[Çözüldü]Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası

Bu konuyu okuyanlar

nevostar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba ilk defa konu aciorm dun lenovo z580 laptobumu kapattım actım ve pc hosgeldiniz ekranından sonra sıyah ekran veriyırdu acılmıyordu yani sonra format atmaya karar verdım usb ile denedim dısklerimin uzerıne geldiğimde Windows 0 surucusun 2 bolumune yuklenemiyor diyor ayrıntılı gosterdigimde(Windows bu diske yuklenemez. Secilen dıskte mbr bolumu tablosu var. Efı sistemlerde Windows yalnızca gpt disklere yuklenebilir) yazısı var daha sonra bır yerde diski bıcimlendirmem gerektıgını soyledıler. Yaptım yinr aynı bu sefer ne safe mode gırebılıorm ne birsey yapabiliorm. Nasıl bir yol izleyebilirim. Sagolun simdiden.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
sorununuz, Legacy Windows'u UEFI biçimli disk bölümlerine kurmaya çalıştığınızda başınıza gelir... Ayrıca belirtilen tüm bölümleri biçimlendirip silip tekrar oluşturmanız ve ardından format atmanız gerekmektedir. Aksi halde aynı hatayı alırsınız...

İyi Forumlar...

nevostar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
sorununuz, Legacy Windows'u UEFI biçimli disk bölümlerine kurmaya çalıştığınızda başınıza gelir... Ayrıca belirtilen tüm bölümleri biçimlendirip silip tekrar oluşturmanız ve ardından format atmanız gerekmektedir. Aksi halde aynı hatayı alırsınız...

İyi Forumlar...

Evet o Şekilde yaptım oldu fakat tüm verilerim silindi olsun 2 gündür uğraşıyordum sonunda halloldu sağolun bu arada.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Evet o Şekilde yaptım oldu fakat tüm verilerim silindi olsun 2 gündür uğraşıyordum sonunda halloldu sağolun bu arada.
Rica ederim. :) Geçmiş olsun. Verileriniz için yapacak birşey yok maalesef. Peki UEFI'mi yoksa normal Legacy Windows'mu kurdun?