Yardım (Çözüldü)Valorant'ta Sistemim Iyi Ama Çok Drop Giriyor

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Arkadaşlar selamlar. Artık şu sadece ama sadece Valorant'ta drop yemeden sıkıldım bu oyun yüzünden hevesim kaçıyor hiçbir oyuna giremiyorum. Laptopumu ilk aldığımda ekran kartı %100 kullanımda 72 derece idi ama drop sıkıntısı falan yoktu. Aradan 1 hafta geçti 60a sabitleyim dedim hem derece 64-65e düştü hem de dropsuz bir şekilde oynuyordum. Aradan 1 ay geçti ekran kartımın sürücüsünü 461.72ye çoğalttım drop girmiyordu ama 60a sabit olmasına rağmen ısınıyordu. Sonra aradan yine 1 ay geçti 1.7GB güncelleme geldi güncelledim artık hem ısınıyordu, hem de drop giriyordu. Sonra nedensizce oyunu silip yükledim yeni hesaba geçtim derece sorunu düzelmiş gibi gözüktü 1 hafta falan ama sonra ekran kartı 71i gördüğü anda drop girmeye başladı. Sonra baktım tam 71 derece olunca drop yiyorum. Ekran kartı kullanımı %15 falan işlemci kullanımı %40-35. arkadaşlar şu sorunu artık çözmek istiyorum rahat rahat Valorant oynayamayacak mıyım arkadaş, sistemim güzel diye düşünüyorum yine de drop giriyor çözenlerin şimdiden anlından öpüyorum.

Sistemim;
  • i5 10210u.
  • 8 GB RAM.
  • NVIDIA GeForce MX230 2 GB.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Sıcaklık değerinden olabilir diye düşünüyorum, laptop gaming laptop olmadığından dolayı o derecelerde gücünü kısıyor olabilir. Altına soğutucu fan vb. koymayı deneyebilir misiniz?

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Arkadaşlar herkese teşekkürler galiba 2 ayda çözemediğim şeyi çok saçma bir şekilde çözdüm. 2 ay önceki güncellemeden sonra galiba Valorant'ın dosyası değişmiş ve güç kullanımı dahili ekran kartımdaymış intel ekran kartımı kullanıyormuş ve Nvidia yaptım derecede dropta çözüldü gibi duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcaklık değerinden olabilir diye düşünüyorum, laptop gaming laptop olmadığından dolayı o derecelerde gücünü kısıyor olabilir. Altına soğutucu fan vb. koymayı deneyebilir misiniz?
Çözüldü yaptım konuyu ama yine de düzelmedi sıcaklıktan dolayı fps drop yiyorum.

Son düzenleme: