonuç yine sıfır. En son geri yükleme noktası oluşturdum. Yine olmadı.
Tekrar "fn+numlk" kombinasyonuna 8 saniye bastığımda klavye düzeldi fakat rakamlar yine basmadı.
Burdan sonra önceden çalışan SOL "ctrl" tuşunu da kaybettim.
Buraya kadar okuyanların ilgisine teşekkür ediyorum, varsa konu hakkında bilgisi olan "S.O.S." Please help me!

dkrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler ,öncelikle geçmiş olsun klavyeler özellikle notebook klavyeleri kesinlikle kolonya , alkol gibi sıvı maddelerle temizlenmez.Klavyenizi değiştirmekten başka çözümü yok maalesef,orjinal servisi dışında bir notebook servisinde daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.Temizlik sırasında sizin herhangi bir tuş kombinasyonuna basmanızla bu derece bir arıza oluşmaz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Hikaye gibi resmen. Başıma hiç gelmedi, yardımcı olacak arkadaşlarımız çıkacaktır.

Son mesajlar