[Çözüldü] Bilgisayarım 0xc0000005 Hatası Veriyor

Nazli Erdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda tarayıcı virusu olduğu için malware programıyla taradım. Kayıt defterinde 7 tane virüs olduğunu gösterdi bende sildim. Ondan sonra hiç bir program, sistem programı ve dosya açılmamaya başladı. (Cmd, regedit,bios bile) laptopu açarken f2ye basıyorum dıt dıt ses geliyor açılmıyor. Sistem kurtarma menüsünede girmiyor. Varmı bunun çözümü :( 0xc0000005 hatası veriyor..

Mr Yakup Örgüç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir bilgisayar aracılığı ile ''Combofix'' programının güncel sürümünü usb belleğe atın.Kendi bilgisayarınızı açtıktan sonra çalıştır kısmına ''msconfig'' yazıp enter tuşuna basın.Açılan Sistem yapılandırması penceresinde Genel sekmesi altındaki Tanılama başlangıcı'nın yanındaki boşluğu işaretleyin.Sonraki adım Önyükleme sekmesine geçin ve aşağıdaki Güvenli Önyükleme(Safe Mode) yanındaki kutucuğu işaretleyin.Uygula deyip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra güvenli mod'un açılması gerekiyor.Bu mod içerisinde usb yi takıp combofix'i masaüstüne taşıyın.Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dedikten sonra işlemleri bitirmesini bekleyin.Bilgisayarınız düzelirse ne alâ..Düzelmez ise yapabileceğiniz pek birşey yok.Teknik servislerden yardım alabilirsiniz.İyi günler.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bu hatanın sebebi yüklediğiniz güncelleme dosyalarıdır. En son güncelleştirme yüklemelerini kaldırmalısınız. Bunun için Denetim Masası-Programlar-Programlar ve Özellikler menüsünü açın. Sol üst tarafta Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle seçeneğinden en son yüklediğiniz güncellemeleri kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Bilgisayarınız açılıyor mu bilmiyorum ama açılıyorsa dediklerimi yapabilirseniz bir şansınız var. Ama yoksa en yakın bilgisayarcıdan uzman yardımı almanız gerekecek.

Nazli Erdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En son 19.10.2017de yükledim güncellemeyi. Bu sorun kayıt defterinden dosya silinince oldu. Ayrıca MSCONFIGde çalışmıyor.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Hmm biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın. Msconfig , regedit felan çalışmıyorsa ama dosyalarınıza erişebiliyorsanız hemen ayrı bir harddiske ,usb belleğe yada varsa bilgisayarınızdaki yedek sürücüye önemli dosyalarınızı yedekleyin. Sonrasında ise format atmanız ve sistemi yeniden kurmanız gerekiyor. Tabiki bunu siz yapamıyorsanız bir bilgisayarcıya gideceksiniz. Gitmeden önce yedeklerinizi alın ve gizlemeniz gerekenler varsa dediğim gibi harici harddisk yada flaş belleğe yedekleyin elinizde harici sürücü yoksa bilgisayarınızda yedek sürücü oluşturulmuşsa önceden oraya yedekleyin. Bunların hiçbiri yoksa eğer bilgisayarcıya önemli verilerinizi yedeklemesini ve format atmasını söyleyin. Bilgisayarın içinde diğer her tür sorunun çözümü olabilir ama sistem uygulamalarının çalışmaması sistemin bozulduğunu gösterir ve temiz çözümü formattır. Kolay gelsin.

Nazli Erdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim biosa filan format ekranınada girmiyor format usbsi var bende ama onuda yapamadım nasıl bir sorunun içine düştüysem artık :)

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bios da sorun varsa CD ile format atmayı denemelisin eğer cd varsa. Tabi first boot device cd olmalı bunun için biostan ayarlamak lazım. Ona da giremiyorsan eğer yapmayı biliyorsan bios pilini çıkar 5 dakika bekle ve sonra yerine tak. Bios resetleme işlemi gerekebilir. Sonra zaten kurulum yaparsın.

Frosa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,416
Merhaba,
öncelikle sisteminin özelliklerini belirtir misin?

Samet UCA

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,930
Merhaba probleminiz ram, güvenlik yazılımlarının çakışması yada regedit kayıtlarından kaynaklanıyor.
Öncelikle Microsoftun resmi fix uygulamasını indirip regedit girdilerini düzenletin.
https://support.microsoft.com/tr-tr...ery-may-inadvertently-delete-a-subset-of-keys
Regedit girdilerinden kaynaklanmıyorsa bilgisayardaki tüm anti-virüs uygulamalarını kaldırın.
Buda bir çözüm olmaz ise "Sistem Geri Yükleme" aracı ile sisteminizi düzgün çalıştığını düşündüğünüz bir tarihe geri atın.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027538/windows-create-a-system-restore-point

Nazli Erdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O uygulamalarda açılmıyor.. windows 8.1. Toshiba. 64 bit 4 gb ram

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Biosa giremediğinden bahsetmişdin birde. Bilgisayarı yeniden başlatıp F1 ve F2 tuşuna basılı tutup denedin mi? Bide bilgisayar kapalı iken f2 ye basılı tut sonra ekran açılana kadar power tuşuna basılı tutun ve sonra tuşu bırakın. Bip sesi gelebilir bu arada ama bios ekranı da gelecektir.

Nazli Erdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşe yaradı! F1, f2 tuşuna aynı anda basılı tutup pcyi açtım. Bios ekranı geldi oradan formatladım çoook teşekkür ederim :)

Frosa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,416
İşe yaradı! F1, f2 tuşuna aynı anda basılı tutup pcyi açtım. Bios ekranı geldi oradan formatladım çoook teşekkür ederim :)
Konu içeriğindeki sorun çözüldüğüne göre geçmiş olsun.

İyi Forumlar...

AdemSahin2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüh geç gördüm bu mesajı. Gerçi sorun çözülmüş ama aynı şey geçen hafta benim minik laptop'ın başına da gelmişti. CMD, regedit, MsConfig, hatta internet tarayıcılar dahil hiç bir exe programına tıklayınca Herhangi bir klasöre sağ tıklayınca aç seçeneği yok notepad veya başka editör gözüküyordu. Kardeşime format attırmak için masaüstünü c deki önemli dosyaları aldım. Son bir umut bir daha arattım. Meğer kayıt defteri (regedit) bozulması imiş. Bir sayfalık sıfır regedit paylaşmışlar. Ordaki metni alıp bir txt dosyasına atıp uzantısını .reg yaptım bir saniyede düzeldi. O gün kendime aldığım notu paylaşayım da ihtiyacı olan kullansın.

Olay ilk başıma gelip te internet tarayıcılarına giremeyince telefondan Google da exe ler açılmıyor diye arattım. Bir sitede reg uzantılı dosya örneği vermişler onu yapmaya karar verdim ama PC den internete girilmiyordu. Öte yandan gece CMD arama satırına bir web adresi yazınca normal klasör açılmış adres satırına web sitesi yazınca da Chrome zor da olsa açılmıştı. Oradan gidip verilen reg dosyasını aynen yaptım şükür tüm exeler çalışır oldu.

[çözüldü] Windows 7 exe dosyalarını açmıyor

İşte o reg dosyası.

Windows Registry Editor Version 5.00 [-HKEY_CLASSES_ROOT\.exe] [HKEY_CLASSES_ROOT\.exe] @="exefile" "Content Type"="application/x-msdownload" [HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler] @="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile] @="Application" "EditFlags"=hex:38,07,00,00 "FriendlyTypeName"=hex(2):40,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,\ 00,6f,00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,\ 32,00,5c,00,73,00,68,00,65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\ 00,2c,00,2d,00,31,00,30,00,31,00,35,00,36,00,00,00 [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\DefaultIcon] @="%1" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell] [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open] "EditFlags"=hex:00,00,00,00 [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command] @="\"%1\" %*" "IsolatedCommand"="\"%1\" %*" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas] "HasLUAShield"="" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command] @="\"%1\" %*" "IsolatedCommand"="\"%1\" %*" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runasuser] @="@shell32.dll,-50944" "Extended"="" "SuppressionPolicyEx"="{F211AA05-D4DF-4370-A2A0-9F19C09756A7}" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runasuser\command] "DelegateExecute"="{ea72d00e-4960-42fa-ba92-7792a7944c1d}" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex] [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\ContextMenuHandlers] @="Compatibility" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\ContextMenuHandlers\Compatibility] @="{1d27f844-3a1f-4410-85ac-14651078412d}" [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\DropHandler] @="{86C86720-42A0-1069-A2E8-08002B30309D}" [-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.exe] [HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.exe] "FullDetails"="prop:System.PropGroup.Description;System.FileDescription;System.ItemTypeText;System.FileVersion;System.Software.ProductName;System.Software.ProductVersion;System.Copyright;*System.Category;*System.Comment;System.Size;System.DateModified;System.Language;*System.Trademarks;*System.OriginalFileName" "InfoTip"="prop:System.FileDescription;System.Company;System.FileVersion;System.DateCreated;System.Size" "TileInfo"="prop:System.FileDescription;System.Company;System.FileVersion;System.DateCreated;System.Size" [-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe] [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe] [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList] [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids] "exefile"=hex(0): [-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe] [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe] @="exefile" "Content Type"="application/x-msdownload" [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe\PersistentHandler] @="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"