[ÇÖZÜLDÜ] AMD ekran kartı 144 hz problemi

Bu konuyu okuyanlar

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar ben az önce AMD ekran kartının güncellemsini yaptım fakat tüm her şey değişmiş.Öncede her şeyi otomatik kendisi bilgisayara ayarlıya biliyorken şimdi herşeyi benim yapmam lazım ama ne yaptım ise şunu bulamadım.Monitörün 144 hzni kullanamıyorum 60 hzde kaldı öyle bilen bir arkadaş nerden yapa bilirim söyleye bilir mi lütfen eskisi daha kolaydı ya bunun.

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Monitör menüsünden ayarlaman lazım .
Hocam yok eskiden yani AMD ekran kartı özelliklerine baktığımız sayfada o otomatik tüm ayarları yapıyordu yani benim MSI monitörde öyle ayarlama yok ama?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu amd redenon 2020 güncellemesi öncesi sağ üst köşede bir yıldız belirirdi.Bu yıldızı çevirdiğimiz zaman bize sistemin suna bildiği yapa bildiği değişiklikleri gösterirdi ve o yıldızı çevirdiğinde alt alta ve yan yana 144 hz monitör yenileme hızı der sağ köşede kare içinde tik olurdu aynı şekilde vsr teklenojisi der gene tik olur böyle böyle ama şuan çok gelişmiş ve ben ayak uyduramadım 144 hze geçiremioyurm

Tamamdır.Halletim windowsdan yapılıyormuş bayağı karmaşık ama oldu.Teşekkür ederim yusuf hocam fikir vermede payınız var.

Arkadaşlar eğer ekran kartınızın güncellemesi otomatik olarak Hz değerinizi ayarlamıyor ise şu adımları izleyin lütfen;

1)Windows ayarlarına giriyoruz.
2)Sisteme Tıklıyoruz.
3)En altta gelişmiş ekran ayarları var ona tıklıyoruz.
4)Çıkan ekranın en altında ''Ekran 1 görüntü bağdaştırıcı özellikleri''yazan yere tıklıyoruz.
5)Çıkan ekranda yukarıda monitör yazan kısıma tıklayıp orada artık hangi ''Hz'' birimi yazıyor ise monitörünüzün desteklediği ''Hz'' hızına tıklayıp uyguluyorsunuz ve her şey yoluna giriyor.

Son düzenleme: