Güncel [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Re-Atum

Üyecik
Almanya başbakanı Merkel in Doktorunda Corono teşhis edilmiş, bu nedenle Merkel in kendini karatinaya aldığı söyleniyor.

Son düzenleyen moderatör:

Semih10

Doçent
Yasaklı
Bulunduğum yerde biraz önce arka arkaya 4 tane ambulans geçti umarım korona virüs vakası değildir

EinştayN

Profesör
Valla ben Almanya Stuttgart ta yım kendimce bir önlem olarak işe bisikletle gitmeye başladım, (40 km kadar gidiş dönüş 80 km) çok takıldığım yada yorulusam trene biniyorum. Motorcu beresi var sadece gözlerim açıkta gözlerde gözlük kafa zaten kasklı ((=
Bir de boğazım yada ağzım kurumasın diye sürekli olarak uyku ve namaz haricinde sakız çiğniyorum. (=

Tommy Vercetti

Profesör
Güncel vaka sayısı 1236, ölüm 30 olarak açıklandı.

Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) Tweetledi: BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Valla ben Almanya Stuttgart ta yım kendimce bir önlem olarak işe bisikletle gitmeye başladım, (40 km kadar gidiş dönüş 80 km) çok takıldığım yada yorulusam trene biniyorum. Motorcu beresi var sadece gözlerim açıkta gözlerde gözlük kafa zaten kasklı ((=
Bir de boğazım yada ağzım kurumasın diye sürekli olarak uyku ve namaz haricinde sakız çiğniyorum. (=
80 km??? biz burada 5-6 km'yi çok görüyoruz. :D ve eldiven takmanız da bence daha iyi ve dezenfektan taşımanız orada çok vaka var çünkü.

lotusadana

Doçent
Hocam virüsün tedavisinin ortalama 15-25 gün arası sürdüğünü biliyorum. Türkiye'de ilk vaka tespiti yapılalı 11 gün oldu. Dolayısıyla öyle 2 günde biten bir durum olmadığı için iyileşme haberi gelmemesi normal.
Bizde önleyici test yapılmadığı için vaka denilenlerin hepsi kuluçka süresi geçip belirtiler başladıktan sonra tespit edilenler. Haliyle tedavi süreci çetin geçiyor.
Tedavi oldu denilenler sistematik teste tabi tutulanlar veya parası olup test yaptıranlar.
Yani; erken teşhis hayat kurtarır.

lotusadana

Doçent
Almanya'da bu yüzden ölüm az. Çok önce başladılar test yapmaya ve önlem almaya. Ayrıca yaşam şartları daha kaliteli olup sağlıklı beslendikleri için bağışıklık sistemleri ve bünyeleri güçlü.

lotusadana

Doçent
(Bu arada ülkemizde genel sokağa çıkma yasağı için hazırlıklar hızlandırılmış. Çıkması zorunlu olanlar tespit edilmeye başlanılmış.)

Yasinbedir

Doçent
Televizyonlarda bakanlar başkanlar bas bas sokağa çıkmayın diye bağıra bağıra bir hal oldukları halde inanın İnstagram'da anasayfam bugün pikniğe gezmeye giden elemanlarla doluydu...

Son mesajlar

stat counter