Covid-19 Maske Satışı Orantısız Fiyata Orantılı Ceza Yağmuru

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bir çok bilinen ve bilinmeyen firmaya ceza yağmuru yağmış. Devletin kasasına böyle paralar hak ettiği gibi girsin can veda.

Hakmar Market-Hakmar Mağazacılık Ltd. Şti - 10475 TL

Koneli AŞ - 10475 TL

Ekşioğlu Pazarlama- 104781 TL

Listenin devamını eke bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• Rekabet Kurumu Ceza Listesi.pdf
    708.8 KB · Görüntüleme: 366

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Az bile. Daha bir sürü firma vardı n11.com'da.

Hatta benim maske aldığım n11'deki mağaza fatura bile göndermemişti. Neredeyse 1 ay oldu. Ben de onu şikayet edeceğim fatura kesmedi diye.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Az bile. Daha bir sürü firma vardı n11.com'da.

Hatta benim maske aldığım n11'deki mağaza fatura bile göndermemişti. Neredeyse 1 ay oldu. Ben de onu şikayet edeceğim fatura kesmedi diye.
Haberlerden gezinirken bunu buldum. Sen buna benzer olanını almıştın değil mi?

BatuhanGny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Fakat bunu eczanelerde de satıyorlar

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Evet, resmindeki tarzda bir maske de almıştım. Maske satıcısı "Senon" isimli bir mağazaydı ve maskenin markası "Krutt" idi. Ama bu mağaza bana faturasını gönderdi. Tanesi 30₺ idi.

Faturayı göndermeyen, n11'deki "isgüvenlikmarketi" isimli "Mervem İşçi Güvenlik Malz.San.Tic.Ltd.Şti." unvanlı bir şirket. Ürünün adı "ADD AİR ACTİVE N95 FFP3 VENTİLLİ Virüs KORUMA MASKESİ" idi. Fiyatı 43₺ idi.
Resmi de şuydu:
ADD N95 FFP3 MASKE.jpeg

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Evet, resmindeki tarzda bir maske de almıştım. Maske satıcısı "Senon" isimli bir mağazaydı ve maskenin markası "Krutt" idi. Ama bu mağaza bana faturasını gönderdi. Tanesi 30₺ idi.

Faturayı göndermeyen, n11'deki "isgüvenlikmarketi" isimli "Mervem İşçi Güvenlik Malz.San.Tic.Ltd.Şti." unvanlı bir şirket. Ürünün adı "ADD AİR ACTİVE N95 FFP3 VENTİLLİ Virüs KORUMA MASKESİ" idi. Fiyatı 43₺ idi.
Resmi de şuydu:
Ekli dosyayı görüntüle 91871
Umarım o siyah olan gerçekten korur çünkü onunla ilgili şüpheler var. Ben de dahil. Yıkanabilir olması bana kırmızı alarm verdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat bunu eczanelerde de satıyorlar
Onu bilmiyorum. Bende virüs çıkmadan önce temizlik için ffp3 maske vardı zaten.

Yeni kanuna gelirsek reçeteyi nereden alabilirim,reçeteyi almak için kronik hastalığa falan mı sahip olmamız gerek,alsam da eczanedeki maskeler ne kadar gibi sorularım mevcut

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Umarım o siyah olan gerçekten korur çünkü onunla ilgili şüpheler var. Ben de dahil. Tıkanabilir olması bana kırmızı alarm verdi.
Açıkçası o siyah maskeyi alırken benim de bu konuda şüphelerim vardı. Özellikle yıkanabildiği için almıştım.
İlgili haberi paylaşmanız çok iyi oldu aslında. Ben de benim aldığım marka olan Krutt'un sitesine baktım. Öyle sertifikası, onayı olduğundan bahsetmemişler bile. Satan şirket kendisi bir test yapmış sadece. Ne kadar güvenilir, anlayın. ??
Ama yine de cerrahi maskeden daha iyi korur diye düşünüyorum. Ama paylaştığınız haberdeki kanserojen madde konusu kafamı karıştırdı. Hakikaten siyah maskenin kokusu diğer beyaz FFP3 maskeden ve cerrahi maskeden daha yoğun. Kanserojen falansa sıkıntılı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Açıkçası o siyah maskeyi alırken benim de bu konuda şüphelerim vardı. Özellikle yıkanabildiği için almıştım.
İlgili haberi paylaşmanız çok iyi oldu aslında. Ben de benim aldığım marka olan Krutt'un sitesine baktım. Öyle sertifikası, onayı olduğundan bahsetmemişler bile. Satan şirket kendisi bir test yapmış sadece. Ne kadar güvenilir, anlayın. ??
Ama yine de cerrahi maskeden daha iyi korur diye düşünüyorum. Ama paylaştığınız haberdeki kanserojen madde konusu kafamı karıştırdı. Hakikaten siyah maskenin kokusu diğer beyaz FFP3 maskeden ve cerrahi maskeden daha yoğun. Kanserojen falansa sıkıntılı.
Öyleyse onu son çare olarak kullanırdım. Cerrahi maskeden iyidir orası kesin zaten. Boşluklar daha az