Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Ben yaklaşık 4 aydır Blender programını kullanıyorum ve birkaç gün öncesine kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Ancak bugün Blender programını açmaya çalıştırdığımda ise Blender programını açınca komut satırı geliyor ve hemen sonra beyaz bir pencere gelip kapanıyor. Daha sonra programı silip tekrar yükledim ama sorun halen devam ediyor. Daha sonra o hatanın ne olabileceğini bulmak için Blender programını PowerShell ile açtım ve program çöktükten sonra resimdeki gibi ekranda EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION hatası belirdi.

capture0-png.127540

Daha sonra EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION hatasının nedenini araştırdım ve araştırmalarımın sonucuna dayanarak HP Diagnostics UEFI programı ile RAM'leri test ettim ama bir sorun bulmadı. Ancak işin en garip tarafı SolidWorks, SketchUp gibi diğer programlar çalışıyordu. Bu sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Blender'ın sürümünü bir önceki sürüme düşürünce sorunum çözülmüştür.

Ekli dosyalar

• Capture0.png
    Capture0.png
    107.5 KB · Görüntüleme: 845

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Şu anda birkaç ay aradan sonra Blender'ın en güncel sürümünü yükleyince sorunum çözüldü.

Karşın helikopter

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
65
güncelleme almıştır güncelle soru düzelebilir düzelmezse bana söyle ben de yardımcı olurum

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
güncelleme almıştır güncelle soru düzelebilir düzelmezse bana söyle ben de yardımcı olurum
Zaten programı yeni güncelledim (2.91 sürümü hiç açılmıyordu) ve programı günceller güncellemez (2.92 sürümüne güncelleyince) sorunum çözüldü.