[COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sayfaya kocaman görseller eklemişler, biraz özensiz bir sayfa olmuş.

Öyle değildi orası.
Ben Fox haberden duyunca direkt siteyi açtım. Tasarımı güzel gözüküyordu. Tabi yoğunluk artınca serverda bir sıkıntı oluşmuş olabilir.
Mobil hali burada varmış.

Bu olayın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu yoğunluğun önünü almaları imkansız ve ptt çalışanlarına da hiç mi yazık değil?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Güzel ve olması gereken bir hizmet olmuş. Sadece gerçekten ihtiyacı olanlar alırsa bir sorun olacağını düşünmüyorum sistemde. Maskeye hepimizin ihtiyacı var bu dönemde onu kastetmiyorum tabii. Maske almak bütçe bakımından bizi zor duruma sokmuyorsa, bulunduğumuz yerde satın almamız kolaysa vs belki ilk etapta yoğunluk olup mağduriyet yaşatmamak adına bu kampanyayı uzaktan alkışlayabiliriz diye düşünüyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Soobe'den verdiğim siparişi PTT Kargo ile göndereceklerdi. Bu yoğunlukta bana seneye ulaşır artık. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence devletin amacı ücretsiz maske dağıtmaktan ziyade maske fiyatlarını düşürmek olabilir.
Çünkü ücretsiz maske varken insanlar fahiş fiyatlara maske satın almak istemez ve maske fiyatları da bu şekilde düşer.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Soobe'den verdiğim siparişi PTT Kargo ile göndereceklerdi. Bu yoğunlukta bana seneye ulaşır artık. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence devletin amacı ücretsiz maske dağıtmaktan ziyade maske fiyatlarını düşürmek olabilir.
Çünkü ücretsiz maske varken insanlar fahiş fiyatlara maske satın almak istemez ve maske fiyatları da bu şekilde düşer.
Pazar yerlerinde herkese maske veriliyor sanırım, market girişlerinde de bu uygulama ücretsiz olarak yapılabilir, vatandaşa maske dağıtılabilir. Eczanelere satılmak üzere maskeler verilebilir. Yani poşete para verdiğimiz gibi bir maskeye de para vermeye gücümüz yeterdir sanırım.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Pazar yerlerinde herkese maske veriliyor sanırım, market girişlerinde de bu uygulama ücretsiz olarak yapılabilir, vatandaşa maske dağıtılabilir. Eczanelere satılmak üzere maske verilebilir. Yani poşete para verdiğimiz gibi bir maskeye de para vermeye gücümüz yeterdir sanırım.
Katılıyorum. Poşet işi gibi marketlerde sabit ve uygun fiyat ile satılabilir. Hem de yoğunluk olmaz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Katılıyorum. Poşet işi gibi marketlerde sabit ve uygun fiyat ile satılabilir. Hem de yoğunluk olmaz.
Böyle bekle ki site açılsın, maske siparişini geçesin... bekle ki siparişin kapına gelsin.

epttavm üzerinden bu işlemin yapılması da bana garip geliyor, neden e-devlet, MHRS ya da e-Nabız gibi resmi kurumlar aracılığıyla yapılmıyor, gerekli bilgiler üstelik sistemlerinde kayıtlı zaten! Taleplerin çetelesini çok rahat tutabilirler.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Böyle bekle ki site açılsın, maske siparişini geçesin... bekle ki siparişin kapına gelsin.

epttavm üzerinden bu işlemin yapılması da bana garip geliyor, neden e-devlet, MHRS ya da e-Nabız gibi resmi kurumlar aracılığıyla yapılmıyor, gerekli bilgiler üstelik sistemlerinde kayıtlı zaten!
Bir de haftalık 5 maske kotası var. Yani insanları her hafta sipariş vermeye yönlendiriyorlar. Böyle PTT'deki yoğunluk bitmez. Bunu dağıtacak adama da yazık günah, maske gelecek diye bekleyene de. Tabi siteye girip maske siparişini verebildiyse. ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Öyle değildi orası.
Ben Fox haberden duyunca direkt siteyi açtım. Tasarımı güzel gözüküyordu. Tabi yoğunluk artınca serverda bir sıkıntı oluşmuş olabilir.
Mobil hali burada varmış.

Bu olayın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu yoğunluğun önünü almaları imkansız ve ptt çalışanlarına da hiç mi yazık değil?
Evet, site şimdi o görseldeki haline geri dönmüş.

3 katli maske.PNG

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sanki salgın kontrole alınmış gibi sanki ilacı & aşısı bulunmuş gibi nedense gerek yerel ve gerekse dünya basınında hep iyimser tablolar çizilmeye başlandı. Nitekim daha çok başlardayız. :rolleyes:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Corona aşağı corona yukarı, biraz fazla uzatılmadı mı önlemler? Başta tamamen izole olsaydık var ya, şuana kadar böyle canlar vermezdik diye düşünüyorum.

Bu ara insanlarımız biraz kendini salmış durumda, eskisi gibi sokağa çıkma yasağını takmıyorlar..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Açıklamada bile iyiye gidiyoruz dediler sanki yarın sokaklar günlük güneşlik olacak.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Koronavirüs acil hal kapsamına girdi; özel hastaneler katılım payı ve ilave ücret isteyemeyecek.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
The Washington Post: ABD'de yüzlerce 50 yaşın altındaki vatandaş, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
The Washington Post: ABD'de yüzlerce 50 yaşın altındaki vatandaş, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
ABD'de 430 bini aşkın hasta ve 15 bine yakın ölen olduğu göz önüne alındığında, 50 yaşın altında ölenlerin yüzlerce olması olağan, bence.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Gunluk 4 bin artış başladı yarın cuma 46 bin cumartesi 50 bini göreceğiz anlaşılan
16e3f223816ab8e4687b2f34145bf19a.jpg

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Aktif vaka sayısında İran'ı geçtik. Dünya sıralamasında 7.yiz şu anda.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Koronavirüs'ün kuluçka dönemi 12 Nisan'da bitiyor. Sokağa çıkışların daha da kısıtlanması, pazar yerlerinin kısmen veya tamamen kapatılması, organizasyon düzenleyenlere zorunlu karantina uygulaması gündeme gelebilir.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Aktif vaka sayısında İran'ı geçtik. Dünya sıralamasında 7.yiz şu anda.
İran'ın şeffaf olduğuna inanmıyorum. Bir tarafta sağlık sistemi çöküyor haberleri basında yer alıyor ama -her nasıl oluyorsa- diğer tarafta iyileşen toplam hasta sayısı, aktif vakalardan daha fazla oluyor.
Koronavirüs'ün kuluçka dönemi 12 Nisan'da bitiyor. Sokağa çıkışların daha da kısıtlanması, pazar yerlerinin kısmen veya tamamen kapatılması, organizasyon düzenleyenlere zorunlu karantina uygulaması gündeme gelebilir.
Görünen o ki bir takım kısıtlamalar yine gelecek, alınacak olan yeni önlemler (muhtemelen bu akşam) duyurulacak. Nitekim sokağa çıkma yasağının geleceğini tahmin etmiyorum.
Kapanan iş yerinde artış devam ediyor, işe gitmek durumunda olanlar, çalışanlar da büyük risk altında. Çalışma hayatına ilişkin yeni kararlar en kısa zamanda mutlaka alınmalı!

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Dün akşam 1.5 yaşında kızım montunu getirmiş "adda adda giiy giiy" diyor. Ne yazık ki dışarı çıkartamıyorum, lütfen onun gibi imkanı olan herkes 2 hafta dişini sıksın evinde kalsın. Sonra hep beraber tozu dumana katarız.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Dün akşam 1.5 yaşında kızım montunu getirmiş "adda adda giiy giiy" diyor. Ne yazık ki dışarı çıkartamıyorum, lütfen onun gibi imkanı olan herkes 2 hafta dişini sıksın evinde kalsın. Sonra hep beraber tozu dumana katarız.
Nisan sonuna kadar dayanmalıyız, lütfen herkes evinde kalsın.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Bencede Herkes Sıksın dişini sağlık için evedekalın. tabi iş için devam edenler var allah cümlemizi korusun inş.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Nitekim sokağa çıkma yasağının geleceğini tahmin etmiyorum.
Aslında böyle yaparak ekonomiye daha çok zarar verdiklerinin farkında olamadılar ve olamayacaklar. Bu işi daha başında bitirebilir ve ülkece şuan randımanlı bir şekilde çalışma sistemine geçebilirdik.