Güncel [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Bizim kayıplarımız herkes den daha fazla olacak. Çünkü, son 15 gün içinde 25.000 kişi umreye gitti ve döndü. Bu dönenler içinde en fazla 3-4.000 kişi ( belki ) karantina altına alındı. Geriye kalanlar ( 20-22.000 kişi ) şu anda hala aramızda ve bu virüsü bulaştırmaya devam ediyorlar. Bunların yakın akrabaları ve onlarla temas edenlerin hepsi Atatürk Hava alanı gibi aynı Çinin yaptığı gibi kapalı bir merkezde karantinaya alınmalı. Yoksa korkarım dünya yüzünde hiç görülmemiş rakamlara ulaşmamıza sadece bir kaç hafta yetecek. Not: Hala hazmedemiyorum ! bu milletin parasıyla karantina altına alınan Hacının, sana da bulaşsın diye Türk polisine tükürmesi!! . Bu insan müsvetteleri, hala niçin tutuklanıp hapse atılmadı ?!!!!
Bu yoruma aynen katılıyorum.

osos11

Asistan
Bizim kayıplarımız herkes den daha fazla olacak. Çünkü, son 15 gün içinde 25.000 kişi umreye gitti ve döndü. Bu dönenler içinde en fazla 3-4.000 kişi ( belki ) karantina altına alındı. Geriye kalanlar ( 20-22.000 kişi ) şu anda hala aramızda ve bu virüsü bulaştırmaya devam ediyorlar. Bunların yakın akrabaları ve onlarla temas edenlerin hepsi Atatürk Hava alanı gibi aynı Çinin yaptığı gibi kapalı bir merkezde karantinaya alınmalı. Yoksa korkarım dünya yüzünde hiç görülmemiş rakamlara ulaşmamıza sadece bir kaç hafta yetecek. Not: Hala hazmedemiyorum ! bu milletin parasıyla karantina altına alınan Hacının, sana da bulaşsın diye Türk polisine tükürmesi!! . Bu insan müsvetteleri, hala niçin tutuklanıp hapse atılmadı ?!!!!
Aman hocam. Hapse attırıp ordakilere de bulaştırmasın.
Burda diyanetinde payı büyük. Sen virüsün olduğu bir yere bile bile gidiyorsan, kusra bakma ama hatanın büyüğü sende. Arabistan resmi vakaları açıkladıktan sonra bile gidildi.
İlla arabistanın kâbe yi kapatması mı gerekiyor senin gitmemen için! ? Orası da ayrı konuya, neyse.

bilexsamet

Profesör
Burda diyanetinde payı büyük. Sen virüsün olduğu bir yere bile bile gidiyorsan, kusra bakma ama hatanın büyüğü sende. Arabistan resmi vakaları açıkladıktan sonra bile gidildi.
İlla arabistanın kâbe yi kapatması mı gerekiyor senin gitmemen için! ? Orası da ayrı konuya, neyse.
Elhamdülillah Müslümanım. Ama umre farz değil. Hac değil nihayetinde. Böyle bir virüs olduğu belli. Şu halde umreye niye gidilir, anlamıyorum. Arabistan kapatmasa halen giden olurdu. Ya bir de karantinadan kaçmaya çalışanları anlamıyorum. Hele polise tükürene ne demeli?

Re-Atum

Üyecik
Hocam sen beni yanlış anladın herhalde. Suratına tükürülen polisler bunları hapse atsa, diğer mahkumlarla aynı koğuşa koymayacak herhalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alkol içse ne olur virüs akciğerlerde ürüyor.
alkol şişede durduğu gibi durmuyor.. kana karışmasa, ciğerlere hatta beyne kadar gitmese ( ohh miss ! ) nasıl kafa yapıyor sanıyorsun ?

Son düzenleyen moderatör:

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Hocam sen beni yanlış anladın herhalde. Suratına tükürülen polisler bunları hapse atsa, diğer mahkumlarla aynı koğuşa koymayacak herhalde. O polisin veya görevlilerin yerinde olsam bu umreden dönenlerin hepsini aynı hapishane içinde toplama kampı kurar, tüm hacıların tamamının coronadan telef olup, hakkın rahmetine kavuşmasını sağlardım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

alkol şişede durduğu gibi durmuyor.. kana karışmasa, ciğerlere hatta beyne kadar gitmese ( ohh miss ! ) nasıl kafa yapıyor sanıyorsun ?
Alkolun sadece kokusu bile kafa yapıyor. :d

bilexsamet

Profesör
Koronavirüs yiyecekle bulaşıyor mu?

Bu bir RNA virüsü dış ortama aslında dayanıksız, yüzeyde kalıyor ve bizim solunum yollarımızdan geçiyor. O yüzden yediğimiz zaman mide asidi ile sindiriliyor. Rahatlıkla yiyecekleri tüketiriz. O yüzden vatandaşlarımızın bu konuda korkmaması gerekiyor. Güvenli gıdayı tüketebilirler tabii aldıkları gıdalar muhakkak iyice yıkasınlar. Şu ana kadar yiyecek ile bulaştığına dair net bir bulgu yok. Mide asidi tarafından virüsün etkisiz hale getirildiği biliniyor.

Creative

high silence
Yönetici
Admin
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: "Biz İtalya'dan yüzölçümü ve nüfus bakımından daha büyük bir ülkeyiz, bu salgını kontrol etmemiz çok zor olur. Şu bir haftada herkes evlerine girmezse, insanlara temasa devam ederse bu işi kontrol etmemiz mümkün değil."

Son mesajlar

stat counter