Cosmos 3. Sezon Geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Tam bundan 40 yıl önce ünlü fizikçi Carl Sagan, Cosmos: Bir Kişisel Yolculuk ile dünyanın bilim hakkında düşünme biçimini değiştirdi. Eşi Ann Druyan ile birlikte yazılan program, karmaşık bilimsel kavramları hem erişilebilir hem de eğlenceli hale getirmeye çalıştı. Sagan ve Druyan’ın bilim iletişimi markasının tüm kuşak bilim insanları ve eğitimcileri bilgilendirdiğini ve bilgilendirmeye devam ettiğini söylemek abartı olmaz.

Şimdi şovun yeniden başlatılması üçüncü sezonu için geri dönüyor ve aşağıdan özel bir fragman izleyebilirsiniz:

Diğer sezonlar 2014 yılında Druyan ve Seth MacFarlane tarafından üretilen ve astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'ın oynadığı rolle büyük beğeni toplamıştı.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Neil deGrasse Tyson tarafından moderasyonu yapılan seriyi ilgiyle izlemiştim. Fakat kendisinin seride sürekli konuyu yaratılışa getirmesi ve gereksiz bir şekilde alttan alttan yaratıcının varlığı inkar eden mesajları sebebiyle konuyu bilimsellikten uzaklaştırmasıyla kaldı aklımda. Bu nedenle bu serinin gerçekten bilime hizmet amacıyla çekildiğinden yana şüphelerim var.

zuzuwomen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Harika bir seri. Uzun süredir yeni bölümleri için bekliyordum, iyi geldi.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Neil deGrasse Tyson tarafından moderasyonu yapılan seriyi ilgiyle izlemiştim. Fakat kendisinin seride sürekli konuyu yaratılışa getirmesi ve gereksiz bir şekilde alttan alttan yaratıcının varlığı inkar eden mesajları sebebiyle konuyu bilimsellikten uzaklaştırmasıyla kaldı aklımda. Bu nedenle bu serinin gerçekten bilime hizmet amacıyla çekildiğinden yana şüphelerim var.
Belki bilimsel açıklamalar ve bulgular konuyu o noktaya getiriyordu.Ortada bir gerçek varsa hiç kusura bakmayın istediğiniz kadar inkar edin.Ben her ne olursa olsun bu belgesel serisini çok seviyorum.Bu tür konularda olaya bilimsel yaklaşmak gerekiyor.Bilim insanları bile laboratuvara girerken kıyafetleriyle birlikte tüm kişiliklerini,inançlarını ve düşüncelerini de bırakıp girerler.Elde edebilecekleri sonuçlara etkisi olmasın diye.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Belki bilimsel açıklamalar ve bulgular konuyu o noktaya getiriyordu.Ortada bir gerçek varsa hiç kusura bakmayın istediğiniz kadar inkar edin.Ben her ne olursa olsun bu belgesel serisini çok seviyorum.Bu tür konularda olaya bilimsel yaklaşmak gerekiyor.Bilim insanları bile laboratuvara girerken kıyafetleriyle birlikte tüm kişiliklerini,inançlarını ve düşüncelerini de bırakıp girerler.Elde edebilecekleri sonuçlara etkisi olmasın diye.

Keşke senin kadar masum olabilseler.